Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz SNor #6661 üzenetére

    Hello!

    Igen, az is az (800 MHz-es FSB-t sajna nem támogat a chipset). A gyorsulás kb. annyi, amennyire számítani lehetett a +2 MB cache, és a +166 MHz miatt, 32 bit-es WinRAR-ban pl. kb. 130 KB/s a különbség, ha jól emlékszem, és így a benchmark majdnem eléri az 1 MB/s-t (ha ismered a WinRAR-t, és tudod, hogy mennyire érzékeny a memória sebességére, akkor tudod, hogy ezek az értékek mit jelentenek - mert ugye a memória maradt a régi, ennek ellenére ennyit gyorsult). A melegedés brutális(an jó), ugyanis 0.975 V-on képes 2 GHz-en futni, így Prime95 használatával (középső teszt) sem tudtam 70 C° fölé tornázni a CPU-t (persze hűtés a maximumon megy ilyenkor, de ugye normál használat közben majdnem elképzelhetetlen ekkora hőfok). A minimum feszültség sajna ezzel is 0.95 V (RMClock-kal), lejjebb nem lehet állítani az Intel butus elképzelései miatt, pedig úgy 0.8 V-on szerintem könnyedén működne 1 GHz-en). A fogyasztás így teljes terhelés alatt jobb lett (bár akku'ról használva nem így van beállítva, hanem ott max. 7-es a szorzó), akku'ról használva még nem néztem meg tüzetesebben, de a Power Manager fogyasztásmérője szerint kb. ugyanannyit fogyaszt a gép közepes fényerővel, nyugalomban (11-12 W körül), mint a T2400-assal. Reális is szerintem, mert igaz ugyan, hogy 2 MB-tal több cache van benne, viszont újabb konstrukció is, ezért kevesebbet kell(ene) fogyasztania.
    Összegezve: ha még a VGA-t is ki lehetne cserélni a gépben egy "mai" darabra (pl. Mobility Radeon HD3850, vagy HD4650, 512 MB (saját) RAM-mal, ezekkel már ki tudnék békülni :D ), már adnám is el az asztali gépemet, mert kész lenne a tökéletes gép számomra. Mondjuk játszani így is lehet rajta, de sok játéknak a csak 64 MB dedikált RAM nagyon lehúzza a sebességét.
    Úgy mellékesen megjegyzem, a gép nagyon jól szerelhető, nem csalódtam az IBM/ Lenovo-ban. Sosem szedtem még szét ennyire notebook-ot, de minden logikusan volt rögzítve, és könnyű volt megtalálni, hogy mit, hol rögzít egy-egy csavar.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák