Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz dabadab #107842 üzenetére

    Nem minden gépnél. :N Aminél még nem mentek el az értelmetlen, kényelmetlen és használhatatlan, de legalább rengeteg helyet foglaló gigantikus méretű tapipadok irányába, ott pont kb. egy 16:10-es kijelző a max magasság, ami elfér. Lásd. pl. a T480s, nincs azon olyan nagyon sok káva a 16:9 mellett sem. :N
    [link]

    A monitorba integrált dokk szerintem felesleges plusz költség a monitorba, miközben egyedül helyfoglalásában jobb valamivel egy sima vezetékes USB-C dokknál (de azt is rögzítheted a monitor mögé, problem solved). Bármikor jöhetnek modernebb szabványok, és akkor el se tudod adni külön a dokkot, csak monitorral együtt, nem tűnik jó alternatívának. A PD különbségekről/gondokról nem is beszélve (milyen feszen, milyen notebook, mennyi ampert igényel), illetve én nem szívesen kötném a monitoron keresztül be az adott esetben többi monitort, illetve ha jól látom, vezetékes hálózat is bukó így (illetve ez a monitor pl. a daisy chaint se tudja, tehát nem is tudsz rá további monitorokat kötni), tehát azért igen erős kompromisszum egy különálló, akár belépőszintű USB-C dokkhoz képest, amiken tipikusan azért legalább egy buta MST hub és LAN is van pluszban.

    (#107843) vicze1: Én eredetileg TB3-asat akartam volna még a disznóságok kiderülése előtt (szükségem van a nagy felbontásra), de annyi rossz tapasztalatot lehetett olvasni a TB3-as gyári dokkról, hogy azonnal elvetettem, és inkább egy speciális Type-C-s lett a befutó, ami az USB3 és LAN rovására tud normális DP-ot átvinni. Ez azért nagyjából működik, de már nem az a csetitntésre és nem olyan megbízhatóan, mint a régi Ultra dockom. Pl. néha elfelejti az EDID-et, és 144Hz-re rakja a WQHD-t, de akkor már nem elég a sávszélesség, és eldobja a második monitort, indíthatom ilyenkor újra az egészet, élmény. :C

    [ Szerkesztve ]

  • fattyu

    veterán

    válasz dabadab #107842 üzenetére

    Nem ilyen egyszerű ez.

    Egy monitorral oké. Nekem is így van most itthon a yogaval hogy a monitorba épített és nincs dokkoló.

    Viszont egy mocsok drága HP C dokkolós monitor és még ezen az áron sem tudja a daisy chaint. Vagyis két monitor már bukott.

    ergó ha a cégnél alapvetően a két monitor a standard munkaállomás akkor vagy hombár drága eszköz kell ami type C dokkoló ÉS tudja a daisyt vagy marad a typc port replikator.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Új hozzászólás Aktív témák