Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Eastman #337 üzenetére

    Pontosítanék:
    - a saját anyától származó saját anyatej a legjobb.
    - más, olyan anyától származó tej is jó, akinek hasonló korú babája van, mivel az anyatej minősége a gyermek életkorával változik.
    - ha ezek egyike sincs, akkor végszükség esetén megfelel a tápszer, a mai tápszerek már sokkal jobbak annál, mintsem hagyjuk éhenhalni a babát. Szerintem senki nem mondta, hogy a tápszer jó, azt mondtuk, hogy ma már elég korszerűek a tápszerek ahhoz, hogy nem akkora megalkuvás adni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Nowhereman #341 üzenetére

    Egy éves kor után szoptatni veszélyes. A munkaerő mobilitása egy szükséges rossz, ez a világ sajnos ilyen. Ha nem szereted a császármetszést, arról is érdekelne a véleményed, hogy a koraszülöttekkel mi mindent csinálnak...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Eastman #339 üzenetére

    Ja, megint egy gittegylet, akinek orbitális marhaságokat kell mondani ahhoz, hogy megkapják a 15 perc világhírnevüket, ami indokolja a létüket. Egy egyesület kiképez kérdezőket, majd felmérést csináltat velük és hoppá, micsoda meglepetés, pont olyan eredmény születik, ami az egyesület véleményével egyezik... nahát, nahát.

    a matematikusok meg sírva tördelik össze a ceruzájukat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bambano #352 üzenetére

    A császármetszések növekvő száma gyakorlatilag nullára redukálta a születés során szerzett csípőficamok és csípődeformálódások számát. A kisebbik lányom lábbal előre született volna meg, azaz a lábánál fogva rángatták volna át a szülőcsatornán (nem farfekvésű volt, hanem a lábacskák már a szülőcsatornában voltak). Ha nincs császármetszés, ennek elég komoly, egy életre szóló következményei lehettek volna.

    Egyetértek azzal, hogy hajlamos mindenki minden esetben az egyszerűbb megoldást választani, én mégis úgy gondolom, hogy ha az orvos úgy gondolja az adott helyzetben, hogy ez a legbiztonságosabb módja a gyerek világrajötténk, akkor hagyjuk az ő kezében a döntést, és ne akarjunk nála jobban érteni hozzá.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • bambano

    titán

    válasz parandroid #354 üzenetére

    Az az igazság, hogy nekem mindegy, én se ellene, se mellette nem akarok érvelni. Az tény, hogy a babában egyes folyamatokat az a stressz indít be, ami a születéskor éri, az is tény, hogy manapság divatba jött a császármetszés, akkor is, ha nincs indok rá.

    A kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy aki elutasítja a császármetszést, mint természetellenes beavatkozást, az azt is elutasítja, hogy mindenféle csúcsszuper inkubátorban megmentsenek 28 hétre született koraszülötteket? Nagyon sok gyermek éli túl a korai születését, akik akkorák, mint a tenyerem, és akik 30 éve még meghaltak volna percek alatt.

    Nagyon messzire el lehetne menni egy ilyen vitában, még olyan szintre is, ahol már nagyon durva jelzők is megállnák a helyüket.

    [Szerkesztve]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Belba

    őstag

    válasz bambano #353 üzenetére

    Vajon miért van az, hogy ami a te véleményeddel ellenkezik, az csakis ''orbitális baromság'' lehet? :U



    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • bambano

    titán

    válasz Belba #356 üzenetére

    Mert ez nem (csak) az én véleményemmel ellenkezik, hanem alapvető, objektív matematikai elvekkel is. De legyen igazad, akkor ez a cikk nem orbitális baromság, hanem egetverő marhaság.

    Kb. mint amit mostanában a méregzöldek csinálnak. Lőjjük le Knuthot! Meg kifekszenek az atomhulladékot szállító vonat elé. Kár, hogy a vonat fékezett...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bambano #355 üzenetére

    Császármetszés esetén is hagyják az anyát vajúdni amíg lehet, éppen azért, hogy az ő szervezete és a babé is felkészüljön a szülés utánra. Az anya esetében ez egyrészről a tejtermelés megindulása, a baba részéről pedig ezer más fiziológiai és pszichés folyamat, ami segít neki a kinti élete megkezdésében.

    Mivel volt részem mindkét féle szülésnél passzív résztvevőként jelen lenni, azt kell mondjam, hogy a császármetszés előtti vajúdás kb ugyanannyi volt, mint a természetes szülés esetében.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Belba

    őstag

    válasz bambano #357 üzenetére

    NAGYSZERŰ! :C

    Tehát a szoptatás és a tápszergyártók nyomulása ''alapvető, objektív matematikai elveken'' nyugszik - szerinted.

    Bocsi, de a te felméréseid mit mutatnak? :DDD

    Mi az, amivel cáfolni tudod ennek a cikknek az igazságát?

    (Én magam is tapasztalom, hogy tele a gyermekorvosi-rendelő tápszer-reklámokkal és tápszereket hirdető szórólapokkal. A babás-magazinok is tele vannak tápszeres és csecsemőételes reklámokkal.)

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Belba #359 üzenetére

    Korunk nagy vívmánya, hogy mindenki mindenhez ért, mindenről lehet véleménye, és nem rest azt hangoztatni is. Felteszem erre célzott bambano az újabb mindentudó szervezetre való utalással, és én is ez ellen tiltakoztam, amikor a császármetszés alkalmankénti szükségességére, és lehetséges előnyeire hoztam fel példát.

    Manapság ott tartunk, hogy a t. állampolgár mindenbe beleszól, legyen az oktatás, egészségügy, gaztdaság, sport, politika, persze szinte minden esetben minimális ismeretek hiányában. Nagyon könnyű az embereket megnyerni egy-egy jól hangzó érvrendszernek, ha azt ügyesen adják elő. Napjainkban mindenki paranoid és kényszerképzetes, mindenben és mindenhol összeesküvést és mögöttes szándékot sejt, amire a média még külön rá is játszik.

    A tápszeres táplálás szinte minden szempontból háttérbe szorul az anyatejes mellett, kivéve egyet: a tápszeres babáknak nem kell külön beadni a vitaminokat, amik az anyatejben nem találhatók meg (sic!). :) Amivel nem értek egyet, hogy 6 hónapos koráig a baba semmi mást nem kaphat csak anyatejet. Nem azt mondom, hogy összeetettünk velük mindenfélét, de teljesen változatos és kialakult étrendje volt már mindkét gyereknek hathónapos korára, és soha nem voltak gyomorproblémáik, nem voltak hasfájósak, és koruknak megfelelően fejlettek. Azzal sem értek egyet, hogy egy kétéves gyereket (aki már jár, beszél, és kialakulóban van a szobatisztasága) még szoptatni kellene, nem tartom természetesnek ezt a jelenséget, ráadásul nagyon nehéz ilyen későn már leválasztani őket az anyatejről, és sokkal nagyobb törést okoz nekik.

    Az anyatej jó. Különösen a saját anya teje. Viszont nem kell túlmisztifikálni. A tápszertől pedig nincs miért félni, nagyon profi szerek vannak manapság, amik minden szempontból képesek pótolni az anyatejet különösebb következmények nélkül.

    Ja, a 70-es évek végén egy-két hónapos koromtól kezdve én is tápszeren nőttem fel. Még mindig megvan a dobozok egy része a garázsban, jó kis masszív cuccok; csavarokat, szögeket, fatiplit, meg ilyesmiket tartunk benne. :D

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • bambano

    titán

    válasz Belba #359 üzenetére

    Az objektivitás nem a tápszergyrátók nyomulására vonatkozott, hanem a felmérési módszertanra. A felméréseknek objektív, matematikai, pszichológiai és szociológiai alapokon nyugvó módszertana van, amely teljesen független attól, hogy mi a felmérés tárgya. Mindegy, hogy tápszert mérnek fel, kormánynépszerűséget vagy microsoft programok költségeit.

    Ezen objektív metodika durva megsértése, ha a kérdezők nem objektívek, nem függetlenek. Hibás metodikával készült felmérésnek, statisztikának akkor sem hiszek, ha saját magam hamisítottam a végeredményét (Churchill után szabadon).

    Például azzal, hogy az a társaság ugyanazt a hibát akarja elkövetni, mint itt többen. Biztosan ezért népszerű az a cikk. Nem igaz, hogy minden szülő-gyermek párosra mindig ugyanaz az egy megoldás az üdvözítő. A bulvár újságírást már ne is firtassuk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Eastman

    őstag

    válasz parandroid #360 üzenetére

    Új lapot nyitok, egy kicsit ''elvontabbat'' , de összefüggésében szorosan a témához kapcsolódót.

    ''Korunk nagy vívmánya, hogy mindenki mindenhez ért, mindenről lehet véleménye, és nem rest azt hangoztatni is.''


    ''Manapság ott tartunk, hogy a t. állampolgár mindenbe beleszól, legyen az oktatás, egészségügy, gaztdaság, sport, politika, persze szinte minden esetben minimális ismeretek hiányában.''


    ''Vízöntő Kora (New Age, Age Of Aquarius) - Asztrológiai és ezoterikus szakkifejezés, mely jelen világkorszakunkra utal. Alapja a csillagászati tavaszpont elmozdulása, mely kb. 2100 éveként mindig más csillagjegyben áll, jelenleg a Vízöntőben. A tavaszpont a nap mozgásával ellentétes irányban halad végig a zodiákuson. Az előző korszak a Halak korszaka volt, melyhez főleg a kereszténység kötődött, ezért Jézus egyik fő szimbóluma is a hal volt. Jelenleg világkorszakunkra a mágikus, és misztikus gondolkodás jellemző, és az emberek egyéni útkeresésére helyeződik a hangsúly.''

    Hozzánk 30 évvel később ért ide ez az eszme a ''szabadabb'' világból, de szerintem meghatározó. Az egyénről szól minden, nem a közösségről. Aki meg kétségbevonja az Univerzum hatásait a Földön élő emberre, gondoljon arra, hogy a Hold, ami csak egy kis fisz-f@sz dolog az égen, mekkora hatással van a Földre, a Földön lévő vízre, és a Földön lévő emberben lévő vízre.

    u.i.: nem vagyok ''szektás'', csak univerzálisan gondolkodom. ...legalábbis igyekszem.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • tildy

    nagyúr

    válasz bambano #352 üzenetére

    Erről az egy éves kor utánról jó lenne ha mutatnál valami forrást.
    Én ezt találtam:

    Szerintem féltékenység, de főleg irigység is felbukkan akkor, amikor fiatal anyák a gyereküket szoptatják. Nem tudom, itt mi a szokás, Kanadában általában lehet egészen nyíltan, villamoson is, étteremben is szoptatni. Amikor azonban a csecsemő eléri a három-négy hónapos kort, az apa elkezdi mondogatni az anyának, hogy „nem volt még elég? Mikor lesz ennek vége? Meddig fogod szoptatni ezt a gyereket?” Az orvosok néha tudományos alapon mondják, hogy „most már abbahagyhatná”. Ez azonban mind az irigységből fakad. A gyereknek legalább kilenc hónapos korukig – ha nem tovább – egyáltalán nincs semmi más táplálékra szükségük, csak anyatejre. A gyereknek nem kell adni semmi más ételt addig, amíg a fogai ki nem nőttek. A hiedelem az, hogy ha addig engedi szopni az ember a gyereket, amíg a gyerek akarja, akkor soha nem fogja abbahagyni. Azt hiszik, hogy a gyereket meg kell tanítani arra, hogy már ne kelljen neki a mell. Hát nem, majd a gyerek megtanítja az anyját arra, hogy mikor kell abbahagyni a szoptatást. Pontosan ugyanígy van a szobatisztasággal. Azt sem kell tanítani, majd a gyerek megtanulja saját magától.

    Pontosan ugyanígy van a szobatisztasággal. Azt sem kell tanítani, majd a gyerek megtanulja saját magától. Semmit sem kell tanítani. Szerintem nekünk kell a gyerekektől tanulnunk. Akkor, amikor a gyereknek szüksége van a figyelmemre, s azt meg is adom neki, akkor azzal elérem, hogy abban a pillanatban, amikor már más dolgok érdeklik, én leszek az első, aki észreveszem, hogy én ugyan még szeretnék vele játszani, de ő már máshol van. Már nem is érdeklem. Tehát nem kell attól félni, hogy ha mindent odaadok neki amit akar, akkor egyre többet fog kérni. A szüleink, akik így gondolkodtak, bolondok voltak. Azoknak kellene bolondok házába költözni, akik úgy gondolják, a gyerekek kihasználják őket. Persze, ha egy gyerek azt érzi, hogy a szülei úgy viselkednek vele, mintha kihasználná őket, akkor ki is fogja használni őket. Így tanítják meg a szülők a gyerekeket arra, hogy sem mit nem kapnak anélkül, hogy valami trükkel valahogy be ne ugratnák a szülőket. Különben nem kapják meg. Ha egy normális gyerekkel a szülők úgy viselkednek, mintha félni kellene tőle, akkor olyanná is varázsolják a gyereket. Hogy mi van előbb, a tyúk vagy a tojás? Jelen esetben nagyon könnyű megfelelni. A szülők ferdítik el a gyerekeket, nem pedig a gyerekek a szülőket.
    ....
    Egy pár szót az evolúcióról. Amikor még fiatal faj voltunk – kb. 5 millió évvel ezelőtt – akkor nagyon kevesen voltunk. Kis csoportokban éltünk a Földön. Egy gyerek élete rettenetesen fontos volt, hiszen ha nem lett volna fontos, akkor kihaltunk volna. Az evolúció nagyon erősen jutalmazta azokat az anyákat, akik nagyon jól bántak a gyerekükkel. A szeretet tehát genetikailag bennünk van, hiszen különben nem lennénk itt. Képzeljétek el, hogy 5 millió éven keresztül úgy kellett szeretni a gyereket, hogy minden ellen meg kellett védeni őket, nem voltak orvosok, nem volt orvosság, nagyon kellett őket szeretni. Akkoriban általában négyévenként született egy gyerek. Miért csak négyévenként? Mert, ha egy nő gyereket szoptat, s a gyerek erősen szopik, akkor a nő nem tud megfogamzani. S általában négyéves korig szoptattak. Egyes indiánok Észak-Amerikában, ott ahol lakom, a nyugati parton, még mindig hét éves korig szoptatnak.
    Forrás: Feldmár -Tudatállapotok szivárványa

    Szóval miért is veszélyes egy éven túl is szoptatni? Téynleg kíváncsi vagyok rá.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz tildy #363 üzenetére

    Hm, rosszul emeltem ki, igazándiból ezt kellett volna kiemelni: ''Hát nem, majd a gyerek megtanítja az anyját arra, hogy mikor kell abbahagyni a szoptatást.''.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • divot

    veterán

    válasz tildy #363 üzenetére

    Semmiért. Addig szopik a gyerek, amíg van tej - általában ez a helyzet.

  • bambano

    titán

    válasz tildy #363 üzenetére

    Nekem egy szülész-nőgyógyász mondta, hogy egy éven túl már semmi anyatej jellegű nincs abban a váladékban, a gyerek fejlődéséhez édeskevés.
    Az idézettel kapcsolatos bajaim:
    - ha addig kell szoptatni, amíg a gyerek foga ki nem nő, nagyjából 4 éves korában nőtt ki a gyerek foga?
    - nem kell tanítnai semmit a gyereknek??? zárjuk be az iskolákat, egyetemeket, a gyerek meg kiskorában nyúlkáljon a konnektorba, sütőbe?
    - ha már evolúcióról beszél: 5 millió évvel ezelőtt annyira fiatal faj voltunk (a faj szót szigorúan renszertani értelemben véve), hogy nem is léteztünk. Az elődünk, aki a Homo nembe tartozott, és rendszertani értelemben használva a faj szót, faj volt, a homo erectus, előember, i.e. 1.8 millió évtől kb. ie. 150 ezer-200 ezerig élt. Magyarul a homo sapiens, mint faj, legjobb esetben is 200 ezer éves. 5 millió éves példa emiatt nem nagyon áll meg.

    Már ezek is azt támasztják alá, hogy ezt a forrást kritikusan kell szemlélni, de ha elolvasod, kiderül, hogy a figura lsd-t használ a gyógyításban és ezt ő pozitívumnak ítéli meg. Tisztára egy Mengele. Maradjunk annyiban, hogy nem bejövős.
    [link]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz tildy #363 üzenetére

    Feldmar mennyivel nagyobb szaktekintely a gyerektaplalas teren, mint bambano?
    Matematikuskent vegzett, azota meg pszichologuskent tevekenykedik, ami alapvetoen bolcsesz szakma. Raadasul, ahogy itt elolvasgatom, amiket ir, meg gyereke se volt, valamit erosen valoszinu, hogy azok a ''tenyek'', amikre itt hivatkozik, inkabb csak hallomasbol szarmaznak, nem komoly kutatomunka eredmenyei.

    DRM is theft

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tildy #363 üzenetére

    Tildy - tisztelettel - ne haragudj, de sem Feldmár, sem a te hozzáértésedet nem tartom mérvadónak a témában, a saját tapasztalataimmal, sőt: tanulmányaimmal ellentétben, ami univerzálisan, mindenkire nyilván nem mondható igaznak, de a mi speciális esetünkben (eseteinkben) működött. Nyilván sok mindent rosszul csináltam, csinálunk a gyerekneveléssel, egyáltalán az életünkkel kapcsolatban, de azt hogy mit meddig, hogyan és miért, azt nem könyvekből és nem újságcikkekből szedtük össze, hanem jó része ösztönösen jött, más része megérzés, megint más része pedig tapasztalat, amit gyakorló szülőként, kedvesem pedig emellett még gyakorló óvodapedagógusként is szedett össze. Kérlek, térjünk vissza a témára akkor, ha lesz személyes tapasztalatod ezzel kapcsolatban - addig sem a személyes véleményed, sem az általad itt-ott olvasottak nem jelentenek semmit.

    A szoptatással kapcsolatban rengeteg mindent lehet találni a neten, de még ennél megbízhatóbb szakirodalmi forrásokban is, és a dolog még ott is ellentmondó. Abban viszont mindenki egyetért, hogy veszáéyesnek nem veszélyes, hacsak a pszichés hatásait nem nézzük, amit korábban említettem. Ja, meg a roppant fájdalmas harapásokat a mellbimbón. :U

    A kizárólagosan anyatejes táplálás pedig a gyerek néhány hónapos kora után pedig csak és kizárólag ideális esetben elegendő a gyerek egészséges fejlődéséhez kiegészítő táplálás nélkül - legalábbis korunkban általában eddig tart az elegendőnek bizonyuló tejtermelés az anyáknál. Ez viszont tény.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • tildy

    nagyúr

    válasz dabadab #367 üzenetére

    Hm, ket vagy harom gyereke van. Ha jól emlékszem.

    [I]Hallgató: Mi a helyzet a gyerekneveléssel? A gyerekeknek meg kell mutatni a helyes utat. El kell mondani nekik azt, hogy mi a jó és mi nem az.

    Amikor a fiam kicsi volt, akkor engem nem érdekelt, hogy hova kakál és hova pisil. Ha pelenkában akart járkálni, az sem érdekelt. Nem álltam semmiféle versenyben az idővel azért, hogy egy, két vagy három éves korában már ne legyen pelenkája. Addig viselte, amíg akarta. Egyetlen pillanatra sem gondoltam azt, hogy huszonöt éves korában még mindig pelenkában fog járni. Látta, hogy nekem sincs pelenkám és az anyjának sincs, ezért nem kellett erről külön beszélni. Három és fél éves korában ellátogattunk valahova. Egy három és fél éves kislány is volt azon a helyen, én pedig éppen cseréltem a fiam pelenkáját. A kislány azt mondta neki: „Te ugyanolyan idős vagy mint én, és még mindig van pelenkád? Nekem már két éve nincs.” A fiamat ez nem érdekelte. Engem sem érdekelt. Amikor már úgy négy éves lehetett, akkor azt mondta, hogy a pelenkája már nem kell, és onnantól kezdve valóban nem kellett neki. Nem kellett vele emiatt veszekedni.


    Peterket: Nem fűztem az íráshoz semmit, csak idéztem. Az én véleményem ezzel kapcsolatban annyi, hogy lehetőség szerint addig , ameddig lehetséges, és ameddig azt a gyerek igényli illetve az anya biztosítani tudja gyermeke számára. Ha ez 4 hónap akkor 4, ha 1.5 év akkor annyi.


    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • dabadab

    titán

    válasz tildy #369 üzenetére

    Hat, akkor legalabb nemi tapasztalata volt, ezzel sikeresen feljott a sajat gyerekkel rendelkezok szintjere, akikbol mondjuk van par millio ebben az orszagban is.
    Ettol fuggetlenul meg mindig baromira nem talalom sehol a targykorben relevans diplomai es szakmai publikacioi listajat. Beszel ossze-vissza, mert megteheti, senki nem ker rajta szamon semmi szakmaisagot.

    DRM is theft

  • tildy

    nagyúr

    válasz parandroid #368 üzenetére

    Nem haragszom, mivel szándékomban sem állt a saját ''hozzá(nem)értésemet'' kapcsolni a témához, csupán egy írást muttatam. Véleményem persze lehet, de amig nem tapasztalom meg , hogy is működnek a dolgok a valóságba, addig az csak egy vélemény. Sőt -titeket ismerve is- azt modnom, midnen gyerek más és más , nem lehet általános szabályt kinyilatkoztatni, hogy na márpedig mittudomén 1 éves koráig nem ehet mást a gyerek. Ezzel kapcsolatban nem is értek egyet Feldmárral pl.

    Nyilván sok mindent rosszul csináltam, csinálunk a gyerekneveléssel, egyáltalán az életünkkel kapcsolatban, de azt hogy mit meddig, hogyan és miért, azt nem könyvekből és nem újságcikkekből szedtük össze, hanem jó része ösztönösen jött, más része megérzés, megint más része pedig tapasztalat, amit gyakorló szülőként, kedvesem pedig emellett még gyakorló óvodapedagógusként is szedett össze.
    Valami ilyesmire gondoltam én is.

    Valószínűleg egyébként csak tényleg félreértettük egymást, ennyi.

    ---------------------------------------------------------------------------------------
    dabadab: gondolom ő inkább pszichés vonalról vizsgálta az anyatejjel táplálás dolgot, azaz az anya és a gyerek kapcsolatát, ''elválasztását'' ''elemezte'' .

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz dabadab #370 üzenetére

    LEginkabb feltételez. A legtöbb pszichés betegséget ugyanis anya-gyerek (vagy szülő -gyerek) kapcsolatra vezeti vissza, gondolom ez csak egy a sok közül.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tbs

    addikt

    válasz parandroid #368 üzenetére

    Pici beleröfi: anyatej ügyben nincs teljesen igazad. 1 évig lazán lehet kizárólag szoptatni egy valóban normál(!) súlyú csecsemőt. (3kg alatti születési súly.) Több tapasztalat, köztük a saját is, alátámasztja ezt. 90%-ban az akarat (más táplálkozás, igény szerinti szopi, stb.) nincs meg a kérdéshez.

    Télleg nem kötekedés. Asszonyi körzetben ~1/3 a full szopis kölök 1 évig. XV. ker., Zsókavár és környéke. Csekkelhető. ;)

    Feldmár: nem rossz, de /2-vel inkább fogyasztható... :DDD

    [Szerkesztve]

  • Nowhereman

    őstag

    válasz bambano #352 üzenetére

    Az egyéves kor utáni szoptatás veszélyeiről én nem hallotam, olvastam. A természeti népeknél legalább 2-3 év az elválasztási idő. Roppant szerepe van az immunrendszer fejlődésében. Tildi indiánjainak szoptatási szokásait inkább ne reklámozzuk, mert arrafelé még az elárvult lámabébiket is mellükre veszik a nők.
    A munkaerő mobilitása a tőkésnek szükséges, és prolinak rosz.
    Az hogy császármetszések arányában miért verünk köröket a világra? Egyetlen oka van: a császárért a gumikesztyűk áránál valamivel többet áll a TB. A farr és oldalfekvéses csecsemőket döntő többségében irányba lehet fordírtani. És a farszülés kedvező/azaz nem akad el a szülőcsatornában/ esetben sem ördöngösség./én is faros voltam/
    A linkelt babaezmegazok nagy részét pedig szerintem be kellene tiltani. Van velük egy katasztrófa: STERILEK!. A 91 éves nagyanyám mondása szerint, ha egy gyerek nem eszi meg naponta az udvaron a fél marék tyúkszart, abból csak egy beteges nyápic lesz. Mondhatnám az immunredszernek szüksége van az edzésmecsekre már a születés pillanatától. Van egy ismerős házaspár is a prospektusok bölcsességével nevelték a gyermeket. Most hetente kibetegszik az oviból. De ugye ahogy a Fantabébikért, ezért is a buta szülő, nem pedig a hazug reklámokkal dolgozó elvtelen gyártók viszik a balhét.
    Mint ahogy a tanárokat szidják a szövegértési gondokért, mikor a gyerek 2-5 évesen a mesemondás közben tanulja meg a nyelvi szövegből felépíteni a képzelt világot. Az olvasás csak a felolvasást helyettesíti. Pedig ez a szülő sara, meg azoké a gonosztevőké, akik összeomlasztották a bölcsi-ovi rendzsert kishazánkban.
    Az inkubátorok helyzete kishazánkban. Katasztrófa. Nos ma kevés olyan hely van, ahol a szülőknek nem teszik fel a kérdést, hogy vak vagy hülye legyen inkább a gyerek. És ha egészségesen kerül ki belőlle az az orvosi bravur. És ha végig számoljuk, mennyibe kerül egy inkubátor, és mennyibe egy vak vagy hülyegyerek, akkor bizony kijönne, hogy kevés dolog térül meg gyorsabban, mint a jó inkubátor. De hát ezzel is várnunk ekl majd addig, amíg Kókáék olyat is gyártanak, nem csak vizitdijautómatát.
    Aprpó tud valaki olyan elmebeteg országról a mienken kívül, ahol minden találkozásnál szedik a vizitdíjat, nem pedig az ügyben elsőnél?

    Hja és objektivitás. Tudtommal már levezették, hogy nem létezhet önkényes axiomák nélküli matematikai rendszer, azaz a gaussi egzaktság még a matematikában sem lehetséges. És ez még csak a matek.

    [Szerkesztve]

    Utánam a kondenzcsik!

  • tildy

    nagyúr

    válasz Nowhereman #374 üzenetére

    atyaég távol álljon tőlem, hogy a 7 évet propagáljam. :Y Csak példát hoztam.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tbs #373 üzenetére

    Egyetértek veled, ez nagyrészt személyes preferencia, tapasztalat, no meg (fizikai és lelki) alkat kérdése. Nálunk sajnos néhány hónap után egyértelműen éhes maradt szoptatás után az aprónép, akármennyit lógott is cicin, amit kiegészítő táplálással orvosoltunk - az első baba esetében speckó tápszerrel, a második esetében mezei instant kakóval (igaz, ez jópár hónappal később történt).

    Védőnők álláspontja egyébként ugyancsak megerősíti az általad leírtakat, de ehhez kell egy átlagos állapot a babára és az anyára vonatkozóan is.

    Általános recept tehát nincs, igaz az, hogy a baba és az anya együtt kell kialakítsa az étkezési szokásokat, a gond akkor kezdődik, ha mindezt könyvek, újságcikkek és pláne interneten összeszedett húdehozzártéőszakértők által írt női magaznios esszék alapján próbálja meg felépíteni a szülő, ahelyett, hogy a megérzéseire, az ösztöneire, és pláne! a babára figyelne. Egy anyának nem a kor mindig változó elvárásainak kell megfelelnie, hanem biztosítania kell gyermekének midnent amit biztosíthat neki az egészséges fejlődéshez. Ha ez a szoptatás, akkor azt, ha ez a kiegészítő táplálás, akkor azt.

    A félelmetes egyébként az az egészben, hogy ez nem is olyan nehéz, az ember az egyedüli faj, aki tud olyan süket lenni, hogy néha belekeveredik... :D :(

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • bambano

    titán

    válasz parandroid #368 üzenetére

    A Spock könyv nagyon jó, csak meg kell benne találni az igazi mondanivalót. Ami pedig szerintem az, hogy ''egyetlen szülő se essen kétségbe bármi is van a gyerekével, én már biztosan láttam olyat''. Magyarul minden gyermek más, minden gyermeknek meg lehet adni az igényeinek megfelelő ellátást, nevelést, szeretetet és attól egy gyermek se lesz hátrányban, hogy mást kapott.
    Na ezért nem hiszek semmiben, ami exkatedra kijelenti, hogy csak egy üdvözítő út van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Nowhereman #374 üzenetére

    Nem nagyon hiszem, hogy alapvető matematikai módszereken van mit levezetni. Ez kicsit olyan lenne, minthogy bizonyítani kell, hogy az orvoshoz kell beteg is. A matematikusok mindig is úgy dolgoztak, hogy kitaláltak valami elméleti modellt, elszórakoztak azzal, hogy mi mindent lehet bebizonyítani benne, majd szerencsés esetben be tudták bizonyítani azt is, hogy a valódi világban a kiindulás igaz. Ekkor örültek neki, hogy a bizonyított dolgoknak is muszáj lett igaznak lenni és annak esetleg volt haszna is az életben.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • BITBOYS

    addikt

    válasz werttzui #68 üzenetére

    Még az állatok is :) [kép]

    Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #378 üzenetére

    Jesszusom.

    ''A matematikusok mindig is úgy dolgoztak, hogy kitaláltak valami elméleti modellt, elszórakoztak azzal, hogy mi mindent lehet bebizonyítani benne, majd szerencsés esetben be tudták bizonyítani azt is, hogy a valódi világban a kiindulás igaz.''

    A metamatikusoknak semmi kozuk a ''valos vilaghoz''. Az a termeszettudomany terulete, ami ugye ugy mukodik, hogy fognak vmi jelenseget, nezegetik, csinalnak ra egy elmeleti modellt, aztan amikor arrol kiderul, hogy nem teljesen stimmel, akkor faragnak rajta vagy kidobjak es csainalnak egy ujat.
    A matematikus ezzel szemben tisztan elmeleti konstrukciokat alkotnak, amik - ha el nem neznek vmit egy levezetes kozben - igazak, a valos vilagtol teljesen fuggetlenul.

    DRM is theft

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    Szerintem vegyék át; majd a hapsik otthon maradnak a házimunkára, a nők meg mehetnek betonozni, vájárkodni, meg utat építeni...

    https://www.coreinfinity.tech

  • dr faustus

    senior tag

    válasz dabadab #380 üzenetére

    Az, hogy tulajdonképpen mi is a matematika, nos, ez is külön tudományág, és matematikafilozófiának hívják. :)

    Warning: Explicit Content

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #380 üzenetére

    Figyelmedbe ajánlom Bolyait meg Lobacsevszkijt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz sh4d0w #381 üzenetére

    Hehe, én ifjú és bohó koromban humorizáltam azzal, hogy pereljenek a nők egyenjogúságért a bíróságon, mondja ki a bíró ítéletben, hogy egyenjogúak, és várja őket a sorozó bizottság a tárgyaló terem ajtajánál :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #383 üzenetére

    Igen, ok a kivalo peldak arra, hogy a matematikanak semmi koze a valosaghoz. Azzal, hogy megalkottak egy alternativ geometriat, az euklideszi geometria meg nem vesztette ervenyet ugy, ahogy mondjuk a newtoni fizika Einstein munkassaga nyoman, hanem csak lette egy ujabb rendszer, aztan mindenki azt hasznalta, amelyiket akarta, de egyik se volt ''igazabb'' a masiknal.

    DRM is theft

  • Eastman

    őstag

    ...előbb még egy-két bonyolultnak tűnő feladatot hiba nélkül meg kell oldaniuk... [link] :)

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • glutamin

    őstag

    Érdekes, hogy ebben a topicban is előjötta férfi nő egyenlőség kérdése is.

    Nem tom ezt miért kell minden szinten erőltetni. Sosem leszünk egyenlőek és pont.

    Általában a sikertelen és emllőzött nők szoktak nagyon kiállni emellett a hülyeség mellett, mert nem képesek a játékszabályokhoz jól alkalmazkodni.

    Egy nőnek a külseje egy erőforrás, amit igenis nagyon jól hasznosíthat. A férfiak a hatalmi harcaikkal összeharácsolt pénzt hatalmat stb elsősorban a nőpkre vagy ezzel kapcsolatos dolgokra költik. Szóval nem értem, hogy hol itt a baj.

    Egy mai nőnek nem feltétlenül sok pénzt keresni, meg karriert építeni kell, hanem a férjét támogatni ebben h ezeket el tudja érni.

    Szóval elég sok szemszögből lehet nézni a dolgot, de sztem nem az "="-jel irányába kell erőlködni.

    Pl.: egy állásinterjun hogy mérhető, hogy egy csinos nő előnyben van egy ronda de okosabb pasival szemben sok pozició esetén. Pl marketing területen rengeteg nő van.

    Az állatvilágban is a legerősebb hímeké a megtermékenyítés lehetősége (genetikai kiválasztódás). Nekik kell a atalom nem a nőstényeknek. Soha nem lesz ilyenfajta hatalomátvétel. Eleve rossz már a kijelentés is. Nincs értelme egyszerűen.

    [ Szerkesztve ]

    „When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

  • bmx powa

    tag

    Magyarországon 836 ezer özvegy nő él, míg özvegy férfiakból csupán 135 ezret számláltak - ez a hétszázezres fölény arról árulkodik, hogy a hölgyek sokkal életképesebbek.

    Szerintem csak a férfiak gyakrabban házasodnak újra :U

    "hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

  • hanee

    senior tag

    válasz glutamin #389 üzenetére

    Nagyjából egyetértek veled :)

    Még annyit, hogy szerintem van (és kell legyen) egy egészséges egyensúly azt illetően, hogy mennyi férfi és nő van a földön. Biztos hallottátok már, hogy pl. háborúk után több fiúgyermek születik, ezzel mintegy kiegyenlíti magát a természet, és a férfiak és nők átlagban fele-fele arányban vannak a földön. A tudósok a mai napig nem tudnak erre ennél jobb magyarázatot adni, minthogy a populáció a természetes egyensúly felé törekszik.
    Szerintem a két nem ki kell, hogy egészítse egymást mindenféle tekintetben. Én nem tartom problémának azt sem, ha valahol egy nő pl. főnök (bár én nem szeretem, ha a főnököm nő, bevallom őszintén), de összességében képtelenségnek és bugyutaságnak tartom ezt globálisan kezelni: a nők nem fognak átvenni semmiféle hatalmat a férfiak fölött, mert szerencsére többségben vagyunk olyanok, akik nem gondolják azt, hogy ez feltétlenül szükséges és jó lenne (vannak az életünkben fontosabb dolgok is, minthogy feministák legyünk). És szerintem igazából olyan sem létezik, hogy a férfiak uralkodnak rajtunk, hiszen mindenhez éppen annyi jogunk van, mint nekik, csak más eszközeink. Más kérdés, hogy bizonyos szférákban több férfi van mint nő, de ez nem baj szerintem, egy nőnek nőiesebb szakmák jobban állnak. Én pl. nem láttam még női vízvezetékszerelőt, vagy kamionsofőrt. Persze nő is végezheti, minden joga megvan hozzá, csak mégsem egy női meló egyik sem :D De nem láttam pl. még bőlcsödei gondozót férfit, vagy műkörmöst, mert ezek sem éppen férfi-melók, persze nincs kizárva, hogy férfi végezze, csak kicsit bizarr egy ovóbácsi :DDD

    hanee

  • degu

    senior tag

    Szaroztok?
    Ezzel a husz evvel?...
    Mar vesztettunk!
    Es tudjatok miert?
    Mert felcserelodtek a ferfi/noi szerepek!
    Gondoljatok bele~
    Kinek kell egy ergya him,aki nem sikeres,aki,nem kemeny,mint a betonrepa
    Es aki nem tudja sikerre vinni a spermait!
    ...persze a kep nem ennyire arnyalt!
    Ha hiszitek,ha nem....vannak NOK ...akik....csak..szeretnek minket....amilyen gyengek vagyunk,amilyen hulyek ,amilyen gyermetegek...es egyaltalan!
    Vaze! Mirol beszelunk? :F

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • tildy

    nagyúr

    válasz glutamin #389 üzenetére

    Egy mai nőnek nem feltétlenül sok pénzt keresni, meg karriert építeni kell, hanem a férjét támogatni ebben h ezeket el tudja érni.

    Férfiúi demagógia:U
    A nő is és férfi is tegye azt, amit szeretne(úgy , hogy a másiknak persze nem árt) . És ebben támogassák is egymást a párok. Ezzel csak egymást erősítik.
    Ne legyenek hülye, konzervatív szerepekbe belekéynszerítve, ha nem akarnak abban lenni.

    Az első lépés az, hogyha elfogadják az emberek, hogy egy nő is tud olyan jó lenni pl. egy adott szakmában, mint egy férfi. És hogy a nő nem azért él, hogy csak és kizárólag azt tegye, amit az ura mond.

    Hanee: Én férfi óvóbácsit éppúgy láttam már, mint női villamos- vagy gépérszmérnököt ;) Szomorú , hogy te is olyan vélemménnyel avgy, hogy nő csak női melót végezzen....MErthogy társadalmilag ugye az az elfogadott.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • lúzer

    veterán

    válasz tildy #393 üzenetére

    Prosti: 10k-ért bármit elvállalok
    Kuncsaft: na ugorj be, megyünk tetőt ácsolni. :D

    MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

  • lúzer

    veterán

    Mellesleg szvsz. ott bukik a dolog, hogy a nyugati társadalmakban lehet hogy így lesz 20 év múlva, de szépen ki is halunk.
    És elfoglalják a helyünket olyanok akik erre tesznek.

    MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

  • Pxs

    aktív tag

    válasz Brent #20 üzenetére

    "Hát igen.. általában a jó kinézet alacsony IQ-t takar !"

    A természet kompenzál, nem engedi felborulni a jó öreg egyensúlyt :D

    Mellesleg, ismeri valaki a Gender Wars c. játékot (ca. 1995-ös) ?

    Abban volt a sztori, hogy kétezerakárhányban a férfiak és a nők egymásnak estek az egész bolygón (na, nem úgy, hanem úgy vérre menően) :D

    "Vicces" lenne...

    Várjatok még, amint a nők kifejlesztik, hogyan gyártsanak hímivarsejtet, mi mehetünk a levesbe :U

    [ Szerkesztve ]

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • glutamin

    őstag

    válasz bmx powa #390 üzenetére

    Az hogy ennyi özvegy nő van, ez nem biztos, hogy olyan hú de jó nekik. Az más kérdés h ennek milyen okai vannak. Ha én nő lennék nem biztos h örülnék neki ha mondjuk kiszállna mellőlem a férjem és hátralévő éveimben egyedül élhetnék.

    „When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

  • hanee

    senior tag

    válasz tildy #393 üzenetére

    Hanee: Én férfi óvóbácsit éppúgy láttam már, mint női villamos- vagy gépérszmérnököt Szomorú , hogy te is olyan vélemménnyel avgy, hogy nő csak női melót végezzen....MErthogy társadalmilag ugye az az elfogadott.

    Szomorú, hogy te ilyesmit magyarázol bele abba, amit írtam.
    Nincs semmi baj azzal sem, ha "egymás munkáját" végezzük, csak nem megszokott. Biztos van férfi óvóbácsi is, de pl. én mint szülő nehezen tudom elképzelni, hogy egy férfi gondozóban ugyanúgy megbízzak, mint egy gondozónőben. Ez ugyanis valamilyen szinten "anyai" feladatokat igényel és olyan intuíciós készséget, ami egy férfinak igen ritkán adatik meg.. tehát ez egy abszolút női munka. Végezheti férfi is, csak nem iratnám hozzá a gyerekemet szerintem.

    Nyilvánvalóan egy vízvezetékszerelőnél nem ennyire éles a dolog, mert ott az illető munkája határozza meg a bizalmamat.

    hanee

  • Pxs

    aktív tag

    Meg szitu az, hogy régen a nők nagy része tudta, mit kellene nyújtania egy férfinak (azon kívül). Most is tudja, csak hogy most már a kisebbik része.
    És ez azért valahol marhára nem mindegy...

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • bmx powa

    tag

    válasz glutamin #397 üzenetére

    Azt egy szóval sem mondtam hogy szerintem jó az özvegy nőknek...

    "hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

Új hozzászólás Aktív témák