Új hozzászólás Aktív témák

  • Mandzsu

    kezdő

    Sziasztok.
    Van egy Gen8 mikroszerverem amire telepítve van az xpenology. Van benne egy 6TB-os merevlemez amin a filmjeim tárolom. Indulni meg az elejébe dugott pendrive-ról indul. Plex-el használtam. A DSM működik, be tudok lépni, ott azt írja hogy VESZÉLY A kötet összeomlott. Jó régi benne a merevlemez, nem csodálom hogy tönkrement. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mi a teendő? Kivettem a 6TB-os merevlemezt és tettem helyette egy kisebbet amit idehaza találtam. Azzal nem működött...így konstatáltam hogy a DSM a tönkrement merevlemezen van. Mivel így vásároltam anno, nem értem a működését. Most akkor a merevlemez fizikálisan jó hogy a DSM ami rajt van elindul? Csak a kötet omlott össze hibás szektorok miatt?
    Mit javasoltok mit tegyek? Elég hangos volt a merevlemez, váltanék SSD-re ha lehet. És még valami, nem lehetne hogy a DSM egy SSD-n legyen és mondjuk egy másik SSDN vagy merevlemezen a filmek? Van erről valahol egy részletesebb leírás, hogyan is kell a cserét megoldanom? Vagy esetleg valaki Győr környékén elvállalná?
    Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák