Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeffo

    tag

    Tudtok ajánlani valami komplett telepítőt, ami bevált ehhez a szerverhez? Ilyen NAS funkciók kellenének, Win7/WinXP gépekről elérni a fájlokat, többfelhasználós hozzáférés, mappajogosultságokkal, később talán levelezés kezelése, weblap elérés (pl. az iroda honlapjának elérése). Nem baj, ha Linuxos, csak könnyen beállítható legyen.

    Windows Home Server 2011-et próbáltuk, de egyelőre úgy néz ki, hogy nem vált be, vagy valami beállítás nem jó, pár nap után már nem lehet távolról elérni, ill. még előtte is csak napi pár órákat működött, otthoni adslről és irodai optikai netről. A Távoli elérés beállításában azt a hibaüzenetet írja, hogy "az útválasztó nem működik". A routeren pedig be lett állítva rendesen a port forwarding 80, 443, 4125 portokhoz.

    Az irodában használt router típusa: TP-LINK TL-WR941N

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz Csorbi #24 üzenetére

    Nincs fix IP cím, Windows Live-on keresztül beállított homeserver.com-os dinamikus DNS címmel próbáltuk. A távoli elérés beállításainál is meg van adva ez a homeserver-es host.
    Kell feltenni rá valami vírusirtó szoftvert, pl. NOD32 Antivirus vagy Smart Security? Nem lehet, hogy valami vírus ráment, és amiatt kavarodott be?

    Valójában nem én telepítettem, legközelebb 1-2 nap múlva járok az iroda fele, akkor tudok ránézni, és tovább próbálgatni.
    Aki beállította ezt a homeserver.com-os címet, azt mondta, hogy telepített valami control panelt ehhez, nem tudom pontosan hova, talán egy másik gépre, ahonnan elérni akarta, de aztán leszedte, és lehet, hogy azután nem működött a távoli elérés.

  • jeffo

    tag

    válasz Csorbi #27 üzenetére

    Köszi a tippet. Hamarosan kipróbáljuk.

    WHS alá lehet tenni email szervert? Az ismerősöm Microsoft Exchange-re gondolt, de talán van ingyenes megoldás is, amennyiben maradunk a WHS-nél, és nem váltunk pl. a NexentaStor-ra.
    Ez esetben, ha nincs saját domain beállítva, akkor lehet kapni levelet a dinamikus DNS-es hostra, pl. valaki@szerverneve.dyndns.org címre? Esetleg lehet webszerverként is használni, pl. Microsoft IIS-t rátenni vagy ilyesmit? Vagy lehet, hogy a Home Server nem erre van kitalálva? Nem nagy weboldalra gondoltam, csak mondjuk az iroda honlapja statikus html-ben, vagy mysql nélküli egyszerűbb php-s weblap. Bár azt gyanítom, hogy ha céges adatokat tárolunk rajta, akkor nem biztonságos, ha webszerverként még publikusabbá tesszük, hisz volt, hogy a mostani webtárhely szolgáltatónkat is megtámadták, ill. megpróbálták feltörni. Akkor csak a mailes dolog jöhet szóba. Az ismerősöm régebben ilyenben gondolkozott, hogy a főbb partnereknek, ügyfeleknek csinál egy ilyen szerveren mail elérést, és akkor ezen a szerveren keresztül leveleznek.
    Mondjuk manapság a mail már nagyon alap dolog, akár még egy gmail-es cím is biztonságos valamennyire, vagy a netszolgáltató által adott hozzáférés, csak ő nem szeretné, ha külső szerveren tárolódnának, ill. külső szerveren keresztül mennének a mailek.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #28 üzenetére

    Végül sikerült megcsinálnom a WHS-t úgy, hogy kaptam az ismerősöm gépéhez Teamviewer-es hozzáférést, és több órán keresztül próbálgattam, kerestem külföldi fórumokban megoldást. Itt találtam egy tippet - [link] -, amire a sok próbálgatások után én is rájöttem, hogy meg kellene változtatni a webszerver portokat, mert sehogy sem akarta engedni a távoli elérést 80 vagy 443-as alapértelmezett web portokon. A Windows tűzfalon keresztül is engedélyezni kellett az új webszerver portokat, a routeren pedig a Forwarding/Virtual Servers-nél beállítani.
    A WHS-ben az Irányítópult/Távoli webes elérés beállítása alatt továbbra is jelzi a hibát, hogy "Az útválasztó nem működik", de nem szabad a javításra nyomni, mert akkor visszaállítja a webszerverben a 443-as portot.
    A tartományba mégis maradt a homeserver.com-os átirányító, ami elvileg frissítené az IP címet, de azért a routerbe betettem egy no-ip.org-osat is. Ám a https csatlakozáskor az utóbbinak nem találja érvényesnek a tanúsítványt, gondolom a rendszerben kellene valahol beállítani, ill. hozzáadni ezt a címet, vagy talán a tartományba a homeserver.com-os cím van beírva, és csak ez biztonságos alapból?

    Korábban próbáltuk a router firmware frissítésével is megoldani, de úgy tűnik nem ez volt a gond, a WHS rendszerben lehetett valami rendellenesség, vagy állíthatódott el valami. Hiszen a router-ben a Security/Remote Management-ben engedélyezve a router távoli elérését, az működött 80-as porton, tehát akkor átirányítással, ill. UPnP-vel mennie kellett volna a WHS elérésének is.

    Később beállítottam a Windows tűzfalba a 80, 443-as portok engedélyezését is, erre bejött az IceWarp levelezőszerver webmail felülete ezeken a portokon. Akkor elképzelhető, hogy összeakadt a webszerverrel az IceWarp?
    Azonban ez a mailszerver nem működik kifelé, mert nem küldi el a levelet külső email címre, és a mailfiókneve@gépneve.homeserver.com címre sem jön meg a levél. Akkor ennek is majd utána kell nézni, ez is biztos rosszul van beállítva...

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Egyébként fura, hogy a Home server / házi szerver építése nevű fórum mintha kihalt lenne, oda is beírtam a problémámat napokkal ezelőtt, sőt részletesebben, de senki nem válaszolt rá. Az utolsó korábbi üzenet jan. 31-én volt. Vagy mindenki melózik ezerrel, és nem ér rá fórumozni? :)

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #35 üzenetére

    Ma jöttem rá, hogy az IceWarp levelezőszerver nem is a Windows Home Server része, valójában az ismerősöm tette fel, mert ki akart próbálni valami webmailes rendszert. Aztán szépen összeakadt a WHS alap távoli elérésével, mert a 80, 443 portokra tette fel magát, emiatt jelzett hibát az Irányítópult-ban, hogy az útválasztó nem működik. Ha jól veszem ki nem is ingyenes, így uninstalláltam, visszaállítottam az IIS-ben a portokat, és most már nem jelez hibát az Irányítópult.

    Majd felrakom a helyére valószínűleg a DeskNow-t, külföldi fórumban és egy tutorialban is - [link] - ezt ajánlották, és úgy állítom be, hogy más portra tegye a webmail részt. A kifelé működéssel nem kell foglalkoznom, mert az ismerösöm az ügyfélkörének akar ilyen belső webmailt csinálni, hogy egyeltalán ne menjenek ki a levelek, és így bizalmas adatok, dokumentumok a netre, ill. akármilyen net szolgáltató email szerverére vagy rendszerére. Akárhonnan a világból bejelentkeznek erre a szerverre, és küldenek üzenetet neki vagy egy másik szintén a szerveren lévő usernek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák