Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #35 üzenetére

    Ma jöttem rá, hogy az IceWarp levelezőszerver nem is a Windows Home Server része, valójában az ismerősöm tette fel, mert ki akart próbálni valami webmailes rendszert. Aztán szépen összeakadt a WHS alap távoli elérésével, mert a 80, 443 portokra tette fel magát, emiatt jelzett hibát az Irányítópult-ban, hogy az útválasztó nem működik. Ha jól veszem ki nem is ingyenes, így uninstalláltam, visszaállítottam az IIS-ben a portokat, és most már nem jelez hibát az Irányítópult.

    Majd felrakom a helyére valószínűleg a DeskNow-t, külföldi fórumban és egy tutorialban is - [link] - ezt ajánlották, és úgy állítom be, hogy más portra tegye a webmail részt. A kifelé működéssel nem kell foglalkoznom, mert az ismerösöm az ügyfélkörének akar ilyen belső webmailt csinálni, hogy egyeltalán ne menjenek ki a levelek, és így bizalmas adatok, dokumentumok a netre, ill. akármilyen net szolgáltató email szerverére vagy rendszerére. Akárhonnan a világból bejelentkeznek erre a szerverre, és küldenek üzenetet neki vagy egy másik szintén a szerveren lévő usernek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák