Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gmazarini

    friss újonc

    Sziasztok. Remélem valaki tud segíteni GPU hűtés témakörben. Vettem tavaly egy SAPPHIRE TOXIC AMD Radeon RX 6900 XT Air Cooled kártyát, pár hónap múlva mind a hotspot (110-112), mind a core temp (84-86) baromi magas lett. Visszavittem a boltba, ahol ők maguk újrapasztázták, a core temp lement 73 fokra, a hotspot 92-95 lett. Ez egyébként elég magas különbség, de külön-külön mindkét érték rendben van. A core temp nem is emelkedett érdemben, de a hotspot visszakúszott pár hónap alatt 108-110 fokra, úgyhogy visszavittem, megint újrapasztázták. Állítólag MX4 és Thermal Grizzly pasztákat használtak, de ez leellenőrizhetetlen. Most megint elég magas a delta 25-30 fok körül. A core temp az Alan Wake 2-t játszva 76 (ami még elvileg jónak számít valamelyest) viszont a hotspot simán felmegy 104-105-re - ami 110 alatt van, nem kéne aggódnom a gyártó szerint, de 3 hónapja lett újrapasztázva és akkor még 94-95 fok fölé nem ment. Ami aggaszt, hogy nem kéne 25-30 fokos különbségnek lennie a hotspot és a core temp között és ez közvetlenül az újrapasztázás után is megvolt. Hwinfo szerint a többi hőmérséklet egyébként a normál tartományban mozog, egyedül a hotspot magas. Nekem úgy tűnik, hogy illeszkedési probléma van (pump-out talán), elvileg a thermal pad-ek nem lettek cserélve. Találkozott már esetleg valaki hasonló problémával?

Új hozzászólás Aktív témák