Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • darvinya

    titán

    válasz Tulku #1551 üzenetére

    ...itthon ilyen sohasem lesz, a hifi vagy hájend show egy vicc ebből a szempontból...egy fejest nem tudsz meghallgatni, akkora hangzavar van

    Talán, mint nagyobb hangszerboltban lévő csendszoba kellene ott is, csak egyszerűbb csendfülkékkel.
    Arról nem is beszélve, hogy legtöbb rendezvényen, azért másra hangolt egységet pakolnak ki, mint amit eladnak.

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • fericske

    addikt

    válasz Tulku #1551 üzenetére

    Az biztos, hogy csak erre nem lehet támaszkodni, és csak ez alapján én sem hangolnék be semmit.
    De én akkor is tanulságosnak tartottam ezt a tapasztalatot, és továbbra is alkalmazni fogom ezt a tesztet.
    Az is biztos, hogy kevés ez a teszt, de többre egyszerűen nincs idő. Két teljes nap és kb. egyharmada így is kimaradt a cuccoknak.
    Kipróbálni amik engem érdekelnek és próbálni találni, felfedezni olyasmiket aminek a topik is hasznát veheti...
    Ez a teszt eléggé objektívnak, gyorsnak és hatékonynak bizonyult erre, én úgy vélem.
    Ilyen alkalmakra teljesen jónak és elegendőnek tartom.
    Meg az egészet meghallgattam mindig, hogyan szól, nem csak a kritikus részt. 2 perces nóta, nem vészes.
    És ami rossz, az rossz. Nem fogok nekiállni ott ellenállásokat forrasztgatni, meg átcsövezni dolgokat, nem az én feladatom, hogy jó legyen a végtermék.
    Mint írtam, a Focal Clear volt egy tragédia amit produkált, és én máshol beszélgetések közben ezt megemlítettem. Érdekes módon mind azt válaszolta erre, hogy igen hallották már másoktól is, hogy a Clear nem jó. Persze ők maguk "nem hallották", de legalábbis nem ismernék be, hogy más gyártók termékeit is hallgatják. :DDD
    Az Utopia nekem sosem jött be amit szólt, már a legelső meghallgatásán is pár éve, nekem bántóan szólt. Ez a teszt meg nem szubjektív. Írtam, hogy ők nem voltak fülsértőek az Audeze-zel, egyszerűen csak mostak, amit nekik nem szabadna, ennyi.
    Ha a felvétel rossz volna, minden bukott volna.
    Az LCD4z-t most hallottam először, több időt kellene adni neki, de már ennyi idő után is az LCD4 le tudott nyűgözni, a 4z meg nem.
    A sivítás az végülis a mosás lenne, csak igen, hogyan van hangolva a cucc, de ez épp elég is -> Hatásvadász hangolás, plusz-mínusz.
    A te füleseden jól artikuláltan, szépen különválnak a hangszerek és a kórus, hogy közben részletes is marad?
    A Meze99C ilyen volt. Meglepően jó. Egy kakukktojás, és ő csak a Qp1r-ről volt meg. A Meze planár meg Questyle CMA800i-ről.
    Az AEON-oknál a részleteket hiányoltam, az egész zene alatt, hiába szeparáltak jól. Ők mentek Hugo2-ről is (a nagy Moon dac/amp mellett volt beüzemelve és Questyle CMA400i is volt, ez utóbbit hanyagoltam), mert az világosabb karakterű, több magassal, de ugyanaz volt vele is a végeredmény.
    A QP1r csak adat transzport volt, nem meghajtó egység. Optikain ment át a jel, ahogy írtam, jóféle Atlas kábelekkel. Nem a QP1r-ről buktak el az itt tesztelt alanyok.
    Keresgéljek szinergiát, hogy talán ott a baj? Nincs száz évem rá. Meg egy kis bizalmat megszavaztam a demósoknak, hogy összeillő rendszereket állítanak fel. Egyedül a Final planárt lehetne a QP1r rovására írni, de ezt is írtam, hogy arra nem volt alkalmam, hogy egy korrekt alávalóról menjen.
    Nem, nem. Rendben van ez a teszt.

Új hozzászólás Aktív témák