Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a_tesz

    Korrektor

    Sziasztok!

    Keresgéltem a témában, de nem találtam semmit, ezért kérdeznék. 2003-as 1.6 benzin ötajtós Civic, automata kisautónkról lenne szó. Hat éve van lassan nálunk, megelégedettséggel használjuk. Most viszont, hogy beütött az első meleg, bekapcsoltuk a klímát, de csak hangos szörcsögés meg elég halványan langyosabb levegő fogadott. Elfogyott a klímából a gáz. Amikor megvettük, jól működött, tavalyelőtt nyárra gyengült el annyira, hogy egy 200 gramm utántöltéssel ment szépen tovább, akkor nagyon nem lehetett sehol kimutatni a szivárgás helyét. Most azonban kisebb vizsgálat után a klímahűtőn és a szárítószűrőn is látni sárgás kirakódást, UV lámpával jól látszik (volt ilyen jelzőfolyadék is töltve az olajba ezek szerint). Télen is rendszeresen bekapcsoltuk, ahogy azt sok helyen javasolják is.

    Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata, bevált helye, ahol ezeket a tömítéseket be lehetne szerezni? Sajnos ahol én kérdeztem autóklímásokat, cinikus mosoly vagy lekezelő "úgyseleszjó" volt a válasz, így inkább kicserélem mindet itthon. A gyári alkatrészárak miatt gondoltam valami univerzális készlet beszerzésére, de az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata vele, érdemes-e, vagy abszolút zsákutca az irány?

    Köszönöm!

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

  • a_tesz

    Korrektor

    válasz tvamos #69062 üzenetére

    Nekem igaz 2003-as Civicben, de másik évjáratos jeladót raktam be bontóból, azóta hibátlan.

    スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

Új hozzászólás Aktív témák