Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RR-13

    őstag

    válasz sifarr #16050 üzenetére

    A cáfolatod teljes mértékben félrement, nem is értem az egészet. :Y
    A hangsúly ezen van:
    "A számlaszám bizonyos részei mindenképp változik, ha másik településen nyitjuk meg a számlát pl. annál a banknál, ahol korábban már volt számlánk."

    Az általad aláhúzva idézett szövegben van egy kb. is:

    "Teljesen ugyanaz a számlaszám kb. akkor tud maradni, ha ugyanazon településen, és ugyanazon fiókban is nyitjuk újra a számlát."
    Ennek az ellenkezőjét nem írtam!

    És azért írtam, hogy kb., mert ez nem mindegyik bankra igaz, vagyis ettől eltérő is lehet.

    Emlékezetem szerint van olyan bank, ahol még egy városon belül a fiókoknak is külön azonosítója van, ami a számlaszám része.
    A CIB Banknál van egy ügyfél/számla azonosító, aminek a fiók azonosító is része.

    Minden településen lévő fióknak másik azonosítója van, ami vagy a számlaszámba kerül, vagy külön az ügyfél azonosítóba!
    Mivel Buda, és a Pest nem más "település" (város), ezért ott mindkét helyen ugyanazt a számlaszámot is megkaphatta a családtagod, ezért ez semmit nem bizonyít egyelőre a cáfolatodból.

    A CIB Banknál ugyanazt a számlaszámot kaptam vissza, mert ugyanott nyitottam 10 évvel később is, mint korábban, nem is írtam, hogy ez nem lehetséges.
    Amennyiben nem abban a városban (településen) nyitom, akkor más számlaszámot is kaphattam volna.

    Senki nem írta, hogy a mai világban nem lehet elintézni bankhálózaton belül, bárhol, bármit, számlaszámtól független.

    Már rég volt számítógép, 2013-ban is, amikor én ugyanabban a városban egy másik fiókban nyitottam számlát "a banknál" , és nem azt a számlaszámot kaptam vissza, mint a 2010-ben megszüntetett számlaszámom, azért sem mert azt közben kiadták másnak, de ott a rendszer az új számlát nyitók részére - függetlenül attól, hogy volt-e már számlája ott - generál le egy új számlaszámot.
    Le is írtam azt a bankot a vonatkozó hsz-eben, amire reagáltál, tehát én a gyakorlatról beszéltem, saját tapasztalatból!

    Te olyan dolgokat vetettél fel, amire én ki sem tértem, ezért sem értem, hogy miért akarsz cáfolni ilyenekkel...

    Nekem úgysem hiszel el semmit ezért egy kis Forrás anyag 2017-ből, amikor volt számítógép szintén:

    "Az első 3 számjegy: a számlavezető bankod hivatalos azonosító száma, amelyet a Magyar Nemzeti Bank határoz meg. Ez alapján tehát a bankot lehet beazonosítani. Az OTP számlaszám például 117-tel kezdődik, a K&H 104, az Erste pedig 106-os azonosítóval kezdődik.

    A következő 4 számjegy: ez az úgynevezett fiókazonosító.
    Ez jelöli a számlavezető bank központi fiókját vagy azt a fiókot, ahol a számlát létrehozták.

    A nyolcadik számjegy: az ellenőrző szám. Ha utalásnál elrontottuk volna a bankszámla számát, az ebből a számból és egy ellenőrző algoritmusból kiderül.

    A következő 9-től 16-ig, vagy 24-ig tartó számjegyek: ezek szolgálnak az ügyfélazonosításra, a bankszámla tulajdonosához tartoznak. Ennek generálása bankonként változó eljárással történik."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák