Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vezeralmos2

    senior tag

    válasz TESCO-Zsömle #71763 üzenetére

    "Egyes VRM-komponensek üzemi hőfoka 110-120°C, azok meg azt nem szeretik, ha folyton visszahűtik őket..."
    Való igaz, hogy a power-mosfetek képesek 10 évig 120 fokos hőmérsékleten üzemelni, de ez a hőmérséklet a környező alkatrészeknek nem tesz jót, a kondenzátorokat nagyon nyírja, elszíneződik a nyák, stb...
    Az meg hogy nem szeretik, ha visszatűtik őket, elég érdekes kijelentés.
    A Vega 64-es referencia kártyámon fém tokozású VRM van, és úgy van megtervezve, hogy 300 wattos terhelésnél sem megy 70 foknál feljebb a VRM, ez lenne az elvárható minőség általában.
    De sajnos nem minden gyártó gondolkodik így, lásd EVGA GTX 10** szérián sorra kiégett a VRM mert szándékosan alul van méretezve.
    Van 5GHz-es intel procim, 9900k. Ha gyári beállításon hagyom, meg tud enni 190 wattot. Teljesen feleslegesen, mert 1.32 volt elég neki, és úgy máris csak 155 watt.
    Ryzen procim is van/volt, gyári beállításon, tuning nélkül alap beállításon 80 fokon ment a 3600 egy SE-903-SD hűtővel.
    KÉZI beállítással, 1.35v, 4.25GHz, hűvösebb volt vagy 10 fokkal, és elverte a többi 3600 99%-át, 9950 pont volt a rekord Cinebench R23 alatt, ezzel a kis ID-Cooling toronnyal.

    Külföldi fórumon a gyerek aki ugyanilyen procit tuningolt méreg drága vízhűtéssel, meg volt győződve róla hogy hazudok, meg ez nem lehetséges, mert neki sokkal melegebb, és vagy 500 ponttal kevesebb pontot kapott Cinebench R23 alatt.
    Szóval a konklúziót javaslom levonni: a gyártó szándékosan ad túl nagy feszültséget a chipnek, hogy a jónép megvegye rá a méregdrága hűtést.
    Ezzel ők duplán jól jártak, mert egy proci mellé eladnak egy hűtőt is, a túlfeszelés miatt meg drasztikusan lecsökken a szilícium élettartama, a sok felmelegedés/lehűléstől, és a kedves vásárló hamarabb fog új alkatrészekre szorulni.

    [ Szerkesztve ]

    A Sandy Bridge legendája

Új hozzászólás Aktív témák