Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ElVisZ #7418 üzenetére

    Azt nem mondtam, hogy rosszul szól. Pusztán azért mondtam, mert a fetes végfok miatt nem kapod meg a "klasszikus" csöves hangzást, akkor meg minek bele cső? Ez azért érdekes, mert egy más felépítésű, tisztán tranyós erősítő elmehetne akár mindössze 12V-ről, és akkor nem kellene tápot gyártani hozzá.

    Ez a kapcsolás azért működik, mert a csövek kimeneti ellenállása nagyon nagy, az aszt követő feteknek meg a bemeneti ellenállásuk nagyon nagy, így jól illeszkednek egymáshoz. A kimenő trafó csöves erősítőkben annyit csinált, hogy a nagy kimeneti ellenállását a végfok csőveknek átalakította kicsire, hogy rá lehessen kötni hangszórókat. Ez mellé még hozzájárult az is, hogy a kimeneti trafó nem állandó paraméterekkel működik az egész 20hz-20khz tartományban, így az egyes frekvenciákra más-más hatást gyakorol.
    Ilyen trafót rendesen megcsinálni elég nehéz és drága, valamint a végfok csövek 300V körüli egyenfeszről mennek, amivel meg kicsit veszélyes dolgozni.

    Végigolvasva az Ágoston könyv idevágó részét, ha jól sikerül megcsinálni az erősítőt, akkor elég jó felbontású erősítő is készülhet, elég lebegős hangzással, ahol mindkét technika előnyei egyesülnek. Persze a fordítottja is megeshet.
    Viszont kérdés, hogy egy számítógépben van-e értelme ilyen technikának, még akkor is, ha nem alaplapi hangchip hangját akarod erősíteni.
    Pl. egy komoly cd lejátszó után kötve, amiben gyári lemezek szólnak, ott el tudnám képzelni, de egy számítógépben, pl. egy audigy vagy x-fi hangkarira kötve nem nagyon látom értelmét, oda van egyszerűbb megoldás is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák