Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz -Solt- #67512 üzenetére

    Nem okoskodás inkább megállapítás: Akkumulátor töltöttségi állapot, NEM feszültség értekből következik, vagyis ha azt akarod merni van rá pár módszer de gondolom nem abba az irányba akarsz menni(a legegyszerűbb ha egy multimétert ami feszültséget mer párhuzamba összekötsz egy mű terheléssel és úgy próbálod megmerni, mert abból mar lehet következtetni az akkumulátor állapotára). A kúszó áramok merésére a multiméterbe beépített árammérő megfelel, persze először a legnagyobb méréshatárban kezdeni(az igazi ha van egy lakatfogóval kombinált megoldásod, így először a lakatfogót csattantatod és benézed hogy jo-e a terep).

    A generátor töltését pedig 2 módon ellenőrizzük, egymást kiegészíti a 2 mérés, az egyik a kimeneti feszültség, és a hozza tartozó áram erősség. Ezek együttesen megmutatják, hogy jo-e a generátorod.

    amit ajanlok ilyen celra az [link]

    Vagy [link]

    Elárulom miért ezeket ajánlom, gondolom olcsót keresel, a másik mindkettőnek van mV méréshatára DC módban és DC aramérősséget is mer, vagyis, ha veszel egy darab 1ohm-os ellenállást, ami 1%-os tűréssel rendelkezik, akkor 0.1mA környéke az alsó meréshatár, ha kell bővebben kifejtem, de legyen elég egy kb 20 forintos adapterrel megtoldva kb mindenre jó amire neked kell :R
    Ha be akarsz ruházni egy kicsit drágább berendezésbe akkor ezeket vedd figyelembe, én csak 2 db kitúrtam példának :R

    Nekem 2 Darab műszerem van egy lakatfogó es egy multiméter, de kicsit másabbak az igényeim, ha érdekel a multiméter Fluke 87V a Lakatfogó meg 374FC.
    Ennek a tetejébe van egy HIOKI3454-11 szigetelés ellenállás mérő berendezésem :R

Új hozzászólás Aktív témák