Új hozzászólás Aktív témák

  • Gino20

    őstag

    válasz Fatalityy #834 üzenetére

    Esetedben szerintem csak óvatosan. Hasonló Tv-t váltottam (nekem az ívelt J6000-es sorozat volt, ami ha jól emlékszem még el is maradt tudásban a nem ívelt H sorozattól). A H6000-es samu egy igen jó natív 120Hz-es panellel szerelt sorozat volt, vagyis ez okozhat akár problémát. Én a J6300 után igaz egy abszolút belépő kategóriás TCL 75EP660-at vettem, de 3 napig bírtam elviselni (a méret ellenére is, ami az 55" után pedig komoly előrelépés volt). Valójában még a mostani samu QE65Q70R TV-m sem hozza azt a szintet szerintem mozgásmegjelenítésben, mint a samu 55JU6300 (pedig ez is 120Hz-es) és az általad felsorolt Hisense-k is 60Hz-esek. Ez nem jelenti azt, hogy Te is így reagálnál, vagyis lehet a Te szemednek nem lesz olyan bántó, de sajnos benne van a pakliban. Tapasztalataim alapján Én biztos az U7QF-el kezdeném (ez még ,,csak" 60Hz), de megeshet, hogy a 120Hz-es panellel szerelt U8QF az ami számodra is kompromisszum mentes lenne mozgásmegjelenítésben.
    (A mai TV-k sajnos bizonyos dolgokban szinte szarabbak mint a ,,régebbi" TV-k. Erre egy talán megközelítő példa, hogy azonos számozással kb az idei samu Q80T van a tavalyi Q70R szintjén, persze magasabb áron és nem 10 bit-es a panellel, hanem ,,csak" 8bit + FRC-vel, de van benne HDMI 2.1.......)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák