Új hozzászólás Aktív témák

  • Fuzke89

    lelkes újonc

    Hallo Mindenki!

    SEGÍTSÉG, HELP, S.O.S. és minden más légyszi! :)

    LG 65 NANO903NA (2020)
    vs.
    Hisense 65U8QF (2020)

    Mit tudtok róluk mondani, ami egy elektronikus kütyük iránt kevésbé érdeklődőnek és a témában kevésbé jártas valakinek fontos lehet és nem PR szöveg??? Mert PR-t a MM-ban
    kapok, viszont szakmaiságot, tapasztalatot, ajánlást Tőletek várnék...

    Ami fontos szempont nekem:
    1.
    NEM SZOKTAM CSERÉLGETNI az elektromos kütyüimet túl gyakran, vagyis egy időtálló (hmm... 5 év?) darabra vágynék.
    2.
    Déli tájolású a nappali, vagyis gyakorlatilag non-stop süt be a nap a 4,5 x 2,7 méter felületű üvegfalon.
    3.
    Van viszont redőny és szabadidőmben úgyis sokat vagyok távol a lakástól, vagyis inkább a késő délutáni/esti filmezés a cél. De azért lássam nappal is.
    4.
    Sportközvetítések, HBO GO, Netflix, Youtube lehet a cél. Esetleg külső vinyós lejátszás.
    5.
    Játékkonzol nincs, de a jövőben elképzelhető, hogy lesz.
    6.
    A nappali 4,5x4,5 alapterületű, az egyik fal közepén lenne a TV. Vagyis a betekintési szög a szoba egyik sarkán sem lenne oltári nagy.
    7.
    És akkor egy kis egyéni érdeklődés, olvasgatás után, a következő KATYVASZBAN érzem magam, ha a két TV-ről van szó:
    LG:
    - jó áron be tudnám szerezni (kb. 350k HUF)
    - van rajta HDMI 2.1, 120Hz (hello NextGen konzol) :)
    - viszont IPS panel. Ugye ezzel nagyobb betekintési szög nyerhető, világos szobában jobb, cserében a fekete/fehér és a kontrasztok nem az igaziak (nem azok???). A sötétben tv-zes során ez kijön (kijön???).
    - FALD-os, kb 32 zónára osztva a képernyő
    - "csak" 500 nit max. fényerővel, ami a HDR tartalmakhoz állítólag nem sok, sőt kevés... (tényleg nem sok? tényleg kevés hozzájuk??) Vagyis az a tartalom nem az igazi rajta.
    - a webOS viszont fasza, kb. minden elérhető hozzá, ami kellhet
    - nem kell hozzá Xaomi médiabox
    - megnéztem a MMban. Hát szép szép, de... 1080p Trónok harca, első jelenet... Fehér havas táj, jégfal és fekete sötét ruhákban az őrség. Rikító fehérség. Szép fekete. Ugyanez 4kban viszont... Hát ööö... Besárgult fehérség, és nem értettem miért. A beállítást ellenőriztem, mindkettő az élénk volt. Mellette rányomtam egy Q80as Samsungra is ezt, összehasonlításképpen. Ég és föld volt a különbség a feketék és a fehérek között. A Samu javára. Ugye az VA panel.

    Hisense:
    Ugyanakkor jön a kérdés. Tényleg itt van a fejemben a Hisense 65u8QF. Itt a Hisense topikban áradoztatok róla... De tényleg, jó volt olvasni. Azt mondta valaki, hogy a Q80-as Samukat veri is talán és kb. a Q90-es szint.
    - VA panel
    - Oltári kontraszt és fekete és fehér
    - 120 Hz itt is, de csak HDMI 2.0. (viszlát NextGen konzol?)
    - FALD-os, de 132 zónával!!!
    - 1000 nit fényerővel. HDR tartalmakhoz állítólag kell is ez és hasít is vele
    - de hát nincs HDMI 2.1. Új konzolokhoz kell és a jövő elvárásaihoz is nagyon kelleni fog vajon??
    - Op. rendszer??? Oké, hogy van Netflix, meg YT... de mi az isten van az HBO GO-val?
    - De mindegy, is, mert vesz az ember egy Xaomi boxot. És akkor rendben is vagyunk. Vagy Telekom előfizetés, okos beltérivel, ami android. És oda bármi telepíthető.
    - Szóval edigitalon 319 HUF. Xaomival kiegészítve az már az LG árszintje. Csak az a fránya HDMI 2.0 és 2.1 mizéria.

    Segítsetek légyszi!

    Az LG mellett voltam/vagyok 60-40 arányban. Op.rendszer, ellátottság, nem kell mediabox, hdmi 2.1, stb... Jah és kezel mindent szerverről is, míg a Hisense hozzá sem szagol. Legalábbis itt, ahogy írták többen is. Na nem mintha szerveren keresztül néznék most tartalmat, de a jövőben ki tudja... De az a fekete és a 4K fehér a Trónok harca első pár percében, az mi a franc?

    Szóval Ti mi PRO és KONTRA érveket tudtok mondani az LG 65 NANO903NA (2020) vs.
    Hisense 65U8QF (2020) mellet/ellen?

    Hozzáteszem, hogy minden TV előrelépés lesz a mostani Samsung 40 colos LCD után, de na... Mert azzal is elvoltam hosszú, hosszú éveket.

    Egyszerűen csak szeretnék egy olyan TV-t, ami nem lesz nagyon meghaladott a következő 5 évben és a lehető legtöbb alternatívát rejti magában... És persze szép képet a jövőbeni tartalmakhoz is.....

    Jelige: mi lesz később, ha kell majd egy konzol? ha a Netflix tele lesz HDR tartalommal? Stbstbstb...

    Segítsetek szakik! Köszönöm!

    És bocsánat a novelláért. :W

Új hozzászólás Aktív témák