Új hozzászólás Aktív témák

  • gago1975

    őstag

    Sziasztok.
    Egy kérdésem lenne hozzátok.
    Régen a fiamnak volt egy Q10 Pro + LG UJ670 + Onkyo TX-NR555s ami tökéletesen működött.
    Mindent lecseréltünk illetve eladta a Q10 Pro-t is mivel úgy tudta, hogy az új OLED C8-as kezelni fog mindent amit a Q10 kezelt (Atmos+DTS:X+DTS-HD stb...). Sajnos nem, hiába mondtam neki.
    Most adott Kettő Q10 Pro mert újra vettem neki és magamnak is vettem egyet.
    Nekem adott egy Marantz AV7705 + MM7055-ös illetve a fiamnak egy Onkyo RZ730 és a következő problémám lenne vele.
    HDMi 2.0 ARC-vel össze van kötve mind a kettő AVR, 1-1 db OLED C8-al, a Q10Pro pedig HDMi 2.0-val az erősítőkbe megy át.
    Az alábbi gondom, problémám van.
    Amikor minden komponens ki van kapcsolva és bekapcsolom a tv-t (HDMI ARC-vel úgy van beállítva, hogy ilyenkor a AVR-ek alapesetben bekapcsoljanak) nem kapcsol be egyik AVR-se, nem megy át a TV ről se a bekapcsolás se a hang jel. Hiába próbálok bármit akkor se semmi.
    Ha bekapcsolom külön az AVR-eket, a hangok akkor se mennek át, a képernyőn ugyan megjelenik, hogy hangosítanám az erősítőt ezáltal a hang jelet, de tök süket, a hangfalakon semmi.
    Ilyenkor ha elindítom a Q10 Pro-t akkor a kép átmegy, de a hang nem jelenik meg az erősítőn.
    Amennyiben kihúzon a Q10 Pro HDMi kábelt az erősítőkből akkor vissza áll minden a rendeltetés szerű üzemmódba, a tv bekapcsolására bekapcsonak az AVR-ek és a hang is átmegy az AVR-ekre.
    Ha így bekapcsolt álapotba vissza dugom a Q10 Pro HDMi csatit az AVR-ekbe akkor pedig tökéletesen megy minden, a hang átmegy az AVR-ekbe lehet mozizni rendesen ameddig ki nem kapcsolom a TV-AVR-eket.
    Amint vissza kapcsolom ugyanúgy semmi sem kapcsol vissza, nem jön át újfent se jel, se hang.
    Az AVR-ek HDMi beállításai jól vannak beállítva, elméletileg a Q10 Pro-is.

    Segítsetek kérlek mert már idegesít nagyon.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

Új hozzászólás Aktív témák