Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    válasz #28752640 #78641 üzenetére

    Mivel nem hallottam a konkrét erősítőt, csak általános észrevételek jönnek.
    - Ebben a Pioneerban van ugyan dac, de nincs wifi/ethernet, sem bluetooth. Ez azt jelenti, hogy vagy a tévét, vagy egy pc-t be kellene mellé kapcsolni. Biztos, hogy ezt szeretnéd?
    - Írtad, hogy okostelefonok is szóba jönnének forrásként. Lásd előző pont, illetve gondold át praktikus szempontból, hogy ha telefonról akarsz zenélést vezérelni, akkor vagy szólhat youtube a tévén (közepes hangminőség...), vagy semmi, mert már a spotify-t is lekapták az LG tévékről [link].
    - Ha több laptop van a családban, és mindegyikről szeretnének zenélni a gyerekek, párjaik, illetve ti is, akkor meglesz mindig mindenkiben a hajlandóság arra, hogy odamásszon az erősítőhöz, és kábelt dugdosson?
    - A kábeles összeköttetés helyhez kötöttséget jelent.
    - Minek egy dac-kal bonyolított-drágított erősítő, ha utána veszel mellé egy hálózati lejátszót, amiben szintén ott lesz az usb dac? (Az N50a-ban legalábbis ott van.)

    Szerintem praktikus szempontból kapufa ez a készülék arra a használatra, amit röviden körbeírtál. Ha hangban úgyis muszáj lesz kompromisszumot kötnöd, akkor legalább a funkció legyen rendben...

    Hirtelen nem tudok olyan eszközt, ami kb. 200 rongyig tud usb da konverziót, hálózati lejátszást, kutyafaszát, és még jól is szól, de szerintem egy Arcam irDAC ~95 ezerért elég okos (usb dac, optikai bemenet, bluetooth aptx), jó a hangja, van benne egy bónusz fejes erősítő, és bármilyen analóg integrált erősítőt köthetsz mögé. Ja, és működik preampként is, az egyik analóg kimenete variálható, úgyhogy akár végerősítőt is köthetsz mögé. Újabb 100e körül sima erősítőből meg van választék dögivel. Ha szeretnél hálózati lejátszót is, akkor keresünk mást (vagy veszel elé egy raspberry pi-t).

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz #28752640 #78641 üzenetére

    És ehhez mit szólsz? Van hozzá hangfal, tud hálózatos lejátszást, meg az összes bizbaszt ami előfordulhat, plusz van optikai bemenete pl. tv-hez. De kisebb dobozzal is árulják szetben, ami olcsóbb is természetesen.

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák