Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fehér_ember

    addikt

    válasz neilszab #63895 üzenetére

    Nem kell még ennyire bonyolultan látni a dolgokat; amúgy az u7-ed alapból asio-val megy.
    A lényeg hogy vedd meg a sztereó erősítőt meg a hangdobozokat, kösd össze őket valami jobbféle hangszórókábellel pl. legalább 2,5mm-es Van Damme Hi-Fi series (kb.1500Ft/m) amit beszerezhetsz a Budapesti forgalmazótól; vagy ha szimpibb akkor: Chord vagy HiDiamond; Csatlakoztasd a külső hangkaridra az erősítőt egy Klotz vagy Van Damme-ból (268-006-000) készíttetett RCA-val az erősítődre és élvezd a zenehallgatást a megfelelően elhelyezett hangsugárzóidról. Aztán majd ráérsz agyalni, hogy kell-e neked ennél több és akkor javítgathatsz még szoftverekkel, dac-kal, usb-vel, tápkábellel, tápszűrővel ...stb

    [ Szerkesztve ]

  • .DLL

    veterán

    válasz neilszab #63895 üzenetére

    Együtt érzek veled, ha ez jelent neked valamit, ismerem az érzést! :D

    (#63896) fehér_ember: "a megfelelően elhelyezett hangsugárzóidról"

    Ez az egyik legfontosabb jótanács :K az teljesen téves gondolat, hogy csak ledobjuk a hangdobozokat, és kicsit beforgatjuk. Nekem ezt mondta egy srác, aki közel 1M-s szettet hallgatott, és mikor meghallgattam valami nem volt kerek, első körben az elhelyezésre kérdeztem rá, hogy azt mi alapján, vagy egyáltalán kikísérletezte-e hogy hogy kell állniuk, de csak ennyi volt a válasz, hogy kb. oda letette őket és kicsit beforgatta a fotel felé. Hát nem is éreztem a "flow"-t, valahogy olyan kötelezően szólt.
    Én az otthoni szettemből pl. tudom, hogy mostani állásban nagyon jó a tér és a dinamika, de 3 centit arrébb viszem a dobozokat, és semmi lesz belőle, mintha fázist fordítanék az egyik doboz vezetékén (persze nem annyira durván, csak túloztam) de visszaállítom a dobozokat és újra kijön a tér, én meg bele megyek meg elmegyek, meg ilyenek. Nagggyyyon fontos.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák