Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz trufa12 #56500 üzenetére

    Annyi mindent, illetve, szinte mindent, cáfolni, kiigazítani, elmagyarázni kellene a hozzászólásaidból, hogy belekezdeni sem érdemes. Antihifi, ahogy előttem már megállapították.
    Na jó, pár mondatot hozzáfűzök.
    Úgy tűnik, fogalmad sincs a valóban jó hangzásról. Pedig azt nagyon egyszerű megállapítani, hogy egy rendszer jó vagy rossz. Olyan zenét kell rajta meghallgatni, amit ismersz, amit hallottál eredetiben, élőben, koncerten és ahhoz hasonlítani. Természetesen bármiféle erősítés nélkülire, leginkább szimfonikus zenére, jazzre, énekre gondolok. De elegendő egy szál zongora is.
    Az igénytelen zene semmilyen rendszeren nem szól jól. Illetve amin jónak tűnik, az vacak rendszer, mert nem tudja megmutatni a jó és a rossz (minőségű) zene közti különbségeket.
    Nem kell audiofilnek lenni ahhoz, hogy az élőzenét leginkább megközelítő hangzást szeressünk, akarjunk hallani az otthonunkban is. A hifinek is az a célja: high fidelity - magas hangzáshűség. Nem a lapátnyéllel püfölt bödönhöz kellene hűnek lennie a hangzásnak, de amennyiben az szerepel a felvételen, akkor annak. Ha jó minőségű a hangrögzítés és a reprodukáló rendszer, akkor még azt is meg lehet mondani, hogy a bödönben korábban disznó, vagy libazsír volt. :P

    A homok szerepe egyértelmű, súlyt, stabilitást, rezgéscsillapítást ad a hangdoboznak. Nem biztos, hogy jobban fog tőle szólni, de mivel a gyártó ajánlja, van rá esély. Nem szivacsot, hanem vatelint szokás a hangdobozokba tömni, ami a viszonylagos térfogatot növeli. Igen, növeli, nem csökkenti.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • blattida

    nagyúr

    válasz trufa12 #56500 üzenetére

    A dobozba tett csillapítóanyag ( vatelin, gyapjú, speciális szivacsok) a hangdobozok belsejében kialakult állóhullámokat hivatott csillapítani, hogy kevésbé legyen színezett a sugárzott hang, illetve akusztikus szempontból térfogatnövelő hatása van, erre utalt Béci.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Új hozzászólás Aktív témák