Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Dorian #33581 üzenetére

    Ez igaz, a Concept 6-tal éppen az "ellenkezője" a baj, az túlzottan mélybehúzó, tehát ha nem elég nagy a bázistávolsága, akkor túl tömörré és összesűrűsödötté válik a színpadképe. Valószínűsítem, hogy a te konkrét esetedben is optimálisabb megoldást jelentene, ha széjjelebb tudnád húzni a hangdobozokat, majd befelé fordítanád, ez esetben nem lenne túl keskeny a színpad, ellenben többet éreznél a mélységéből is, mint amennyit most. Úgy sejtem, hogy neked azért kell színpadképi szempontból kifelé fordítani a hangdobozokat, mert az adott akusztikai körülmények között túl közel vannak egymáshoz.
    De a magasba húzók esetére vonatkoztatva az előbb én nem a színpadkép alakításával összefüggésben utaltam a gyártók kifelési fordítási javaslatára, hanem a hangzás tónusa miatt, azaz a fülnek kellemesség miatt. Azért javasolják a gyártók a kifelé fordítást, hogy kellemesebb tónusban szóljon annál, mint amilyenre sikeredett. Hogy ez hogyan hat a színpadkép szélességére, az múlik a bázistávolságon is. Én persze a beszélgetés során végig arról beszélek, hogy az optimális bázistávolságot feltételezve merre forduljon a "szokvány" hangdoboz.

    (#33582) blattida: Én sem! :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák