Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz Khaal #2519 üzenetére

    Tényleg különösen hangzik, de több helyről is hallani ilyesmit. Az egyik kedvenc példám pl. a Hydrogenaudio [link], ott kifejezetten hangsúlyozzák a vaktesztek fontosságát és azt, hogy az embert nagyon könnyen félrevezeti az elméje.

    Érdekes hozzászólás pl. ez, hogy egy frisset említsek: [link]
    Idézek belőle:
    ''In blind tests with matched output level, CD Players and transistor amplifiers (not tube amplifiers) all sound the same, with casual exceptions [...]
    Some people hear them, some don't, but no one can recognize reliably the source that is playing when it is hidden.
    [...]
    This is true for CD players, DVD players, transistor amplifiers, interconnects, S/Pdif cables, power cords, stands, DACs, preamplifiers, CD drives...
    This is not true for speakers, because their frequency response is not linear. They have an objective sound quality that can be recongnized in blind tests.
    Speaker cables may have an objective sound quality if they are quite long.
    [...]''

    Számomra azért kifejezetten érdekes ez, mert - bár nem végeztem vakteszteket - jelentős mértékben (azért nem teljesen) egybeesik azzal, amit én hallok.

    Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a tesztet is: [link], nagyon meglepő eredményre jutottak itt is.

    Szerk.: ''Ez alapján ha nem tökölök erősítőkkel / cd lejátszókkal hanem megveszem az elérhető legjobb hangfalat aztán rányomom az otthoni dvd-re valami alap végfokkal, ugyanott vagyok mintha 100 ezreket költök el.''
    Én pont ezt csináltam, vettem kifejezetten jó hangfalakat, az erősítő rész csak azért nem a legalapabb, mert aktív hangfal ugye, és akkor már pont hozzá illő előerősítő ''biztos ami biztos'' alapon (meg a balanced kimenetek miatt is), plusz egy olcsó DAC. És meg vagyok elégedve a hangzással, volt alkalmam összehasonlítani milla fölötti CD lejátszókkal és előerősítővel, és nem hiányoznak. :D

    Senkit nem akarok egyébként rábeszélni erre, nincs alapom azt mondani, hogy nekem van ''igazam'', a többi pedig feltétlenül képzelődés. Viszont szerintem érdemes elgondolkodni az ilyen véleményeken is, és nem kritika nélkül elfogadni a hifi/highend világból jövő tanácsokat (ahogyan ezt sem), mert sok pénzről van szó, amit nyilván okosan szeretne elkölteni az ember.

    Ebit, #2518: Megvan a CD. :)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák