Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz #92251648 #17179 üzenetére

    Mondjuk azt még nem vettem észre, hogy felvételkor a készülékek komprimálnának, csak úgy. Amúgy a füled is komprimál..
    A mérőmikrofonos hangnyomáshoz képest van 1-2db különbség a 100db-s dinamika átfogásban, ami a mikrofon membránra, csövekre fogható esetleg. Lejátszáskor más a helyzet.

    A dinamikatartományt a felvételnél, keverésnél döntik el. Felvételkor csak koncerten van comp/lim- akár klasszikusoknál is, hiszen az a biztonságos és visszaállítható a keverésnél expanderrel a nyers dinamika. 2:1 comp helyett 1:2 arányú exp. ugyanolyan burkolóval.

    Stúdióban szintezés van és kb -6-8 dbre vannak kivezérelve a csatornák. Esetleg soft limiterrel védve a clippelést, ha valaki nagyon odacsapna...
    Az énekes soundja a torkában van 95%-ban és igényes esetekben a custom mikrofont hozza magával. Pld. Neumann koncertmiki. Celine Dion esetében.

    A gitár azért nem jó példa, mert azonos gitár esetén is rengeteg sound van, amit a gitáron is beállíthatsz. villanyoson, elekrtoakk-on. Gain/pickup/hangszín... Nem beszélve a fej és a kabinet pár ezer állítási lehetőségéről. Azt mondanám inkább, hogy a gitárosok kialakítják saját soundjukat, ami névjegyük.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • PuMbA

    titán

    válasz #92251648 #17179 üzenetére

    "Nincs olyan szabály, hogy a lemezen hallható énekhangnak meg kell egyeznie az énekes valódi hangjával."
    Nincs, de régen azért csak megegyezett :) Szerintem senki sem akar valamennyire fake énekhangot hallani. Sokan hallgatnak régebbi zenét is, menjen az akár a rádióban is, de nem mondják rá, hogy de rossz ez az énekhang és hogy hallgathatatlan. A fake hang ráadásul irritáló tud lenni és itt KMT-vel egyetértek, visszagondolva ST-től is néha fáradt a fülem (ez olyan, mint a kis dinamikatartomány, amíg nem tudtam róla annyit/nem érdekelt valahogy semmi bajom nem volt vele) + fanság bejátszik. Megint szerencsém van, hogy van 97 előtti albuma.

    "Ahogy azt sem, ha a nőknél megtiltanák a sminket, fodrászt, manikűrt..."

    Smink nélkül is jól nézhet ki valaki, de igaz, hogy nem annyira. Viszont a túl sok smink meg rossz szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák