Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyöször

    senior tag

    válasz Vesh #732 üzenetére

    Saccolok egy elég bizonytalant, ha megengeded, kb 10 kg sztem kifutja az 5 kg derótot ami co2 ára legutóbb 7100 volt a messernél meg a lindénél is. Én 15 kg 0,8as tekercset vettem a gépbe de utána vettem 0,6os meg 1,0 heghuzalt is és cserélgetem bár azokból nem sok fogyott. Először sok gázt használtam, mert a reduktoron van egy zöld sáv mig felirattal, valami 15l/p érték körül, de aztán utána olvastam és ugyebár kb 8 kell a 0,8 dróthoz, de így az első 10kg co2 hamar elment. Most járok a 3adik 10esnél és már fogyóban van/lehet a palack.
    Ezeréves pörgő számlapos fürdőszoba mérleggel szoktam saccolgatni.

    Lehet 5kg is elég 5kg dróthoz. Föleg ha bent vagy, nem fúj szél.

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • kunberci

    aktív tag

    válasz Vesh #732 üzenetére

    Szerintem az otthoni hegesztéshez 10kg töltetű törpe CO-2 palackot érdemes vásárolni. Ez a palack még bőven kezelhető a kb: 30kg-os összsúlyával. Ez még elfér simán az autóban. A 20kg töltetű palack a kb: 60kg tömegével már nehezen kezelhető, és nem minden autóba fér el. A 10kg CO-2 töltet, az kb: 5 m3 gáz halmazállapotnak felel meg. A hegesztéshez 6-12 liter/perc átfolyást kell állítani, attól függően, hogy milyen vastagságú huzalt használsz, kültéren, vagy beltéren dolgozol. Attól is függ a gázfelhasználás, hogy pontozgatsz sokat, vagy folyamatosan hegesztesz. Szerintem 2-2,5 5 kg-os tekercshez elegendő a 10kg CO-2 gáz. Ennek a palacknak a hivatalos Messer-es cseretelepen 10500Ft csere, plusz 1000Ft logisztikai költség volt a díja. Átlagos felhasználás mellett 0.8-as huzalt választanék. Az 5000 liter gáz 12 liter/perc beállítással kb: 416 perc hegesztésre elegendő.

    Sűrűség1,98 kg/m³, gáz (273 K)
    1600 kg/m³, szilárd

Új hozzászólás Aktív témák