Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz moha21 #407 üzenetére

    Ebben igazad van, DE ha tudod miert heggesztesz, es azt is mit jelent 2 anyagot OSSZE heggeszteni akkor mar nyertel. A legegyszerubb ha maganak a varratnak van hely igy gyakorlatilag egy lyukat(gyokoles) kitoltjuk a varrattal ami ugye nem hidegkotest(folyadekkotest) jelent. Ezt is fel lehet ismerni sok gyakorlas utan.
    En szemely szerint mindig arra megyek, hogy a leheto legnagyobb aramerosseg mellettt(persze ennek is van hatranya hiszen kieegetheti a szenet ami ridegulest okoz) dolgozzam ossze amit kell. Vagyis kiprobalom egy kulon darabon, megnezem "ategett"-e rendesen, ha igen akkor mehet a tobbi. Amitt lattam tobbszor is, hogy sietnek az emberek a varratkeszitessel, vagyis nem kozolnek elegendo hot az osszeolvasztashoz. Szepen komotosan, latni lehet ahogy gyonyoruen olvad mindket oldal, es az omledek ott "furikazik elottem", ami segit elomelegiteni a tobbit. Egy kis paraszti es is kell.....
    Ram biztak egyszer a felemelet(raktar resz) meghosszabitasat, acelgerendak rovidek voltak.
    Langheggeszto elo, acelgerendak felmelegit, ahol lehetett osszevartam(egymasba csuszott a ket elem, volt nem kis atfedes), es kesz. Persze ehhez tudni kell a 200 A heggesztot nem erre terveztek, de lehet nyujtani ilyen trukkel a "hatotavot"(anyagvastagsagot). :))

    En nem mondom barki aljon neki szerkezeti elemeket gyartani egy epulethez, mert az balgasag lenne, azt mondom sok gyakorlas mellet meg lehet szerezni a szukseges alapokat, amik segitenek a tovabbi fejlodeshez.

    Nekem sok gepet kellet osszeraknom, olyan dolgokat is heggesztettem, amin ember epsege is mulhat. Soha semmi baj nem volt, es nem is lesz, mert inkabb tulmereteztem mindent mind alul, a leheto leghosszabb varratot keszitettem ahol csak lehet, rendesen gyokoltem, tisztitottam a feluleteket. Csak logika, meg egy kis tudas. Persze azt is meg kell tanulni, ha fontos a pozicio akkor 2-4 szemkozti atloba potty, aztan szakaszosan atellenben, hogy huzza egyforman minden iranyba. Aprosagok, de ismet tapasztalat szerzessel ezt is meg lehet tanulni.
    Ha egy hosszu szakaszt kell heggeszteni az mar trukkos tud lenni, honnan hova es mennyit hogy ne "hullamosodjon".
    :DD

    Tisztelettel egy onkepzett, de nem heggeszto szagember

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák