Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whitezo88

    nagyúr

    válasz micafighter #53448 üzenetére

    A mac kliensrol nem beszelve, evek ota bentvan egy csomo bug es problema. Kulon vicc hogy Ben Brode otthon Macrol jatszik ha streamel...

  • F-ECT$

    titán

    válasz micafighter #53448 üzenetére

    Én komolyan gondolkozom hogy nagyobb összeget költve csinálok majd egy full golden gyűjteményt

    Az ugye megvan, hogy ez olyan $5.000 körüli összeget jelent?

    Dive ever, work never.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz micafighter #53448 üzenetére

    Igazából a Hearthstone pont attól lett ennyire jó, mert ilyen "hozzá nem értő emberek" dolgoztak, dolgoznak rajta. Megmagyarázom :) A HS úgy indult, hogy pár Blizzard alkalmazott kitalálta, hogy mekkora poén lenne egy ilyen játék. Nem a legjobb programozók, nem a Blizzard felsővezetése találta ki az új irányvonalat és öntöttek bele egy csomó pénzt, hanem pár ember engedélyt kapott, hogy foglalkozzanak a saját ötletükkel. Ők elkezdtek dolgozni ezen úgy, hogy benne volt a pakliban, hogy lefújják az egészet felülről. De láthatólag belső tesztek alapján sikeres lett a játék, de itt még nem lehetett tudni, hogy anyagilag mennyit fog hozni, ezért továbbra is egy kis csapat vitte, inkább lelkesedésből, mint kötelességből (és ezen van a hangsúly). Aztán kijött az éles verzió, a jelek szerint van is benne profit (bár ugye azt nem tudjuk, hogy mennyi, mert mindig csak a regisztrált userek számával jön a Blizz, ami semmit se jelent ebben a műfajban), de eddigra már ott volt egy program ami úgy lett összerakva, hogy bármikor elkaszálhatják (és könnyen lehet, hogy nem is napi 8 órában ezzel foglalkoztak). Ennek most meg van a hozadéka, tényleg elég gáz ez a legutolsó patch is, de szerintem ezerszer inkább ez, mint ami a HotS-al történt: ott láthatólag felülről eldöntötték, hogy muszáj MOBA-t csinálni, beleöntöttek csomó pénzt, "jól kitalálták", de érezhetően sokkal kevesebb lelkesedés van az egészben, mint a HS-ben. Meg is van az eredménye, nem rossz játék, de igazán nem kattantak rá az emberek (Overwatch vitte el végül a LoL mezőnyét, nem a HotS). Szóval inkább legyen kicsit bugos a HS, mint hogy profizmusból csinálják, de lelkesedés nélkül (persze én annyiból könnyen beszélek, hogy pontosan 0 Ft-ot raktam bele az egészbe).

    tl;dr: a Blizz nem egy egységes cég, több kis csapat van. HS csapata nagyon fiatal, részben Blizzes berkekben is. Viszont nagyon lelkesek, de tény, hogy a profizmus még hiányzik belőlük. De szerintem inkább ez, mint hogy a lelkesedés meg az ötlet hiányozzon a játékből (lásd HotS).

Új hozzászólás Aktív témák