Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F-ECT$

    titán

    válasz whitezo88 #19343 üzenetére

    Ezek szerint össze-vissza válogatva kell a decket összerakni.

    Dive ever, work never.

  • tomazin

    veterán

    válasz whitezo88 #19343 üzenetére

    érdekes teória, bár bevallom nagy lustaság lenne sztem ugyanazt a randomot felhasználni. de ha még ugyanazt is használja fel, akkor valamilyen transzformációt végre lehetne rajta hajtani (pl. az ezredmásodperc, amikor a szerver megkapta a kérést, vagy esetleg ip). csodálkozom is, hogy nem kopp ugyanazzal a paklival próbálták ki.

    F-ECT$: attól, hogy más sorrendben választod ki, ő még sorrendezni fogja. sőt van egy olyan sanda gyanúm, hogyha fogsz 2 random lapot, aminek azonos a manaértéke és mindkét lehetséges módon kiválasztod (először A lapot, majd B-t rakod a pakliba, majd fordítva) akkor is ugyanazt a sorrendet fogod látni (szerintem, de nem tudom most kipróbálni).
    így meg lesz spórolva az,h lapválasztáskor rendezést kelljen használni, és fixen mindenki kap egy tömböt, amiben 0,1,2 érték lehet attól függően mennyi van az adott sorszámú lapodból a pakliban. de ez megint csak tipp.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz whitezo88 #19343 üzenetére

    Pontosítsunk kicsit :)
    1. Nem ugyanazt a randomot használja mind a két oldalon, nem ezen alapszik a módszer. A módszer alapja, hogy mindig ugyanazt a sorrendből indul ki az összekeverés, és relatív kis számú lehetséges sorrend van (hogy ezt pontosan mi alapján szűkíti le, az nem derül ki). Tehát ha tudod az összes lehetséges sorrendet, és tudsz pár lapot, akkor le tudod szűkíteni, hogy melyik sorrend lehet. Ha elég sok lapot tudsz, akkor pontosan tudni fogod milyen lapok vannak a kezében, illetve azt is, hogy miket fog húzni.
    2. A módszerhez nem elég pontosan tudni, hogy milyen deckel játszik az ellenfél, az is számít, hogy amikor összeállította a decket, akkor milyen sorrendben adogatta hozzá a lapokat (mivel ez fogja a keverés alapját jelenteni). Szerver oldalon nem mana vagy név szerint tárolja el a deckekben lévő lapokat, hanem a hozzáadás sorrendje szerint.
    3. Emiatt "sima" HS játék során (ranked, casual, arena) képtelenség megmondani, hogy az ellenfél milyen lapokat fog húzni.
    4. Amire viszont jó:
    a, Saját deckedről meg tudd mondani, hogy milyen lapok következnek
    b, Tournament esetén ahol előre le kell fixálni és be kell küldeni a lapokat. Nem tudom pontosan a beküldés hogy történik, de ha meg lehet oldani, hogy más lap sorrend legyen beküldve, mint ahogy összeállítottad, akkor már itt sem ér semmit

    Szóval a 4a, miatt lehet csalásra használni, de csak nagyon korlátozott mértékben. Illetve Blizz részéről nagyon könnyen javítható a probléma egy egyszerű hotfixel (kliensen nem kell módosítani semmit).

Új hozzászólás Aktív témák