Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frioul

    újonc

    Sziasztok!

    A Moderátor ide irányított, hogy talán itt lesz válasz, szóval....

    Szeretnék választ kapni a témában szereplő problémakörben. Bár igyekeztem utánanézni a kérdésnek a már létező topikok között nem nem találtam megfelelő választ. Ha valaki tud segíteni, magyarázatot adni annak kifejezetten örülnék.
    Az alaphelyzet: Vettem egy 4TB seagate HDD-t, hogy legyen bőven helyem backup-ra, alapvetően külső HDD-ként (belsőként csak egyes nagy terjedelmű másolások esetén). Beletettem abba a házba, amiben korábban a hasonló célra szolgáló 2 TB-os WD HDD dolgozott hiba nélkül.
    Első probléma a particionálás volt, mivel külső HDD-ként max. 2 TB-re tudtam, belsőként sikerült (GPT konverziót követően) 2 külön partíciót létrehozni (Op. rendszer Vista). Így működött is.... egy darabig.
    Második probléma a külső HDD-ként való csatlakozásnál jelentkezett. Amikor a laptophoz (Win7, de Win8 esetén is) csatlakoztattam, az első partíción (2 TB) lévő adatokat látta, de a második partíción lévő fájlredszerrel már baja volt, azt javítani akarta. Egyszer- kétszer meg is próbáltam, de valójában csak összekeveredtek az adatok és nem állította helyre a problémásnak vélt fájlokat. Visszatéve belső HDD-nek, ott sem változott a helyzet "az egyik lemezen ellenőrizni kell a konzisztenciát" hibajelzéssel szintén helyreállítást akart végeztetni.
    Harmadik probléma akkor jelentkezett, amikor a két partíciós megoldást feladva, egy partíciós megoldást választottam. A probléma ugyan úgy jelentkezett, Kivéve az asztali gépből, külső HDD-ként az előző helyzet állt elő.
    A HDD-t ellenőriztem a Seagate saját ellenőrző alkalmazásával, valamint a WIn által kínált lehetőséggel is. Nincs fizikai hiba!
    Ugyanakkor arra a célra amire vettem teljességgel használhatatlan a HDD, mivel az adatbiztonsága jelenleg NULLA.
    Most azt próbálom, hogy a particionálást követően csak külsőként használom, de így a másolás sajnos túl sok időt vesz igénybe és bizonytalan a kimenete is.
    Probléma lehet még az is a későbbiekben, hogy esetenként NAS-hoz csatlakoztatnám USB-n keresztül, bár bizonytalan vagyok, hogy felismerné, vagy sem. Az eddigi jelenségek miatt azt még nem következett be.
    Most itt tartok.... és segítséget kérek, amit előre is köszönök.

  • Frioul

    újonc

    válasz ggg666 #39039 üzenetére

    "Az oprendszerrel formázd le egyben GPT-ként a tok nélkül.töröld róla az összes partíciót előtte." - igen megtörtént...
    "Beletettem abba a házba, amiben korábban a hasonló célra szolgáló 2 TB-os WD HDD dolgozott hiba nélkül."
    Meggyőződtél róla, hogy támogatja a tok a 2TB-nál nagyobb merevlemezeket? - Sajna nem tudom, hogy hogyan győződjek meg róla, de amikor csatlakoztattam külsőként, még adatok nélkül akkor látta mindkét partíciót teljes egészében, vagy amikor csak egy particióra particionáltam akkor is teljes egészében látta és másolni is tudtam/tudok rá. A probléma akkor adódott amikor már adatok is voltak rajta - lásd a korábbi leírásom.

    Alaplap, illteve laptop UEFI-s?

    "Próbáld ki formázás után csak belsőként jól működik-e, ha igen a tok nem kompatibilis a 2TB-nál nagyobb merevlemezekkel." - Mivel belsőként is előállt a konzisztencia probléma a gép indításakor és a fentiek miatt nem hiszem, hogy külső ház gond lenne.

    MOst folyik a külső HDD-ként a másolás rá, de az lassú és még várom az eredményét - jlenleg még nincs rajta a kritikusnak vélt 2 TB-nyi adat.

  • Frioul

    újonc

    válasz ggg666 #39049 üzenetére

    Köszi az iránymutatást és hidd el nem vonom kétségbe amit írtál, csak nem minden úgy alakul nálam mint kellene...
    Belső HDD-ként Vista-s géphez tudom csatlakoztatni (ott tudtam GPT-re particionálni is), WIN7/8 csak laptopon fut, így ott nincs erre lehetőségem.
    A Vista-s konzisztencia vizsgálat továbbra is érdekes probléma számomra, mivel ez órákat vett igénybe, ami semmiképpen nem lehet természetes egy-egy indítás során. A win7/8 esetén (külső HDD-ként) is órákig vizsgálta a fájlokat, ami szintén nem normális, főleg úgy hogy a végén sem látott rajta semmit. Ha meg igen akkor nem azt látta ami az adott fájlban volt, hanem valamelyik másiknak a tartalmát.
    Szóvel ezek olyan jelenségek, amit a normál használat során nem gondolna az ember. Mint mondtam, korábban a 2TB-s HDD-vel a külső-belső használat váltogatása semmi gondot nem okozott és soha nem tapasztaltama a fentieket.
    MOst még várok az USB-s másolás eredményére és azt követően a különböző gépek általi érzékelésére, de USB-n elég hosszú idő feltölteni infóval a lemezt...

  • Frioul

    újonc

    válasz Frioul #39058 üzenetére

    Előző bejegyzésem folytatása...

    Szóval másoltam a 4TB-s vinyóra, csak külső HDD-ként (egy partíció az egész kb 3,75 TB) Vista alatt.
    2,1 TB-t még tudott kezelni, így folytattam a másolást még plusz 500GB-t rátettem. Még ezt is tudta kezelni, látta, tudtam törölni, másolni, megnézni, lejátszani, stb..... amíg ki nem kapcsoltam a gépet. Majd újraindítást követően SEMMI.
    Megnéztem win7/win8 alatt (HP4520s/HP DM4) is az eredmény semmi, azaz a csatolt képek szerint.
    Továbbra is úgy tűik, hogy a 2TB-s határ jelenthet gondot, de nem tudom, hogy hogyan kezelhetném.
    Ha particio kezelővel megnézem, akkor most más csak 1,6 TBkörüli nagyságot lát.

    Van ötlet a megoldásra?

    [ Szerkesztve ]

  • Frioul

    újonc

    válasz Dluinet #39061 üzenetére

    Köszi a tippet, éppen a válaszod olvasása előtt találtam rá a hivatkozásodra.
    A seagate-t magnézem majd, azonban úgy tűnik, hogy belős HDD-ként nincs gond a kezelésével 2 TB felett sem, csak akkor ha közben beteszem a küslő házba is. Szóval valószinű, hogy USB tok probléma van...

  • Frioul

    újonc

    válasz ggg666 #39062 üzenetére

    Valószinű, hogy bejön a tipped, hogy a külső ház elektronikája okzhatja a gondot és nem képes kezelni a 2 TB feletti HDD-t.
    Csak az volt az érdekes, hogy több formában is látta a teljes kapacitást, de feldolgozni már nem tudta.
    MOst keresem a megfelelő tokot a HDD-hez.
    Ha van valakinek tanácsa erre nézve is, annak örülnék...

Új hozzászólás Aktív témák