Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudeee

    őstag

    Sziasztok!

    A probléma az, hogy spontán újraindul a gép. Teljesen rendszertelenül csinálja, függetlenül bármitől.
    Mikor úgymond ''eldobja'' magát, a winyó hallani hogy parkolópályára áll, majd újra felpörög és kezdődik a bootképernyő majd a rendszer betültése. Volt olyan, hogy egymás után 5-ször indult újra, de volt, hogy egyszer sem.
    Fent van a HD Sentinel ami ezt írja: ''A lemez felpörgése során előfordultak problémák. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység). A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák. Amennyiben hirtelen fagyás, újraindulás tapasztalható, érdemes adatkábelet cserélni. (Ez esetben ajánlatos a 80 eres szalagkábel használata.)''
    Teljesítmény 67%
    Kondíció 85%

    A gond 4-5 napja áll fenn.
    Ami furcsa, hogy 1 hete még 100% volt a winyó mindkét paramétere. A tápegység egy Chieftech 360W PPFC változat ATX 2.0 támogatással. Ez esetben kizárva a gyenge táp.

    Kép és SMART riport: [link]

    Az XP teljesen friss, 1 napja telepítettem így avval nem lehet gond.
    Megpróbálok beszerezni új IDE kébelt a mostani helyett első részben.
    Szerintetek mi lehet a probléma?

  • rudeee

    őstag

    válasz Thrawn #705 üzenetére

    Nálam olyan szoros a tápcsati, hogy lehúzni alig tudom.
    Megpróbálom egy másik csatival és leágazással, hátha az jó lesz.
    Eddig ugyan ezen az ágon volt minden és pöpecül ment.
    Alaplap hibájából lehetséges ilyennemű probléma?
    Esetleg winyó elektronika hiba?


    [Szerkesztve]

  • rudeee

    őstag

    válasz mr_ricsi #716 üzenetére

    Most nem az adataimnál lévő gépről van szó, hanem egy másikról, nevezetesen a netes gépemről amiről most is írok.
    Ezen semmi sincsen húzva, nincs is értelme, mert eleve a kis fogyasztás és a csendes működés miatt használom.
    A lényeg, hogy a mai napon kicseréltem a 2db IDE kábelt 80 eresre és teljesen újra. Ezen kívül a tápcsati leágazását is cseréltem egy másik ''szálra''.
    Egyenlőre még nem tapasztaltam újraindulást, de remélem nem is fogok.
    Először gondoltam a ramra, de nálam eddig, amikor memória problémával találkoztam, ilyet még nem tapasztaltam, hogy semmi hibaüzenet vagy kék képernyő ne lenne. Furcsa volt számomra a winyó reakciója ami abban nyílvánult meg, hogy klattyant egyet és újra felpörgött újrainduláskor. Nekem a felpörgés volt furcsa, mert ha resetelem a gépet, akkor is csak klattyan a winyó, de nem marad abba a forgása.
    Leteszteltem a procit is S&M tesztel, (MMX,Integer,FPU,L1 cache,L2 cache,Power Supply) tesztekkel és hibátlan volt.
    A ramra szintén ráhajtottam a beépített tesztet ami 2.5óráig futott kb.
    A VGA eddig hibátlanul működött, 3dmark2001SE gond nélkül lefut több alkalommal is.

    Mióta kicseréltem az Ide kábelt 80 eresre az változott, hogy eddig a winyó UDMA6 helyett UDMA2-n működött a 40 eres kábel miatt, evvel 67%-os HD Sentinel teljesítmányt nyújtva.
    A kábelt kicserélve a winyó beállt UDMA5-re (ATA 100) amit az alaplap maximum támogat. Evvel a HD Sentinel 95%-os teljesítményt állapított meg.
    A kondíciója továbbra is maradt 85% amit nem tudom hogy mitől lehet.
    1 hete még 100% volt.
    Látsz valami furcsa eltérést a winyónál a SMART értékek alapján? [link]

  • rudeee

    őstag

    válasz Stalker-2572 #718 üzenetére

    Windowson belül, sajátgép jobbklikk->kezelés->lemezkezelés.
    Itt töröld az összes partíciót az adott winyóról és újra osszad fel. Mindenképpen elsődleges partíciót hozz létre.
    Nagyobb új winyókat inicializálni is kell, de ez nálad szerintem már nem szükséges.

  • rudeee

    őstag

    válasz Stalker-2572 #721 üzenetére

    Dehogynem, a partició törlése vagy formázása minden adatot töröl a lemezen.
    Azt hittem, hogy a felismeréssel vannak gondok és nem tárolsz rajta cuccokat egyenlőre.
    A lemezkezelésnél miután kiválasztottad a winyót vagy a partíciót, nyomsz egy jobbklikket és láthatod a lehetőségeket.

  • rudeee

    őstag

    válasz liksoft #725 üzenetére

    Sajnos most is 2x újraindult a gép a szokásos módon.
    Most azt csináltam, hogy a 3 memóriából kettőt kiszedtem és azt hagytam benne ami szinte biztos, hogy tökéletes.
    Egyenlőre várok, de a következő az lesz, hogy a 2.5GB-os Quantum winyómra rakom a rendszert a teszt alatt. Kiderül, hogy valóban a Maxtornak van-e valami baja.

    ui: Teljesen jogos amit írtál, nem voltam eléggé körültekintő amiért elnézést is kérek! Attól még, hogy én tudom mi történik partíció törléskor az egy dolog, de ezt a kollégának nem fejtettem ki...sorry.

  • rudeee

    őstag

    válasz rudeee #744 üzenetére

    Gondolkoztam a problémámon és eszembe jutott pár dolog.
    Kezdem az elejéről.
    kb. két hete újítottam fel a netes gépem amivel a probléma van.
    Alaplapcsere ABIT VH6T, procicsere Tualatin 1300Mhz, rambővítés 2*128MB SD ram.
    Ezen kívül a Chieftech 360w-os tápom visszajött a szervízből.
    Az újraindulós dolog a gép felújításától számolva kb. 3-4 napra történt.
    Azóta cseréltem IDE kábelt ami jól is jött (előtte 40 eres volt).
    Azóta a winyó 100%-ról 85%-ra csökkent, ami fura.

    A procit teszteltem a fentebb említett tesztel, és mivel elég sokrétűen nyúzta, ezért gondolom annak nincsen baja. Hőmérséklete max. 30fok (valós).
    A vga eddig teljesen jól működött, teszteltem is.
    A lapban 3db memória van: 256,128,128MB.
    Most a 256-os van bent (a régi gépben is ez volt-hiba nélkül).
    Viszont erősen gyanakszom a tápra, mi van akkor, ha időnként megszakad az áramellátás és ezért pörög fel újra a winyó? Lehet, hogy ezért nem ír ki hibát, mert nincs is hiba, csak megszakad a tápellátás mindenütt?
    Ezen kívül az alaplapon ma észrevettem egy furcsa elszineződést. A procifoglalat és a memória foglalata között van egy Winbond chip és körülötte pici tégla formájú alkatrészek sokasága. Ezek közül az egyik furcsa, kifehéredése van. A többinek nem ilyen a színe.
    Nemtudom, hogy ez a pici alkatrész miért lenne felelős.
    Lehet, hogy ez is probléma.
    Egyik igen jó ismerősömtől vettem az alkatrészeket, és ő azt mondta, hogy a lapot azért cserélték le, mert lassú volt. (600-as cerkát hajtottak benne) Ez alapján a lap is jó volt elvileg.
    Igazából 3 alkatrészre gondolok, a táp, lap és a winyó.
    A legnagyobb gondom az, hogy ez a hülye újraindulás baromira rendszertelen.
    Ma 2x indult újra, tegnap egyszer sem, tegnap előtt 3x...
    Lehet hogy most 2 napig jó utána megint szórakozik :F


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák