Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Hali!
    Három kérdésem lenne:

    1.) Van egy Hitachi 1TB Deskstar 7K1000.B (HDT721010SLA360) vinyóm, már kb. másfél hete rajta van a rendszer.
    Normális az, hogy állandóan kattyog, mintha folyamatosan dolgozna? Elég hangos és zavaró hangja van. Idegesítő, eddig megoldásnak csak a Vibe Fixer-t ajánlották.
    Korábban egy Maxtor vinyót használtam, annak az alapzaja hangos volt, de nem kerregett ennyit, pedig kb. ugyanannyit neteztem - hozzáteszem, nem töltögetek eszetlenül.
    Ez ennek a márkának a sajátossága vagy egyedi?

    2.) A régi Maxtor vinyóm durva csattanással áll le a gép kikapcsolásakor.
    Ennek mi az oka, ilyenkor mi történik? Az olvasófej vágódik vissza, vagy egyéb?

    3.) A Windows bootidejénél a vinyó az elsődleges szűk keresztmetszet? Utána a CPU jön? :F Mert most a procihoz bekapcsoltam az alaplap energiakímélő funkcióját, ami visszaveszi a 2 GHz-es proci (alap)órajelét 1,2 GHz-re, de tudtommal dinamikusan kezeli, tehát prociigényes alkalmazások használata esetén feljebb állítódik.
    A bootidő mégis 1 percig tart, sztem ez hosszú. Nincs olyan eszeveszett sok automatikusan induló alkalmazás, ami indokolná szerintem.
    A boot.ini-ben a /noguiboot kapcsolót is beállítottam, de semmiféle gyorsulást nem érzékeltem ettől.

    Előre is köszi a válaszokat, bocs a hosszú hsz.-ért. :R

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák