Új hozzászólás Aktív témák

  • Hegyirabló

    veterán

    válasz spista222 #22050 üzenetére

    Akkor menj be a biosba és állítsd át a boot sorrendet hogy az amire feltelepítetted legyen az első amiről bootoljon és ne az amit másodjára beraktál.

    Természetesen ezen is túl vagyok, illetve át sem kellett állítani, mert eleve így volt.

    Aquila non captat muscas.

  • spista222

    addikt

    válasz Hegyirabló #22051 üzenetére

    Ha "mert eleve így volt." akkor a második hdd behelyezésekor nem kellene semminek történni csak a windowsban látni kellene. Nekem is volt olyan gépem ami nem váltott de volt olyan is ami mindig az utoljára berakott hadd-ről akart bootolni és szerintem nálad is ez van de ha nem akkor nem:D.

  • Hegyirabló

    veterán

    válasz spista222 #22052 üzenetére

    Látja is a windows. Csak első újraindítás után már nem áll fel a rendszer.

    Annyira jó, hogy a PH-nál is pont most nem megy a képfeltöltés. A linken egy kép, hát ha segít:

    [link]

    Aquila non captat muscas.

  • Medvebocs26

    csendes tag

    válasz spista222 #22052 üzenetére

    CSakúgy zárojelben jegyzem meg már sikerült is a merevlemezt elpasszolnom... mostmár csak reménykednem kell benne hogy nem az alaplap sz@rakodott vele.

  • Mian

    aktív tag

    Sziasztok!

    Unokaöcsém gépén nem akar bejönni a win.
    Igaz már vagy 2 éve nem volt újrarakva, de azért gyanakodom hdd-re, mert egyrészt kattog, másrészt, kiírja a gép amikor bekapcsolom, hogy primary hard disk error.
    Viszont az fura nekem, hogy a biosba nem tudok belemenni. Vagy ha rossz a hdd, akkor bios sem működik, vagy hogy van ez? Tulajdonképpen semmit sem tudok csinálni, amikor bekapcsolom a gépet, és beteszem a win telepítő discet, kiírja hogy telepítéshez nyomja meg az entert, de aztán nem történik semmi. Egyébként meg csipogni nem csipog az alaplap, szóval hogy legalább valami üzenetet adna, hogy mi a rossz, csak a vinyó erőlködik meg kattog. Ha alaplap lenne rossz akkor meg be se kapcsolna nem? Csak felpörögnének a ventik?! :F
    Minden tippet meghallgatok! :)

    Úgy néz ki szerviz lesz ebből, csak azért kérdezlek meg titeket is, hátha meg tudnám itthon mégis csinálni és nem kéne vagyonokat fizetni érte. :F

    [ Szerkesztve ]

  • Hegyirabló

    veterán

    Azt a rohadt, megoldottam! :) :)) :D :DD :DDD

    Nem tudom hogyan, de most jó!

    Hálás köszönetem mindenkinek, aki segített az elmúlt több mint egy napban! Tartunk majd egy "Hegyirablónak jó a gépe" bulit, és ott mindent én fizetek! :D :D :D

    Nagy :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

    mindenkinek!

    Aquila non captat muscas.

  • Mian

    aktív tag

    válasz Imco #22056 üzenetére

    Okés. Amúgy egy 500as wd caviar green, ami rendszervinyónak van használva, szóval nem valami jó előjel. :F Lehet a fej nem bírta a sok leállás/beindulást amit írtak, hogy probléma a greeneknél, csak pont most ilyen áraknál kellett bekakálnia... alaplap vmi p43as 775ös asus (ez még garis is lenne), tavaly lett belerakva, mert az msi előd felmondta a szolgáltatot. Egyébként egy madarastacskós gépről van szó. :P kb 3om éves...

    [ Szerkesztve ]

  • modern

    aktív tag

    Üdv.
    Ti láttatok már olyat hogy egy hdd kondíciója 97%-ról 100%-ra ugrik fel?
    Mert a 200gb-os maxtor sata hdd-m eddig 97%-os volt és ma már 100%-os:D
    Ilyen mással volt már?

    Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

  • spista222

    addikt

    válasz modern #22059 üzenetére

    Nekem volt már de csak az után hogy lefutattam rajta a gyári low levele formatot.

  • tuser

    aktív tag

    válasz modern #22059 üzenetére

    Eddig mit írt, miért 97%, illetve az eddigi kiírás eltűnt ?

    4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

  • modern

    aktív tag

    válasz tuser #22061 üzenetére

    Nem tűnt el, minden ugyanaz.
    Csak felugrott 100%-ra
    am ezt írja most is:
    A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 13550 alkalommal. Amennyiben hirtelen fagyás, újraindulás tapasztalható, érdemes adatkábelt cserélni (ajánlott a minél rövidebb 80 eres SZALAGkábel használata).

    Nincs szükség beavatkozásra.

    Jah és közben most néztem h a 40gb-os ide hdd-m lett ilyen nem a 200as sata

    [ Szerkesztve ]

    Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

  • Mian

    aktív tag

    válasz Mian #22058 üzenetére

    Áh, tuti vinyó... Nagy nehezen bejön a win telepítés, és utána meg azt írja ki, hogy nem talál merevlemezt a gépben... megnéztem minden frankón be van dugva...

    Amúgy nem húztam le végül :DDD
    Telepítgetni próbáltam, és végülis be is jött a telepítés mind xp mind win7tel, csak éppen egyik sem talál "eszközt"

    [ Szerkesztve ]

  • nujo

    csendes tag

    Sziasztok!
    Lenne egy számomra elég nagy probléma a külső vinyommal.
    My Book Essential WDBACW0020HBK.
    Az usb-t összedugtam a géppel, bedugtam a hálozatba az adapterét de itt megtorpan a dolog mert ugyanis a gépem probál elindulni de mindig ujraindul és kiírja, hogy "nem érzékel jelet".Ha megszakittom a kapcsolatot a vinyóval röktön jó lessz és müködik a gép, sőt ha bekapcsolt állapotba csatlakozik a vinyo a géppel tök jó minden.
    Régebben valamit álítani kellett a bioszba és utána jó lett de sajna már nem tudom,hogy mit!

    Tudtok nekem ebben segíteni?

  • Boglya

    senior tag

    Sziasztok!
    Van egy wd caviar blue 500gb-s sata-s hdd-m és mostanában elég furcsa dolgokat csinál. Először olyan jelenséget produkált, hogy mikor nagy mennyiségű adatot másoltam róla egy idő után elkezdte kiírogatni a fájlokra, hogy nem olvashatóak, de újraindítás után ismét lehetett őket másolni. Azonban most már van egy rakás file (képek, videók, képfájlok) amik olvashatatlanokká váltak. Egy csomó kép meg se jelenik, videó egy darabig megy aztán lefagy, képfájlt se lehet átmásolni máshova. Futtattam egy fullos checkdisk-et hibás szektor kereséssel és semmi. Mégis mi a fenéért nem tudja beolvasni a fájlokat?

  • Imco

    őstag

    válasz nujo #22064 üzenetére

    Alaplapod szerint illetékes topicban.
    Az sem baj ha elárulod a típusát.
    Általánosba: állítsd be a boot sorrendet, és/vagy tiltsd le az usb eszközről a boot lehetőséget.

    Szerintem...

    Üdv! Imco

  • Jarod1

    addikt

    válasz nujo #22064 üzenetére

    lehet hogy az 5V os áramköre problémás és ez okozza a galibát pc n is,
    úgy se indul el a gép ha a külső tápot nem dugod be?

  • Imco

    őstag

    válasz Boglya #22065 üzenetére

    Rossz a táp, rossz az adat kábel, rossz a vinyó.

    Némi adat nem ártana.

    Szerintem...

    Üdv! Imco

  • Boglya

    senior tag

    válasz Imco #22068 üzenetére

    A táp nem hiszem, hogy rossz, már több tápcsatlakozóra is rádugtam a winyot, és 2 adatkábellel is kipróbáltam.
    Láttam viszont itt az egyik kommentben a HD Sentinelt, gondoltam ráeresztem... az utóbbi 2 órában eddig 0,05%ot haladt, 1066 rossz szektorral. Azért az adataim 99%val eddig nem volt gond, bár lehet h pont az első 250 mega teljesen halott, de ez elég furcsa. Főleg h nem is olyan régi a hdd, mitől ment volna így szét.

  • Imco

    őstag

    válasz Boglya #22069 üzenetére

    Megfőtt -mint írják előttem, leesett-megrúgtad a házat és a TÁP!
    Attól, hogy megy a gép még simán rossz a táp!
    Lehet hogy csak a tápcsati, de a tápvonalban lehet hiba!
    Olvass vissza, párszor kifejtettem már!

    Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    Üdv! Imco

  • Boglya

    senior tag

    Köszi a válaszokat! Kipróbálom egy ismerősöm gépében is, és ha ott se megy, kuka..

  • L!NK->Q3

    senior tag

    válasz liksoft #21717 üzenetére

    Helló! Ezt mondja:

    Meghibásodás várható - Attribútum: 184 End-to-End Error Count, Paritáshibák száma a belső gyorsítótár (cache) és a vezérlő közötti átvitetelben.
    A lemez felületén található 51 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
    A lemez felpörgése során előfordultak problémák 1 alkalommal. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység).
    149 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges.
    Azonnali merevlemez csere szükséges.

    Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

    Már a másik vinyóra is ezt írja:
    A lemez önteszt során talált 2 hibás szektort.
    A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
    Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
    Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

    Itt a riport is:

    -- Általános Információk --

    Alkalmazás Információ
    -----------------------
    Telepített verzió . . . . . . . . . . . . . . . : Hard Disk Sentinel 3.70 PRO
    Regisztrálta . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nem regisztrált verzió, kérem regisztrálja.
    Dátum És Idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 2011.12.04. 22:30:44
    Kondíció számítási módszer . . . . . . . . . . . : Adat mező analízise (alapértelmezett)

    Számítógép Információ
    -----------------------
    Számítógép Név . . . . . . . . . . . . . . . . . : JOHNY-PC
    Felhasználó Név . . . . . . . . . . . . . . . . : Johny
    Számítógép Típusa . . . . . . . . . . . . . . . : Szerver
    IP Cím . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100
    MAC Cím . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 00-1D-7D-D4-E4-3C
    Rendszer működési idő . . . . . . . . . . . . . : 0 nap, 1 óra, 24 perc, 49 másodperc
    Rendszer utolsó indítás . . . . . . . . . . . . : 2011.12.04. 21:05:55
    CPU használat . . . . . . . . . . . . . . . . . : CPU #1: 20 %, CPU #2: 20 %
    Virtuális Memória . . . . . . . . . . . . . . . : 4092 MB, Használat: 1262 MB (31 %)

    Rendszerinformáció
    --------------------
    Windows Verzió . . . . . . . . . . . . . . . . . : Windows 7 Ultimate Server (Terminal Server Edition)
    Processzor #1 . . . . . . . . . . . . . . . . . : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+, 2310 MHz
    Processzor #2 . . . . . . . . . . . . . . . . . : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+, 2310 MHz
    BIOS Gyártó . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Award Modular
    Fizikai Memória Mérete . . . . . . . . . . . . . : 2047 MB, Használat: 1075 MB (53 %)
    Monitorvezérlő Típusa . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA GeForce 7300 GT (Microsoft Corporation - WDDM)
    Asztal Felbontás . . . . . . . . . . . . . . . . : 1680 x 1050 (32 bit)
    Nyomtató #1 . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Fax
    Nyomtató #2 . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Küldés a OneNote 2010 programba
    Nyomtató #3 . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft XPS Document Writer
    Hálózati Adapter . . . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168B/8111B termékcsaládba tartozó PCI-E Gigabit Ethernet hálózati adapter (NDIS 6.20)
    Optikai Meghajtó . . . . . . . . . . . . . . . . : G: DTSOFT BDROM / 1.05 (CD)

    PCI Eszköz Információ
    -----------------------
    PCI bus 0; device 0; function 0 . . . . . . . . : PCI szabványos gazda CPU-híd
    PCI bus 0; device 2; function 0 . . . . . . . . : PCI szabványos PCI-PCI híd
    PCI bus 0; device 10; function 0 . . . . . . . . : PCI szabványos PCI-PCI híd
    PCI bus 0; device 18; function 0 . . . . . . . . : Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő
    PCI bus 0; device 19; function 0 . . . . . . . . : Szabványos OpenHCD USB állomásvezérlő
    PCI bus 0; device 19; function 1 . . . . . . . . : Szabványos OpenHCD USB állomásvezérlő
    PCI bus 0; device 19; function 2 . . . . . . . . : Szabványos OpenHCD USB állomásvezérlő
    PCI bus 0; device 19; function 3 . . . . . . . . : Szabványos OpenHCD USB állomásvezérlő
    PCI bus 0; device 19; function 4 . . . . . . . . : Szabványos OpenHCD USB állomásvezérlő
    PCI bus 0; device 19; function 5 . . . . . . . . : Szabványos bővített PCI-USB állomásvezérlő
    PCI bus 0; device 20; function 0 . . . . . . . . : ATII/O kommunikációs processzor SMBus-vezérlő
    PCI bus 0; device 20; function 1 . . . . . . . . : Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő
    PCI bus 0; device 20; function 2 . . . . . . . . : High Definition Audio hangvezérlő
    PCI bus 0; device 20; function 3 . . . . . . . . : ATI I/O kommunikációs processzor LPC-vezérlő
    PCI bus 0; device 20; function 4 . . . . . . . . : ATI I/O kommunikációs processzor PCI-buszvezérlő
    PCI bus 0; device 24; function 0 . . . . . . . . : AMD HyperTransport(tm) konfiguráció
    PCI bus 0; device 24; function 1 . . . . . . . . : AMD címmegfeleltetési konfiguráció
    PCI bus 0; device 24; function 2 . . . . . . . . : AMD DRAM és HyperTransport(tm) nyomkövetésimód-konfiguráció
    PCI bus 0; device 24; function 3 . . . . . . . . : AMD egyéb konfiguráció
    PCI bus 1; device 0; function 0 . . . . . . . . : NVIDIA GeForce 7300 GT (Microsoft Corporation - WDDM)
    PCI bus 2; device 0; function 0 . . . . . . . . : Realtek RTL8168B/8111B termékcsaládba tartozó PCI-E Gigabit Ethernet hálózati adapter (NDIS 6.20)
    PCI bus 3; device 14; function 0 . . . . . . . . : Texas Instruments 1394 OHCI szabványnak megfelelő állomásvezérlő

    -- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #0: SAMSUNG HD753LJ --

    Lemez Tulajdonságok
    ---------------------
    Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
    Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : S-ATA II
    Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő (ATA)
    Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Channel 0, Target 0, Lun 0, Device: 0
    Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : SAMSUNG HD753LJ
    Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1AA01110
    Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : S13UJDWQ400677
    Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 715401 MB
    Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
    Logikai meghajtó(k) . . . . . . . . . . . . . . : C: [power] D: []
    Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 43 °C (Túlmelegedés)
    Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 367 nap, 1 óra
    Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : 0 nap
    Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : -------------------- 0 % (Meghibásodás várható)
    Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

    Meghibásodás várható - Attribútum: 184 End-to-End Error Count, Paritáshibák száma a belső gyorsítótár (cache) és a vezérlő közötti átvitetelben.
    A lemez felületén található 51 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
    A lemez felpörgése során előfordultak problémák 1 alkalommal. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység).
    149 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges.
    Azonnali merevlemez csere szükséges.
    Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

    ATA Információk
    -----------------
    Cilinderek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1453519
    Fejek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 16
    Szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 63
    ATA Revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ATA/ATAPI-7, ATA8-ACS version 3b
    LBA szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1465147055
    Szektoronkénti bájtok . . . . . . . . . . . . . : 554
    Puffer mérete . . . . . . . . . . . . . . . . . : 32767 KB
    Multi-szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . : 16
    Hibajavító bájtok . . . . . . . . . . . . . . . : 4
    Formázatlan kapacitás . . . . . . . . . . . . . : 774089 MB
    Maximális PIO átviteli mód . . . . . . . . . . . : 4
    Maximális többszavas DMA mód . . . . . . . . . . : 2
    Maximális UDMA átviteli mód . . . . . . . . . . : 300 MB/s (7)
    Aktív UDMA átviteli mód . . . . . . . . . . . . : 300 MB/s (6)
    Minimális többszavas DMA átviteli idő . . . . . : 120 ns
    Ajánlott többszavas DMA átviteli idő . . . . . . : 120 ns
    Minimális PIO átviteli idő IORDY nélkül . . . . : 120 ns
    Minimális PIO átviteli idő IORDY-vel . . . . . . : 120 ns
    ATA kontroll bájt . . . . . . . . . . . . . . . : Érvényes
    ATA ellenőrző összeg . . . . . . . . . . . . . . : Érvényes

    Akusztikai jellemzők
    ----------------------
    Akusztika Menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Akusztika Menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Letiltva
    Jelenlegi akusztikai szint . . . . . . . . . . . : Alapértelmezett (00h)
    Ajánlott akusztikai szint . . . . . . . . . . . : Maximális teljesítmény és hangerő (FEh)

    ATA Jellemzők
    ---------------
    Read Ahead Buffer . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva, Engedélyezve
    DMA adatátvitel . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Ultra DMA adatátvitel . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    S.M.A.R.T. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Energiagazdálkodás . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Írási gyorsítótár . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Védett lemezterület . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Fejlett energiagazdálkodás . . . . . . . . . . . : Támogatva, Letiltva
    Bővített energiagazdálkodás . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Indítás készenléti módban . . . . . . . . . . . : Támogatva
    48-bit LBA címzés . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Többszintű konfiguráció . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    IORDY támogatás . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Műveletek sorbarendezése . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    NOP parancs . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Trusted Computing . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    64-bites egyedi azonosító . . . . . . . . . . . : 0050000F04037760
    Adatfolyam kezelés . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Média kártya kezelés . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Általános célú napló . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Hibanapló . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    CFA parancsok . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    CFast eszköz . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Hosszú fizikai szektorok (1) . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Hosszú logikai szektorok . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Írás-olvasás-ellenőrzés . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Nem-felejtő gyorsítótár . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Nem-felejtő gyorsítótár energiagazdálkodás . . . : Nincs támogatva
    Nem-felejtő gyorsítótár méret . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Zuhanás érzékelés . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Zuhanás szenzor érzékenység . . . . . . . . . . : Nincs támogatva

    SSD Jellemzők
    ---------------
    Adatcsomag menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    TRIM parancs . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Meghatározott olvasás TRIM után . . . . . . . . : Nincs támogatva

    S.M.A.R.T. Teszt
    ------------------
    Off-line adatgyűjtés állapota . . . . . . . . . : Nem volt indítva
    Önteszt állapota . . . . . . . . . . . . . . . . : Sikeresen végrehajtva
    Off-line adatgyűjtés teljes ideje . . . . . . . : 11393 másodperc
    Off-line teszt végrehajtása . . . . . . . . . . : Támogatva
    Off-line teszt felfüggesztése/folytatása . . . . : Nincs támogatva
    Off-line felületellenőrzés . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Rövid ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Részletes ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Szállítás ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Szelektív ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Rögzítés energiatak. módba lépés előtt/után . . : Támogatva
    Attribútum rögzítés engedélyezése/tiltása . . . : Támogatva
    Hibák naplózása . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Rövid ön-teszt becsült időtartam . . . . . . . . : 2 perc
    Részletes ön-teszt becsült időtartam . . . . . . : 191 perc
    Szállítás ön-teszt becsült időtartam . . . . . . : 20 perc
    Utolsó rövid ön-teszt eredmény . . . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó rövid ön-teszt dátum . . . . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó részletes ön-teszt eredmény . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó részletes ön-teszt dátum . . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó szállítás ön-teszt eredmény . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó szállítás ön-teszt dátum . . . . . . . . : Nem volt indítva

    Biztonsági mód
    ----------------
    Biztonsági mód . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Biztonsági törlés . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Biztonsági törlés időtartam . . . . . . . . . . : 84 perc
    Fejlett biztonsági törlés . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Fejlett biztonsági törlés időtartam . . . . . . : 84 perc
    Biztonsági mód engedélyezve . . . . . . . . . . : Nem
    Biztonsági mód, merevlemez lezárva . . . . . . . : Nem
    Biztonsági mód befagyasztva . . . . . . . . . . : Igen
    Jelszó számláló lejárt . . . . . . . . . . . . . : Nem
    Biztonsági szint . . . . . . . . . . . . . . . . : Magas

    Serial ATA Jellemzők
    ----------------------
    S-ATA funkciók . . . . . . . . . . . . . . . . . : Igen
    S-ATA I átviteli sebesség (1.5 Gps) . . . . . . : Támogatva
    S-ATA II átviteli sebesség (3 Gps) . . . . . . . : Támogatva
    S-ATA 3.Gen átviteli sebesség (6 Gps) . . . . . : Nincs támogatva
    Vezérlőtől energiagazdálkodási utasítások véte.. : Támogatva
    PHY esemény számláló . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Nullától eltérő tároló offszet . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Optimalizált DMA átvitel indítás . . . . . . . : Támogatva, Letiltva
    Energiagazdálkodási utasítások küldése a vezér.. : Támogatva, Letiltva
    Adatok sorban történő továbbítása . . . . . . . : Nincs támogatva
    Aszinkron értesítés . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Beállítások megőrzése . . . . . . . . . . . . . : Támogatva, Engedélyezve
    Native Command Queuing (NCQ) . . . . . . . . . . : Támogatva
    Sor hossz . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 32

    Lemez Információ
    ------------------
    Lemez család . . . . . . . . . . . . . . . . . . : SpinPoint F1
    Formátum . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 3.5"
    Kapacitás . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 750 GB (750 x 1 000 000 000 bájt)
    Lemezek száma . . . . . . . . . . . . . . . . . : 3
    Fejek száma . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 5
    Forgási sebesség . . . . . . . . . . . . . . . . : 7200 fordulat/perc
    Körbefordulás ideje . . . . . . . . . . . . . . : 8,33 ms
    Átlagos forgási késleltetés . . . . . . . . . . : 4,17 ms
    Csatoló felület . . . . . . . . . . . . . . . . : Serial-ATA/300
    Buffer-Vezérlő közötti maximális átvitel . . . . : 300 MB/másodperc
    Puffer mérete . . . . . . . . . . . . . . . . . : 32768 KB
    Felpörgési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . : 12 másodperc
    Átlagos fejpozícionálási idő . . . . . . . . . . : 8,9 ms
    Átlagos sávváltási idő . . . . . . . . . . . . . : ? ms
    Maximális fejpozícionálási idő . . . . . . . . . : ? ms
    Szélesség . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 101,5 mm (4,0 inch)
    Mélység . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 147,0 mm (5,8 inch)
    Magasság . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 26,1 mm (1,0 inch)
    Tömeg . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 650 gramm (1,4 font)
    Akusztika (Pihenő üzemmód) . . . . . . . . . . . : 2,7 Bel
    Akusztika (Minimális teljesítmény és hangerő) . : 2,8 Bel
    Akusztika (Maximális teljesítmény és hangerő) . : 2,8 Bel
    Felpörgési áramfelvétel . . . . . . . . . . . . : 2 250 mA
    Teljesítmény (pozícionálás) . . . . . . . . . . : 9,5 W
    Teljesítmény (pihenő üzemmód) . . . . . . . . . : 7,7 W
    Teljesítmény (készenlét) . . . . . . . . . . . . : 0,9 W
    Gyártó . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Samsung
    Gyártó weboldala . . . . . . . . . . . . . . . . : http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/index.htm

    S.M.A.R.T.
    ------------
    # Attribútum Küszöb Érték Legr.. Adat Státusz Állapotjelzők
    1 Raw Read Error Rate 51 100 100 000000000000 OK Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
    3 Spin Up Time 11 77 77 000000001EAA OK Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
    4 Start/Stop Count 0 98 98 000000000719 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    5 Reallocated Sectors Co.. 10 99 99 000000000033 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
    7 Seek Error Rate 51 100 100 000000000000 OK Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
    8 Seek Time Performance 15 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Teljesítmény, Kritikus
    9 Power On Time Count 0 98 98 000000002269 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    10 Spin Retry Count 51 100 100 000000000001 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
    11 Drive Calibration Retr.. 0 100 100 000000000001 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Statisztikai
    12 Drive Power Cycle Count 0 98 98 0000000006F1 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    13 Soft Read Error Rate 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai
    183 Vendor-specific 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    184 End-to-End Error Count 99 1 1 000000000095 Meghibásodás várható Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
    187 Reported Uncorrectable.. 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    188 Command Timeout 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    190 Airflow Temperature 0 58 49 00002A29002A OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Statisztikai
    194 Disk Temperature 0 57 49 00002B29002B OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Statisztikai
    195 Hardware ECC Recovered 0 100 100 0000000288A5 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Hiba-arány, Statisztikai
    196 Reallocation Event Count 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    197 Current Pending Sector.. 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Statisztikai
    198 Off-Line Uncorrectable.. 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló
    199 Ultra ATA CRC Error Co.. 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Hiba-arány, Teljesít..
    200 Write Error Rate 0 100 99 00000000000C OK (Mindig rendben) Hiba-arány, Statisztikai
    201 Soft Read Error Rate 0 253 253 000000000000 OK (Mindig rendben) Hiba-arány, Statisztikai

    Átvitel Információ
    --------------------
    Összes Olvasott Adat . . . . . . . . . . . . . . : 880 MB, 15 324 579 610 792 MB telepítés óta (2011.07.31.)
    Összes Írt Adat . . . . . . . . . . . . . . . . : 328 MB, 14 019 132 543 312 MB telepítés óta
    Napi átlagos olvasás . . . . . . . . . . . . . . : 121 623 647 704,70 MB
    Napi átlagos írás . . . . . . . . . . . . . . . : 111 262 956 692,95 MB
    Jelenlegi átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 67 KB/mp
    Maximális átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 15510 KB/mp
    Jelenlegi olvasási sebesség . . . . . . . . . . : 67 KB/mp
    Jelenlegi írási sebesség . . . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
    Lemezkihasználtság . . . . . . . . . . . . . . . : 2 %

    -- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #1: WDC WD15EARS-00Z5B1 --

    Lemez Tulajdonságok
    ---------------------
    Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1
    Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : S-ATA II
    Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő (ATA)
    Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Channel 0, Target 1, Lun 0, Device: 1
    Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : WDC WD15EARS-00Z5B1
    Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : 80.00A80
    Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : WD-WMAVU1495498
    Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1430796 MB
    Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
    Logikai meghajtó(k) . . . . . . . . . . . . . . : E: [stuffz]
    Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 47 °C (Túlmelegedés)
    Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 35 nap, 1 óra
    Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : több mint 1000 nap
    Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ###################- 97 % (Kiváló)
    Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

    A lemez önteszt során talált 2 hibás szektort.
    A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
    Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
    Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
    Nincs szükség beavatkozásra.

    ATA Információk
    -----------------
    Cilinderek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 2907019
    Fejek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 16
    Szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 63
    ATA Revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ATA8-ACS
    Transzport verzió . . . . . . . . . . . . . . . : SATA Rev 2.6
    LBA szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . : 2930275055
    Szektoronkénti bájtok . . . . . . . . . . . . . : 512
    Multi-szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . : 16
    Hibajavító bájtok . . . . . . . . . . . . . . . : 50
    Formázatlan kapacitás . . . . . . . . . . . . . : 1430798 MB
    Maximális PIO átviteli mód . . . . . . . . . . . : 4
    Maximális többszavas DMA mód . . . . . . . . . . : 2
    Maximális UDMA átviteli mód . . . . . . . . . . : 300 MB/s (6)
    Aktív UDMA átviteli mód . . . . . . . . . . . . : 300 MB/s (6)
    Minimális többszavas DMA átviteli idő . . . . . : 120 ns
    Ajánlott többszavas DMA átviteli idő . . . . . . : 120 ns
    Minimális PIO átviteli idő IORDY nélkül . . . . : 120 ns
    Minimális PIO átviteli idő IORDY-vel . . . . . . : 120 ns
    ATA kontroll bájt . . . . . . . . . . . . . . . : Érvényes
    ATA ellenőrző összeg . . . . . . . . . . . . . . : Érvényes

    Akusztikai jellemzők
    ----------------------
    Akusztika Menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Akusztika Menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Letiltva
    Jelenlegi akusztikai szint . . . . . . . . . . . : Maximális teljesítmény és hangerő (FEh)
    Ajánlott akusztikai szint . . . . . . . . . . . : Minimális teljesítmény és hangerő (80h)

    ATA Jellemzők
    ---------------
    Read Ahead Buffer . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva, Engedélyezve
    DMA adatátvitel . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Ultra DMA adatátvitel . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    S.M.A.R.T. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Energiagazdálkodás . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Írási gyorsítótár . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Védett lemezterület . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Fejlett energiagazdálkodás . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Bővített energiagazdálkodás . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Indítás készenléti módban . . . . . . . . . . . : Támogatva
    48-bit LBA címzés . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Többszintű konfiguráció . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    IORDY támogatás . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Műveletek sorbarendezése . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    NOP parancs . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Trusted Computing . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    64-bites egyedi azonosító . . . . . . . . . . . : 0150E04E98AC4669
    Adatfolyam kezelés . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Média kártya kezelés . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Általános célú napló . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Hibanapló . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    CFA parancsok . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    CFast eszköz . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Hosszú fizikai szektorok (1) . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Hosszú logikai szektorok . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Írás-olvasás-ellenőrzés . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Nem-felejtő gyorsítótár . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Nem-felejtő gyorsítótár energiagazdálkodás . . . : Nincs támogatva
    Nem-felejtő gyorsítótár méret . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Zuhanás érzékelés . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Zuhanás szenzor érzékenység . . . . . . . . . . : Nincs támogatva

    SSD Jellemzők
    ---------------
    Adatcsomag menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    TRIM parancs . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Meghatározott olvasás TRIM után . . . . . . . . : Nincs támogatva

    S.M.A.R.T. Teszt
    ------------------
    Off-line adatgyűjtés állapota . . . . . . . . . : Vezérlő által felfüggesztve
    Önteszt állapota . . . . . . . . . . . . . . . . : Sikeresen végrehajtva
    Off-line adatgyűjtés teljes ideje . . . . . . . : 33000 másodperc
    Off-line teszt végrehajtása . . . . . . . . . . : Támogatva
    Off-line teszt felfüggesztése/folytatása . . . . : Nincs támogatva
    Off-line felületellenőrzés . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Rövid ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Részletes ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Szállítás ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Szelektív ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Rögzítés energiatak. módba lépés előtt/után . . : Támogatva
    Attribútum rögzítés engedélyezése/tiltása . . . : Támogatva
    Hibák naplózása . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Rövid ön-teszt becsült időtartam . . . . . . . . : 2 perc
    Részletes ön-teszt becsült időtartam . . . . . . : 376 perc
    Szállítás ön-teszt becsült időtartam . . . . . . : 5 perc
    Utolsó rövid ön-teszt eredmény . . . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó rövid ön-teszt dátum . . . . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó részletes ön-teszt eredmény . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó részletes ön-teszt dátum . . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó szállítás ön-teszt eredmény . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó szállítás ön-teszt dátum . . . . . . . . : Nem volt indítva

    Biztonsági mód
    ----------------
    Biztonsági mód . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Biztonsági törlés . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Biztonsági törlés időtartam . . . . . . . . . . : 168 perc
    Fejlett biztonsági törlés . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Fejlett biztonsági törlés időtartam . . . . . . : 168 perc
    Biztonsági mód engedélyezve . . . . . . . . . . : Nem
    Biztonsági mód, merevlemez lezárva . . . . . . . : Nem
    Biztonsági mód befagyasztva . . . . . . . . . . : Igen
    Jelszó számláló lejárt . . . . . . . . . . . . . : Nem
    Biztonsági szint . . . . . . . . . . . . . . . . : Magas

    Serial ATA Jellemzők
    ----------------------
    S-ATA funkciók . . . . . . . . . . . . . . . . . : Igen
    S-ATA I átviteli sebesség (1.5 Gps) . . . . . . : Támogatva
    S-ATA II átviteli sebesség (3 Gps) . . . . . . . : Támogatva
    S-ATA 3.Gen átviteli sebesség (6 Gps) . . . . . : Nincs támogatva
    Vezérlőtől energiagazdálkodási utasítások véte.. : Támogatva
    PHY esemény számláló . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Nullától eltérő tároló offszet . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Optimalizált DMA átvitel indítás . . . . . . . : Támogatva, Letiltva
    Energiagazdálkodási utasítások küldése a vezér.. : Nincs támogatva
    Adatok sorban történő továbbítása . . . . . . . : Nincs támogatva
    Aszinkron értesítés . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Beállítások megőrzése . . . . . . . . . . . . . : Támogatva, Engedélyezve
    Native Command Queuing (NCQ) . . . . . . . . . . : Támogatva
    Sor hossz . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 32

    Lemez Információ
    ------------------
    Lemez család . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Caviar Green
    Formátum . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 3.5"
    Kapacitás . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1500 GB (1500 x 1 000 000 000 bájt)
    Lemezek száma . . . . . . . . . . . . . . . . . : 3
    Fejek száma . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 6
    Forgási sebesség . . . . . . . . . . . . . . . . : IntelliPower
    Csatoló felület . . . . . . . . . . . . . . . . : Serial-ATA/300
    Buffer-Vezérlő közötti maximális átvitel . . . . : 300 MB/másodperc
    Puffer mérete . . . . . . . . . . . . . . . . . : 65536 KB
    Felpörgési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . : ? másodperc
    Átlagos fejpozícionálási idő . . . . . . . . . . : 14,5 ms
    Átlagos sávváltási idő . . . . . . . . . . . . . : 2,0 ms
    Maximális fejpozícionálási idő . . . . . . . . . : 28,5 ms
    Szélesség . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 101,6 mm (4,0 inch)
    Mélység . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 147,0 mm (5,8 inch)
    Magasság . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 26,1 mm (1,0 inch)
    Tömeg . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 730 gramm (1,6 font)
    Akusztika (Pihenő üzemmód) . . . . . . . . . . . : 2,4 Bel
    Akusztika (Minimális teljesítmény és hangerő) . : 2,5 Bel
    Akusztika (Maximális teljesítmény és hangerő) . : 2,9 Bel
    Felpörgési áramfelvétel . . . . . . . . . . . . : 1 759 mA
    Teljesítmény (pozícionálás) . . . . . . . . . . : 6,0 W
    Teljesítmény (pihenő üzemmód) . . . . . . . . . : 3,7 W
    Teljesítmény (készenlét) . . . . . . . . . . . . : 0,8 W
    Gyártó . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Western Digital Corporation
    Gyártó weboldala . . . . . . . . . . . . . . . . : http://www.westerndigital.com/en/products

    S.M.A.R.T.
    ------------
    # Attribútum Küszöb Érték Legr.. Adat Státusz Állapotjelzők
    1 Raw Read Error Rate 51 200 200 00000000001B OK Ön-ellenőrző, Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai..
    3 Spin Up Time 21 180 177 000000001757 OK Ön-ellenőrző, Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
    4 Start/Stop Count 0 100 100 000000000237 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    5 Reallocated Sectors Co.. 140 200 200 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
    7 Seek Error Rate 0 100 253 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai
    9 Power On Time Count 0 99 99 000000000349 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    10 Spin Retry Count 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    11 Drive Calibration Retr.. 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    12 Drive Power Cycle Count 0 100 100 000000000220 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    192 Power off Retract Cycl.. 0 200 200 00000000017E OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    193 Load/Unload Cycle Count 0 197 197 000000002B1E OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    194 Disk Temperature 0 103 96 00000000002F OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Statisztikai
    196 Reallocation Event Count 0 200 200 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    197 Current Pending Sector.. 0 200 200 000000000002 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    198 Off-Line Uncorrectable.. 0 200 200 000000000002 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló
    199 Ultra ATA CRC Error Co.. 0 200 200 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    200 Write Error Rate 0 200 200 000000000002 OK (Mindig rendben) Hiba-arány

    Átvitel Információ
    --------------------
    Összes Olvasott Adat . . . . . . . . . . . . . . : 87 MB, 481 180 MB telepítés óta (2011.07.31.)
    Összes Írt Adat . . . . . . . . . . . . . . . . : 321 MB, 88 981 MB telepítés óta
    Napi átlagos olvasás . . . . . . . . . . . . . . : 3 818,89 MB
    Napi átlagos írás . . . . . . . . . . . . . . . : 706,20 MB
    Jelenlegi átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
    Maximális átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 2742 KB/mp
    Jelenlegi olvasási sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
    Jelenlegi írási sebesség . . . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
    Lemezkihasználtság . . . . . . . . . . . . . . . : 0 %

    -- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #2: ? --

    Lemez Tulajdonságok
    ---------------------
    Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 2
    Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : SCSI
    Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : ?
    Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0.00
    Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : UtffU165A1BM0786
    Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 3851 MB
    Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
    Logikai meghajtó(k) . . . . . . . . . . . . . . : F: []
    Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : ?
    Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ? (Ismeretlen)
    Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ? (Ismeretlen)

    Jellemzők
    -----------
    Gyártó információ . . . . . . . . . . . . . . . : ?
    Státusz . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Rendben
    Verzió . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 2
    Eszköz típus . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Lemez
    ASC . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ?
    ASCQ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0

    SCSI Információk
    ------------------
    Eltávolítható . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Meghibásodás előrejelzés . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Meghibásodás előrejelzés . . . . . . . . . . . . : Letiltva

    Átvitel Információ
    --------------------
    Összes Olvasott Adat . . . . . . . . . . . . . . : 4 MB, 4 MB telepítés óta (2011.07.31.)
    Összes Írt Adat . . . . . . . . . . . . . . . . : 0 MB, 0 MB telepítés óta
    Napi átlagos olvasás . . . . . . . . . . . . . . : 0,03 MB
    Napi átlagos írás . . . . . . . . . . . . . . . : 0,00 MB
    Jelenlegi átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 536 KB/mp
    Maximális átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 568 KB/mp
    Jelenlegi olvasási sebesség . . . . . . . . . . : 536 KB/mp
    Jelenlegi írási sebesség . . . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
    Lemezkihasználtság . . . . . . . . . . . . . . . : 91 %

    -- Partíció információ --

    Logikai meghajtó Kapacitás Szabad terület Szabad terület Felhasznált terület
    C: power (Lemez: #0) 39898 MB 20707 MB 52 % #########-----------
    D: (Lemez: #0) 675401 MB 416743 MB 62 % #######-------------
    E: stuffz (Lemez: #1) 1430789 MB 48566 MB 3 % (Kevés) ###################-
    F: (Lemez: #2) 3848 MB 847 MB 22 % ###############-----

    [ Szerkesztve ]

    - Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

  • liksoft

    nagyúr

    válasz L!NK->Q3 #22073 üzenetére

    Az ilyent linkelni kellene, nem bemásolni. Hazavágod az oldal átláthatóságát, ráadásul a beszerkesztett szöveg a tördelése miatt értelmezhetetlen. Egy senior tag ennyit már tudhatna. :O :W

    Szerintem a tápellátás miatt a drive még működik, de már csak szívességből. De az is lehet, hogy valamikor megfőzte magát. Ha nem, akkor gyári hibás elektronika (184), ebből is volt egy pár.

    Garanciális csere.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • varmi2

    nagyúr

    Sziasztok!

    A 2. gépről van szó. Kb 3 napja valami gondja van. Időnként kb naponta többször, elkezdi tekerni a winyót, a led állandóan világít, és ilyenkor meg is fagy a gép, pár másodpercre, utánna ismét jó minden, és a led sem világít, normálisan villog.2 winyó van benne, és ha befagy, akkor a média lejátszóban is megáll a lejátszás, ami a másik winyórol játsza le a megosztott mappákban lévő filmeket. Win7 32bit van fenn. Lehet, hogy véletlen, de azután kezdődött, hogy feltelepítettem az AutoCAD2012-t, örülnék minden ötletnek. Ugy kezdődött, hogy a utorrent töltöt le egy filmet, és kiírta i/o hiba. Most meg jó, nem találhato rajta rossz szektor, hd szentinel szerint minden tökéletes 100% kondíció és teljesítmény. Mi lehet a baj?

    Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

  • nujo

    csendes tag

    válasz Imco #22066 üzenetére

    Köszönöm a válaszod nyertél Letiltottam a biosba és királyul indul a gép!
    Köszönöm!

  • pmatthew

    tag

    Sziasztok.

    Van egy régebbi vinyóm, ami IDE-s még, viszont az alaplapomon nincsen csak SATA csatlakozó. Keresek egy minél olcsóbb megoldást arra, hogy használhassam a régebbi hdd-t, ill. csak az adatok átmentése lenne a lényeg.

    Eddig ezt találtam: [pata pci card]

    Ha tudtok ettől jobb (olcsóbb) megoldást, azt megköszönöm.

    Üdv.

  • L!NK->Q3

    senior tag

    válasz liksoft #22075 üzenetére

    Bocs a hosszú cucc miatt, legközelebb linkelem

    Gari idő lejárta után már nem fog menni a gari sajna.
    Szal kuka a táp meg a vinyó is...

    Csak az a gond hogy a 1,5terrás is kezdi...

    - Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

  • spista222

    addikt

    válasz pmatthew #22079 üzenetére

    Ha a legolcsóbbat megoldást keresed akkor elviszed haverodhoz akinek van IDE a gépében és átmásolod pl pendrivera. Ha a sajátodban akarod ezt megtenni akkor veszel egy sata to ide konvertert ez a legolcsóbb

    L!NK->Q3: minél hamarabb cseréld ki a tápot és akkor hátha nem romlik ilyen mértékben tovább az 1,5 terrás és használható marad.

    [ Szerkesztve ]

  • djculture

    félisten

    válasz spista222 #22081 üzenetére

    én nem ajánlom ezeket az átalakitókat régebbi vinyók alergiásak rá.

  • spista222

    addikt

    válasz djculture #22082 üzenetére

    Én a legolcsóbbat írtam neki nem a legjobbat. Adatmentésre talán még elég lesz neki vagy nem? Mondjuk azt sem írta hogy mit jelent az hogy régi 1-10-100giga?
    Írtam hogy ha csak az adatok kellenek akkor inkább keressen egy régebbi gépet és mentse le róla az adatokat. Ott nem lehetnek kompatibilitási problémák és a legolcsóbb megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • Tomee001

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy felújításra váró gépem, amiben nemrég megpurcant a hdd. Így gondolva a jövőre vettem egy 1 terrás 7200 rpm-es samsungot, egyelőre még a régi gépben használom. Nem is volt vele gond pár nappal ezelőttig, amikor elkezdett a gép fagyni. Ilyenkor reset után a bios ugyan látja a vinyót, de a bootolás el sem indul, vagy bootolás közben hal le vagy bebootol és utána. Jónéhány ki és be kapcsolgatásig nem is változik a helyzet, aztán meg minden ok. A probléma elég random jelentkezik, nem nagyon tudom az okát, nem is értek igazán hozzá.
    Van valami tippetek, hogy ez mi lehet, vagy ne gondoljam túl, hanem vigyem vissza, mert még szerencsére garis? Nekem nem egyértelmű az se hogy ez a vinyó hibája vagy az alaplapé. A korábban lehaltnál elég egyértelmű volt, mivel olyan hangja volt, mint a mátrix nyomtatónak :)
    Esetleg ajánlanátok valami tesztprogit? Én max a scandisket ismerem :)

    Üdv!

  • Mittu88

    senior tag

    válasz Tomee001 #22084 üzenetére

    Én már jártam hasonló módon, akkor kb mindenre gyanakodtam, kivéve a számítógépház bekapcsológombjának (!) a kábelére. Mondjuk kicsi az esélye, de ha értesz hozzá és már nagyon nincs tipped, hogy mi a gondja, cseréld ki a kábeleket. Azért várd meg, hogy a szakik mit reagálnak, de ilyen apróság is lehet a gond.
    Meg a tápegységet is érdemes lenne bemérni, hogy jó feszeket ad-e le :)
    Ha a merevlemezre gyanakodsz, akkor meg simán HD Sentinel Rövid-önteszt

  • spista222

    addikt

    válasz Tomee001 #22084 üzenetére

    Szerintem ha már purcant meg hdd benne akkor meg kellene nézni a tápot, kábeleket és azt hogy jó e a háznak a szellőzése mert ezek kinyírhatnak akár egy teljesen új vinyót is.
    Egyébként hogy nagyjából kitudj zárni a vinyón kívül mindent előszőr futtass egy mémtesztet az általában megszokott fagyni a proci alaplap mem hármas valamelyikétől.
    ha a HDD vel van gond akkor amikor megy rendesen rakj egy szentinelt és az kiírja ha volt már vele gond.

    [ Szerkesztve ]

  • Tomee001

    csendes tag

    válasz Mittu88 #22085 üzenetére

    A ház, a táp is ugyanolyan idős, mint a vinyó. Kb fél éves vagy még annyi se. eddig semmilyen gondom nem volt velük, azért nem is gyanakszom a tápra pl. Az alaplap már sok éves, az már inkább esélyes, ha az tud ilyet okozni.
    Majd ezt a tesztelőt meglesem, köszi!

    Ja és nem meleg, nem hinném h túlmelegedés okozza.

    [ Szerkesztve ]

  • spista222

    addikt

    válasz Tomee001 #22087 üzenetére

    Milyen márkájú a táp és hány wattos?
    Nekem is volt egyszer egy codegen 300W os tápom semmi bajom nem volt vele volt rajta 2 hdd meg 3 dvd + a többi sallang.Ment benne 1,5 évig egy maxtor hdd. Ezután gépbővítés maxtor át az új gépbe 400W-os codegen mellé és még egy napot se bírt ki:S

    [ Szerkesztve ]

  • Tomee001

    csendes tag

    válasz spista222 #22088 üzenetére

    Asszem 4 v 500 W-os thermaltake. A tápos topikban lett ajánlva, a ház is egy jól szellőző, elöl hátul ventis CM ház.

  • spista222

    addikt

    válasz Tomee001 #22089 üzenetére

    Ha ott ajánlották akkor jónak kellene lennie, bár mindig előfordul egy két gyári hibás. Nézz meg egy hd sentinelt és akkor biztosabbat tudunk.

    [ Szerkesztve ]

  • Imco

    őstag

    válasz Mittu88 #22091 üzenetére

    " F@szás" vagy sem, nem számít!
    5 x 2 TB HDD + 2 SLI ízom 2GB VGA-mellet pláne!

    Egyébként szerintem is jó a táp, de ilyenkor ez nem lehet szempont.

    Érdemes visszaolvasni a táp kulcs szóra.

    Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    Üdv! Imco

  • R.P.

    aktív tag

    Sziasztok!
    Az a problémám, hogy a gépemben lévő 3 HDD közül az egyik nagyon furcsán viselkedik. Nincsen semmi baja az ég világon, viszont minden újraindítás után elveszíti a meghajtóbetűjelét, és újra be kell állítani neki egyet. Aztán a következő újraindításnál megint nincsen hozzárendelve meghajtóbetűjel.
    Ezt leszámítva az adatok természetesen rajta maradnak.

    Az adott HDD egy ATA/133-mas WD Caviar, természetesen NTFS-re formázva, egyetlen partíció, nincsen rajta semmilyen rendszerhez kapcsolódó fájl, ill. mappa, még telepített program se.
    Mi lehet a gond?

    Köszi, R.P.

  • Imco

    őstag

    válasz R.P. #22093 üzenetére

    Ha 100% a HDD minden tekintetben, akkor vezérlő, driver, vagy OS hiba.
    Másik gépben teszt, és új driver segít kiszűrni a hibát.

    Szerintem...

    Üdv! Imco

  • varmi2

    nagyúr

    Van valakinek ötlete erre?

    Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

  • spista222

    addikt

    válasz varmi2 #22095 üzenetére

    Ha 100% os a hdd minden tekintetben a sentinelben akkor nem hiszem hogy azzal van a baj.
    Ha csak azután jelentkezett hogy felraktad az autocadet akkor annak van valamilyen háttérben futó alkalmazása ami időközönként csinál valamit a vinyón vagy lehet hogy a vírusirtó keres valamit. Ha megnyitod a feladat kezelőt ott a teljesítménynél az erőforrás-figyelőt akkor meg tudod nézni mi pörgeti a hdd-t.

  • varmi2

    nagyúr

    válasz spista222 #22096 üzenetére

    megpróbálom az erőforrás-figyelőt elindítani
    és majd meglátjuk mi lesz. kösz az ötletet.
    még annyi, hogy olyankor olyan, mint ha megszűnne az adat kapcsolat a winyókkal, és csak annyi dolog működik, ami épp bent van a memóriákba.

    [ Szerkesztve ]

    Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

  • spista222

    addikt

    válasz varmi2 #22097 üzenetére

    Ha az tényleg megtörténne akkor nagy valószínűséggel látszana a smart adatokból.
    Nem lehet hogy csak egyszerűen leáll a hdd és újból felpörög (mondjuk akkor furcsa ha valami használja és úgy áll le). Az autocad feltelepítése előtt meddig használtad a gépet hiba nélkül?

  • varmi2

    nagyúr

    válasz spista222 #22098 üzenetére

    igen, szeptember óta van meg, és volt hogy egyfolytába ment17 napot hiba nélkül. Most dobott egy kék halált:
    BCCode: 50
    BCP1: EF108F2B
    BCP2: 00000000
    BCP3: 82F00972
    BCP4: 00000002
    OS Version: 6_1_7601
    Service Pack: 1_0
    Product: 256_1
    Ez mond valakinek valamit? Ha nem, akkor hogy tudom megnézni a hibakódot?
    Még valami, mióta szarakodik a gép, a windows boot idő kb 3x 4x több ideig tart, volt hogy 5 percig is bootolt.

    Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

  • spista222

    addikt

    válasz varmi2 #22099 üzenetére

    Szerintem mindenek előtt futtass egy memtest86-ot. Kék képernyő általában memória miatt van.

Új hozzászólás Aktív témák