Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Challanger

    tag

    Ha esetleg valakinek régebbi gépe van (mint pl. nekem), de szeretne akár 1080p felbontású filmeket is nézni, az próbálja ki az alábbi kombinációt. Nekem teljesen bevált az alábbi gépen:

    - Gigabyte GA-K8NF-9
    - AMD Athlon 64 3000+
    - MSI GeForce 8600 GT
    - 1 Gb RAM
    - Samsung SyncMaster 2333sw

    /Gyorsan hozzáteszem, hogy Nvidiás vagyok. Itt ugyebár működik a CUDA támogatás, ATI-val nem garantálom, hogy ilyen szép eredményeket lehetne elérni./

    - 720p esetén: 5-15% processzorterhelés
    - 1080p esetén: 15-30% processzorterhelés

    Teljesen szaggatás-, és csúszás mentes lejátszás. A beletekerés is 1-2 másodpercet vesz igénybe.
    32 bites XP-t használok directx 9.0c-vel. Valamint az éppen aktuális nvidia driverrel (a CUDA miatt fontos, hogy viszonylag friss driver legyen fent).
    Ja és semmiféle b*zi kodek pakk, beépített kodekes lejátszó vagy efféle marhaság nincs fent.

    Hozzávalók (most ezekből is a legfrissebb van fent):

    - FFDShow rev 3052
    - CoreAVC H.264 Video Codec Professional v1.9.5.0
    - MatroskaSplitter (Haali Media Splitter)
    - AC3Filter 1.63b
    - BSPlayer Pro 2.43 Build 1008

    (A CoreAVC Pro és a BSPlayer Pro fizetős, de nem kell hozzá nagy tudás, hogy a neten megtaláljuk őket)

    Telepítés:

    - FFDShow: next, next...
    - CoreAVC: a következőknél legyen ott a pipa: "use tray icon", "prefer cuda acceleration". amikor rákérdez, hogy a "haali media splitter"t felrakja-e, én onnan kiveszem a pipát, mert azt külön rakom fel, hátha a saját oldalán van belőle frisebb változat.
    - Haali Media Splitter: "avi support"ot majd pipáljuk be, amúgy a szokásos next...
    - AC3Filter: szokásos...
    - BsPlayer: szintén...

    Beállítás:

    - megnyitjuk az FFDShow "Video decoder configuration" ablakot, itt pedig a "H.264/AVC" pontot "disabled"re állítjuk és OK.
    - "Configure CoreAVC" ablaknak így kell kinéznie:

    - BsPlayer-ben: Beállítások->Egyéni beállítások->Audió->AC3 dekóder használat...itt az AC3 Filtert állítom be.

    Hát kb. ennyi lenne a lényeg, próbáltam részletesebben leírni a dolgokat. Remélem másnak is a hasznára válik majd, mert én pl. nagyon örülök neki, hogy egy 4 éves géppel is tudok full HD filmeket nézni.

    Végezetül két kép:

    720p
    1080p

    [ Szerkesztve ]

  • Challanger

    tag

    válasz sirdond #4011 üzenetére

    Tudom én, de a hatezer féle leírás és kombináció közül nekem ez jött be a legjobban. Arra próbáltam helyezni a hangsúlyt, hogy egy régi gépből hogy lehet kihozni a legjobbat. Egy mostani 2-4 magos Intelre gondolom tökmindegy mit rak az ember, úgyis megbirkózik vele.
    A lejátszók közül meg a BsPlayer a kedvencem. MPC-t utálom (nekem pl. rosszabbul játssza a HD-t), magától nem is tud feliratozni (és ha egy mód van rá, igyekszem minél kevesebb felesleges dolgot tenni a gépre), de ha már van is felirat, akkor meg hülye helyre teszi, meg nekem a mérete is nagy. De ez csak az egyéni hülyeségem...
    Bs-ben meg szépen be lehet állítani a felirat pozicióját, típusát, méretét. Valamint tök egyszerűen lehet korrigálni is lejátszás közben, ha netán nem passzolna a felirat időzítése.

  • Challanger

    tag

    válasz sirdond #4011 üzenetére

    Hátha tudsz (vagy esetleg valaki más) nekem segíteni.
    A kérdésem az lenne, ha a fentebb említett gépbe vennék egy BD meghajtót, amivel eredeti filmeket néznék a gépen, ugyanúgy menne-e szaggatás mentesen?

    Nem tudom, hogy ha a meghajtóban pörögne a tömörítetlen film, akkor az zabálná-e a procit? Vagy esetleg a lejátszóprogram ölné meg a gépet...(?)
    Vagy ilyen esetekben is használható a CUDA?
    Ehhez a részéhez tényleg nem értek sokat, így megköszönném, ha valaki közel 100% biztos választ adna :)

    [ Szerkesztve ]

  • Challanger

    tag

    Hali!

    Win7 alatt BsPlayerben a video renderelés EVR-re van állítva ahogy kell. Egyetlen hátránya volt eddig, hogy a szélesvásznú filmeknél nem a fekete sávba tette ki a feliratot, hanem a képbe. Ma ezt sikerült orvosolnom. A BS-ben a feliratok beállítási lehetőségénél be kell pipálni a "Felirat kirajzolás engedélyezése kép alá EVR renderer..."
    Ezzel tökéletesen működött is a dolog, addig amíg meg nem nyitottam egy másik fajta szélesvásznú filmet (aminek nincs fekete sáv az alján/tetején, kitölti az egész monitort).
    A következőt produkálta: amíg senki nem beszélt (ergo nem volt feliratozás), zökkenőmentes volt a lejátszás. De amint feliratozni kellett a kép össze vissza rángatózot, mintha a színészek epilepsziás rohamot kaptak volna:)
    Ezt a jelenséget amúgy csak akkor csinálja, ha kiteszem full screenbe, kis méretben nincs probléma....de hát az ember mégiscsak teljes képernyőn nézi a filmet.

    Erre a problémára tud valaki megoldást? Illetve más már találkozott vele?

    THX

    [ Szerkesztve ]

  • Challanger

    tag

    válasz stevve #5305 üzenetére

    Hát ha visszaveszem a pipát az EVR-es feliratozás elől, akkor megoldódik a rangatózós probléma, de akkor ott vagyok, hogy nem csináltam semmit, mert akkor meg a másik fajta filmnél nem rakja a fekete sávba a subot.
    Gondolom arra akartál célozni, hogy az adott típushoz igazodva mindig kapcsolgassam ki-be ezt az opciót. Végülis egy átmeneti megoldásnak éppen elmegy, amíg kiadnak egy új verziót. Kössz a reakciót:)

Új hozzászólás Aktív témák