Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24536576

    törölt tag

    Sziasztok! Remélem jó helyre írok. Először leírnám a körülményeket/előzményeket. Hozzáteszem, nem értek a témához, előre is elnézést, ha hülyeséget írok.

    Külső merevlemezről szeretném átküldeni a filmeket egy AppleTV 4K-ra. Eddig a Synology 1900-as routerembe volt bedugva a merevlemez, minden ment is flottul, viszont a letöltésekhez elég gyenge a router, nagyon lassan tölt, ráadásul folyamatosan megy a merevlemez, aminek gondolom ez nem tesz jót.

    Ezért gondoltam egyet, hogy majd a laptopomba dugom be a külső merevlemezt, és onnan osztom meg az ATV-vel. Sajnos ezidáig nem sikerült megoldanom, hogy egy idő után ne kezdjen bufferelni. Egy film alatt 5-10 megakadás van. Gondoltam, hogy a laptop wifije gyenge, ezért akad. Vettem átalakítót, hogy magát a netkábelt dughassam be.(sajnos nincs a laptopban RJ45-ös csatlakozó). Ekkor megugrott a letöltési sebességem 782.5 Mbps-re, a letöltés 324.2 Mbps körülire. Tehát most a laptop kábellel van összedugva a routerrel, az ATV pedig 5Ghz-en csatlakozik a routerhez, de mégis jön pár bufferelés. FullHD megy szépen, csak a 4K ami élvezhetetlen.

    Plusz a letöltéseknél se jön ki az a 782Mbps. :(((

    Mi lehet a gond? Remélem nem lett túl kusza.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • #24536576

    törölt tag

    válasz SunMount3r #28105 üzenetére

    Igen, a routerről nem volt probléma. 1900-as routernek azért elégnek kéne lennie szerintem. :D Kábelezést el szeretném kerülni.

    Igen, csak speedtesztek. Torrenten kb 30 MiB/s a sebesség, ami elmarad rendesen a lehetséges 95-tól(800Mbit). Az adapter egy ilyen.

    Közben kipróbáltam Plex-szel, eddig nincs benne hiba. :U

Új hozzászólás Aktív témák