Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomasrc

    tag

    válasz Atilla001 #33146 üzenetére

    Ja, igen, egy kicsit lehet, hogy elveszett a lényeg a sok összehasonlításban.

    A színeket én önmagában nem nézem, azt szerintem nem is szabad nézni, mert az eltérő színterek miatt amúgy sem lehetnek azonosak. A tone mapping színpontosságában megbízok, hogy jó, amennyire jó lehet, hiszen az szénné van tesztelve már mások által.

    Amivel foglalkozni érdemes az a kép tulajdonságai: Milyenek az árnyékos részek, milyen a minkrokontraszt a póló apró részletein, milyenek a csúcsfények a visszatükröződéseken, stb. Szerintem aki foglalkozott már fotószerkesztéssel az érti mire gondolok.

    Például a lum_method-oknál az egy dolog, hogy milyen színt adnak, engem inkább az érdekel, hogy képi hibát ne okozzanak. A sep-nél például Khaosz (talán jól emlékszem) észrevett valamit, és utána már én is észrevettem a Boba Fettes képen hibát keresve, hogy jéé eltünteti az asztalon lévő tárgy árnyékánál a finom átmenet. Utána tudatosan rá tudtam már keresni avs forumon és kiderült, hogy igen, ez ismert jelenség, mert valamelyik színcsatornát klippeli (cserébe így tud világosabb csúcsfényeket adni). A max algoritmusok viszont ebben a jelenségben nem érintettek, tehát logikus volt azzal folytatni a tesztelést. A napokban olvastam, hogy várhatóan a max3 és a max3 54 lesz megtartva, mert az a max-nak az utódja, akkor már miért ne azt állítsam be, így jelenleg itt tartok. Csak így példaként írtam ezt, hogy lásd milyen gondolatmenet vezet ahhoz, hogy átállítsak valamit. Szerintem egy 50-100 körüli film után már lesz egy nagyon jó alapbeállításom, amihez már tényleg nem kell hozzányúlni, most idáig próbálok eljutni.

    Egyébként nem vettem zokon a kritikát, de az is igaz, hogy nagyon elment a topik madvr irányába, így próbálok a jövőben kevesebbet írni ezzel kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák