Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz PuMbA #28173 üzenetére

    Mondjuk alapból nem értem a VLC használatát, mikor ott van pl. az MPCHC, az pedig mindent ki tud küldeni.
    De Nv kártya esetén a linkek alapján értem, hogy a HDR nem a legjobb. Ezen kívül más nincs is amit a TV lejátszója jobban tudna. Mondjuk, ha épp HDR-re kell, akkor ez esetben érthető. Amúgy meg pont "fordítva", a legtöbb esetben pont TV lejátszója nem tud sok formátumot, pl. DivX, Xvid, DVD iso, vob, egyéb SD és BD iso, és van, hogy a ts-t, vagy az m2ts-t sem. A többi okot meg már írtam korábban: 100-as LAN és Wi-Fi esetén nem garantált minden UHD videó akadásmentessége és a mai TV-k általában még mindig csak max a DD-t és DTS-t tudják átküldeni az erősítőnek (és ez utóbbihoz is kell a szerencse), a HD hangok így kizárva.

    Ha jönne a Gigás LAN és az e-ARC minden, akár belépő-közép kategóriás TV esetén is akkor már egy fokkal jobb lenne a helyzet, de ettől még nagyon messze vagyunk és akkor megint ott van amiket olvasok, hogy az SD videókat, régi formátumokat már le se tudják játszani (illetve, hogy ehhez is szerencse kell).

    Egy rendes dedikált lejátszóhoz, vagy HTPC-hez képest ez még mindig olyan "koca megoldásnak" tűnik...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák