Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    válasz PuMbA #15193 üzenetére

    Kösz a leírást! A váltott-soros képalkotás fogalmával eddig is tisztában voltam, csak a deinterlacing eljárásokkal nem. Amúgy egy kicsit tovább kísérletezgettem:

    Ezúttal a Radeon HD 5470-et dolgoztattam meg, itt is érdekes dolgok történtek. A MPCHC saját (szoftveres) MPEG-2 dekódere csak és kizárólag blend alatt ad normális képet, minden más eljárás esetén bűn ronda, mintha víz alatt lennénk. :)
    A Cyberlink PowerDVD10 és az ATI DVD Decoder ugyanúgy Bob esetén ad jó képet, bár e kettőnél csak Bob és Weave van. A meglepő azonban az, hogy mindkettő esetén csúnyán bugos a DXVA mód, ugyanis még UVD 2.2 motorral is és a nagyon alacsony CPU terhelés ellenére is csúnya framedrop jelenségek fordultak elő. Amint kikapcsoltam a DXVA-t, a framedrop megszűnt függetlenül attól, hogy az Aero ki volt-e kapcsolva vagy sem.
    További érdekesség, hogy annak ellenére, hogy mindkettő automatikusan a Bob eljárást alkalmazta (helyesen), az ATI változat 30 FPS-t jelzett, míg a PowerDVD10 dekóder 60 FPS-t DXVA módban. Szoftveres dekódolás esetén mindkettő 30 FPS-el ment.

    Ezzel annyit szeretnék csak mondani, hogy a deinterlacing hatékonysága nagyon nagy mértékben függ a dekódertől! Jelenleg a legjobbnak titulált PowerDVD dekódere is nagyon rossz DXVA téren! Most már legalább tudom, hogy MPEG-2 videót nem érdemes DXVA módban lejátszani.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák