Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz #46824192 #8034 üzenetére

    "Olyan képaránnyal kell nézni, amilyenben forgatták a filmet. Ezt nem a szolgáltató szabályozza."
    Most megy a tévében pl. a Herkules meg a MiB3, mindkettő 16:9-es képaránnyal. És nem hiszem, hogy a moziban így mutatták volna be. Vagy nem értem amit írsz. (Értem én, hogy a 16:9-es változat levágja az eredeti kép széleit, de még így is több információ (pixel) van a képen, mintha összezsugorítanák.)

    A hanggal pedig nem az a bajom, hogy hangos vagy halk (van hangerőszabályzó), hanem, hogy hol túl hangos, hol túl halk. (Beszélgetnek a repülőn: ez mondjuk nekem 50-es hangerőn kellemes. Megérkeznek a repülőtérre, gondolom érzékeltetni kell a hangzavart, ezért le kell tekernem a hangerőt 10-esre, hogy ne jöjjön át a szomszéd. Találkoznak a barátokkal: a repülőtér varázslatosan elcsendesedik, azaz vissza kell tekerni a hangerőt 50-re, mert különben az utcáról beszűrődő zajok miatt nem lehet érteni, hogy mit beszélnek. (Windows alatt van egy opció (loudness), ami ezt a problémát megoldja, de pl. egy chromecast ilyet nem tud tévén.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák