Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    Akár új ház, akár átalakítás, jöhetnek az alaprajzok és ötletelgetések!
    Több szem mindig többet lát, és több szereplő meg több szempontot tud felsorolni.

    Mivel fixen fontos kérdés, a rajzon vagy legyen feltüntetve, hogy merre van dél, vagy a hozzászólásba fűzzétek bele. Ha nem egyértelmű, akkor az utcafrontot (esetleg sarkon történt elhelyezkedést) is érdemes jelezni, illetve ha valami nagyon behatároló szabály vonatkozik (pl. adott oldalon oldalhatáros, vagy terep miatt adódó speciális feltételek).

  • axioma

    veterán

    válasz Jofi81 #4 üzenetére

    Nem ertem, miert van eszakra a nappali. A teraszt nekem is akartak eroltetni, h az nyaron +1 szoba, de mondtam h nekem az egesz evben kell...
    Bejaratnal minimum szelfogo, inkabb eloszoba kell. Me'g jobb esetben gyorspostas wc. En ezt tennem a hosszu oldal majdnem kozepere, balra a nappali-etkezo-konyha, jobbra a halok kozott furdo, szuloi halo-dolgozo a ketto hataran. Es kell kamra meg gardrob! Ha lakasbol hazba valtas, rajossz majd, h mashogy fogsz elni. Garazs nem kotelezo arrafele? Van ahol az utcan parkolas korlatozasa miatt kell valahogy.
    A tervezonek azt mondd el, h mi az elvarasod, es mennyi a max m2 mert ugye ki is kell fizetni. Peldaul a dolgozo gondolom nem ugyfeles, de akkor sem biztos h pont a haloba erdemes osszevonni, hacsak ez nem mar kiprobalt mod.
    De majd a szakember tervet erdemes megnezni, mi mindenre nem gondoltal;-). Ne a tervezon sporolj! Ha kenyelmes az eredmeny az is ertek, de raadasul tud m2-ben sporolni 2-5-t akkor egybol ot lesz olcsobb megbizni mint egy nem eleget gondolkodva rajzolot...

  • axioma

    veterán

    válasz Jofi81 #8 üzenetére

    Forgalmas az utca? Amugy a nappali es halon kivul van me'g par helyiseg...
    Nyugatra [ilyen alaku haznal] lehet 2 halo 1 furdo ugy, h a halok a sarkon es e/d ablakokat kapnak. Bar nem feltetlen ertek ehgyet, a halo ablaka nem epp a kinezegetos. Amugy keletre atrakva a haloblokkot nem jobb? ny-on meg nappali-etkezo-konyha, delre nyitva a nappali, eszakon a konyha, huvos kamra kapcsolva.

    A gyors/postas wc azt szokta szimbolizalni, h egy wc amihez nem kell keresztul menni a lakason ha surgos mikor megjon vki. Masik jelentosege, h a vendeget nem egy olyan helyre engeded be ahol csaladban egymas kozt megengedtek magatoknak tobbet. Ezert erdemes egy csak kulon wc legyen, a bejarat / kozossegi ter kornyeken. [Amugy a csaladi wc-furdo is jobb ha kulon van, akar annak aran h a wc-t szelloztetovel kell mert nem jut ablaka.]
    Gardrob nalunk se ruhaval van tele, plane nem az aktualissal, de attol is fugg, hogyan van a szobakba szekrenyed. Nalunk sokaig a gardrob olcso fempolc es suvasztunk mindent [pl. gyerekruha ami mar/me'g nem, tartalek agynemu, taskafe'le'k, nagykabatok nyaron, strandcucc telen...] Azert ne felejtsd el, hogy aka'r a 10-20 evvel ezelotti allapotokhoz kepest is megnott a cuccok mennyisege. Es a jelen helyzet is mutatja, hogy a felhalmozas is kaphat jelentoseget.
    Ja latom wc-t mar megtudtad, reggel kezdtem valaszt irni ;-)

    Amugy csak miheztartas vegett: en programozo vagyok, nem szakember tervekne'l, csak szeretek agyalni rajta ill. olvasgatni, 15 eve epitkeztunk, ragadt ram par info.

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz Jofi81 #12 üzenetére

    Hat itt az epulet elhelyezese inkabb helyi epszab kerdese lesz, meglepo a nagy utcafront kis melyseg. Amugy kerdezzetek meg h nem lehet-e h a hatsokertbol engedjenek... nalunk oldalkert is nem 3 hanem 2, tuzvedelmileg eleg lett es engedtek. Sot, nekunk befele szukul, a vege 8 meter alatt van brutto. Nem idealis, az teny. De az utcaban sok a kisebb elokert, azt is 5-rol 3-ra ami a korabbi volt engedtek. Maris nem mind1, mert ha me'g hosszabb kell legyen me'g keskenyebb a vege. Me'g 30cm-es kiugrasok is vannak kihasznalni a ferde reszekbe belelogni amennyire lehet.
    Amugy akkor nem ertem miert nem jo az utca fele halo... nem lesz jardaszinten belatas, hacsak nem jelentosen lejt befele.

  • axioma

    veterán

    válasz Jofi81 #14 üzenetére

    A mellete levo haznak sincs hatrafele 6m, ezert nem tudom hogy eselytelen-e. Persze eloszor nezd meg, mennyire kompromisszumos a keskeny epites, es hova jo tenni az epuletet. [A 6m hatso kert utan amugy milyen telek van?]

  • axioma

    veterán

    válasz Jofi81 #18 üzenetére

    Jaja, erre gondoltam, ha nem ertekes tipusu telek akkor 2m-t megvenni nem sok, persze a tulajnak fizetendo nem sok csak, a telekatalakitas maceras v lehetetlen is lehet. De akkor ez sem megy most a jogi reszhez.
    [Ha keresztben lenne utcafront, akkor 1+6 helyett 3+3 lenne... kanyaritsatok be azt a zsakutcat ;-) ]

Új hozzászólás Aktív témák