Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laslow

    senior tag

    válasz dejaris #6346 üzenetére

    Elöl- és felültöltős mosógép között a magától értetődő méretbeli különbségeken felül szerintem egy fontos különbség van: az elöltöltős egyben rakodófelületként (asztal) is funkcionál, míg a felültöltősre nem igazán lehet pakolni, hiszen egyrészt folyton nyitogatni kell a tetejét, másrészt pedig mosás után is érdemes felnyitva hagyni, hogy szellőzzön és száradjon a belseje. Emiatt én a magam részéről kizárólag elöltöltőset vennék (ha elfér az is), mert marha kényelmes a tetején tartani pl. hajszárítót, testápoló krémet, elektromos fogkefét, akármit. (Működés közben sem rázódott még le róla soha semmi, pedig az elektromos fogkefék nem valami stabilan állnak a lábukon, de ehhez persze kell az is, hogy a mosógép ki legyen vízszintezve a lábaival.)

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz dejaris #6346 üzenetére

    Hűtőszekrényben az én szempontjaim, túl az általános szempontokon (garanciaidő, energitakarékosság, no-frost, stb.):

    1. A teteje vízszintes legyen, hogy lehessen rá pakolni, még akkor is, ha embermagasságú darabról van szó. Mindig jó, ha rá lehet valamit tenni, de láttam már íves tetejű hűtőszekrényt is, amin a tekerentyű pár centit kilógott felfelé, megakadályozva, hogy bármit rá lehessen még rakni.

    2. A belsejében a lámpa/hőmérsékletszabályozó blokk legyen helytakarékos: minél kevésbé nyúljon be a hűtőtérbe. Most olyan hűtőt használok, aminél az eddigiektől jobban benyúlik ez a rész, és elég zavaró.

    3. Szubjektív, de én pl. nem szeretem a rácsos polcúakat, üvegpolc-párti vagyok. Igazából csak egy indokom van rá: nem szeretem amikor valami (pl. egy tubus Piros arany) becsúszik a rácsok közé, és két polc között fityeg.

    4. Felesleges a tojástartó, életemben nem használtam még, mindig tartottam tőle, hogy kirepülne belőle a tojás egy-egy lendületesebb ajtónyitáskor vagy -csukáskor.

    5. Kényelmes legyen kinyitni. A beépített fogót lehet, hogy nem az ajtó legszélére teszi a gyártó, márpedig minél közelebb van az ajtó felfüggesztéséhez, annál nehezebb kinyitni. Külső (kilógó) fogantyú esetén pedig fontos, hogy a fogantyú nagyon stabil legyen, kicsit se hajoljon meg nyitáskor, azaz tuti ne törjön egyszer el, akármit is csinál vele az ember (marha idegesítő lehet, ha törött fogantyúval kell utána nyitogatni). Az előző hűtőnknél mindig tartottam tőle, hogy véletlenül leszakítom a külső fogantyúját, elég zavaró volt mindig óvatosan hozzányúlni.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Új hozzászólás Aktív témák