Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EyEsOnU

    tag

    Sziasztok,
    Házimozi vétel előtt állok, egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha van itt valakinek a kiszemelt áldozatokból és tud véleményt mondani.

    A jelenlegi rendszerem, amit kizárólag zenéhez használok, viszonyítási alapnak tekintek, és nem igazán szeretnék alámenni hangminőségben:
    - TAGA HTA25, hybrid csöves erősítő
    - hifiberry DAC+ pro (flac + tidal)
    - DALI Zensor 3
    - Oehlbach kábelek
    - ~40nm körüli négyzet alapú nappaliban

    Egy másik helyiségben tervezek összeépíteni egy olyan házimozi rendszert, amit alkalmasint minőségi zenehallgatásra is tudok használni. Árban kb. a 500-600e Ft-os árkategóriára gondoltam, ha a hazai kisker árakat nézzük, ebből jó lenne ha kijönne a megfelelő erősítő + 5.0 hangfalak. Eredeti elképzelésem szerint:
    - Denon X2500 (reméljük lesz jóárasítva az idei BF-en :DDD )
    - DALI Zensor 7 5.0

    Utóbbinál adódik néhány probléma.. Amennyire tudom kifutott termék, használtban sem sokat látni belőle a magyar oldalakon, főleg nem dió színben, de talán még beszerezhető.

    Szerintetek van értelme ezt az erősítőt ezekkel a hangszórókkal párosítani, vagy nem igazán 1 kategória? Mint írtam is, Zensor alá nem igazán szeretnék menni, de őszintén szólva megsaccolni sem tudom, hogy ez a Denon erősítő képes-e olyan stereo hangot kipréselni magából a Zensorokkal, mint az említett TAGA hybrid erősítő, ami nem mellesleg harmad annyiba sem kerül. Vagy van valami abszolút best-buy mostanában amiről tudni érdemes?

    Any idea? :F

  • EyEsOnU

    tag

    válasz libus #158852 üzenetére

    Az tényleg jó ár, ha valóban így lesz akkor elég jó vétel annyiért szerintem. Habár az előző hsz kicsit elgondolkoztatott, úgyhogy most kutatok.

  • EyEsOnU

    tag

    válasz BBéci #158851 üzenetére

    Köszi, habár a spektor és az oberon nem kifejezetten egy kategória, az 5.0 szett másfélszer annyiba kerül az utóbbiból, míg ha jól tudom akkor a zensor a kettő közt van valahol. Nem vagyok annyira képben házimozi erősítőkkel, de tényleg ennyire gyászos a helyzet, ha stereo zenéről van szó? Mármint, ez a denon egy jó középkategóriát képvisel, mégis szinte alkalmatlan zenélésre ha nem mp3 meg a YT forrásról van szó?

    Illetve megfordítva, ha ez az erősítő alkalmatlan zenélésre, akkor az oberon szett némileg overkillnek tűnik nekem, de még lehet h a spektor is.

    Nem kerültem közelebb a megoldáshoz, na :DDD

Új hozzászólás Aktív témák