Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tranceplanet

    addikt

    bocs :DDD

    [ Szerkesztve ]

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • tranceplanet

    addikt

    Sziasztok!

    Építem a házimozi rendszert:
    -Philips LCD TV (szerintem a legelső HDMI szabványt támogatja, mert régi)
    -Harman/Kardon HKTS 16 hangrendszer
    -Harman/Kardon AVR 151S erősítő

    HDMI kábeleket szeretnék venni, egy régi alap van itthon, ami szerintem kuka.
    A VGA és az erősítő közé menne ez , az erősítő kimenete és a TV közé pedig ez. 1m hosszú vezetékek között nem láttam high speed kábelt, persze lehet nem is feltétlenül kell? Megfelelő lesz nekem ez a két kábel és a TV-hez is frankó lesz? Köszönöm előre is a válaszokat!

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • tranceplanet

    addikt

    válasz Norbi 72 #115665 üzenetére

    Köszönöm! A válaszodból azt vontam le, hogy mindkettő high speed legyen, az a tuti.

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • tranceplanet

    addikt

    Sziasztok! Nem feltétlen az árkategória miatt, de úgy érzem talán elfér itt a kérdésem. Olvastam korábban, hogy páran próbálkoztak többféle megoldással, hogy az erősítőt leválasszák a szennyezett elektromos hálózatról. Szóba került az akkumulátoros táplálás lehetősége is. Engem pont ez érdekelne. 12V, minimum 3A leadására képes akkut szeretnék vásárolni, 18-20 Ah kapacitást céloztam be. A kérdésem az, hogy ehhez ciklikus akkumulátor kell nekem? Olvasgattam [link] :
    "
    Indító (autó) akkumulátor, munkaakkumulátor, ipari akkumulátor
    Gyakran felmerül a kérdés nálunk is, hogy külső akkus tápegységhez tehetünk-e indító avagy autókban használatos akkumulátort. Alapvetően lehet hozzá tenni, azonban érdemes tisztában lenni azzal, hogy az indító akkumulátorok rövid idejű nagyobb áramfelvételre vannak tervezve, még az ipari AGM akkumulátorok hosszabb idejű kisebb áramfelvételre, ezen belül a ciklikus akkumulátorok pedig kifejezettem például elektromos járművekbe (kerékpár, roller, rokkant kocsi, stb.). Ez körülbelül olyan, mint egy sprintfutás és egy maraton összehasonlítása. Érdemes tehát a megfelelő felhasználási területhez akkumulátort választani, még ha az pillanatnyilag árban drágább is, hosszú távon kifizetődik.

    Példaként egy átlag 50Ah-s autó akkumulátor 100 pénzegység, várhatóan 1-3 évet fog üzemelni, közben 100 egység ideig képes ellátni a rendszert árammal. Ugyanez egy 50Ah-s UPS sima akku esetén 3-5 év, longlife akku esetén 7-10 év. Igaz az ára 150-180 pénzegység, viszont a rendszert kb. 120-140 egység ideig képes árammal ellátni. Tehát hosszútávon egy iylen akkumulátor a felébe kerül. "

    Szóval melyik kell nekem egy kisebb teljesítmény igényű erősítőhöz:
    - indító avagy autókban használatos akkumulátor (én esetemhez motorkerékpár)
    -ipari AGM akkumulátorok hosszabb idejű kisebb áramfelvételre
    -ciklikus akkumulátor (elektromos kerékpár)

    A ciklikus akkumulátorok jellemzően elektromos járművek akkumulátorai, de használják még gyermek játékokban, takarító gépekben, sziget üzemű napelemes rendszerekben is.
    A ciklikus használat a feltöltés és lemerítés ciklusszerű használatára utal.

    Köszi előre is a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • tranceplanet

    addikt

    válasz #09634560 #161037 üzenetére

    Köszönöm!

    Akkor melyik legyen:
    -ciklikus [link]
    -AGM ipari [link]
    -vagy sima UPS [link]

    Ezeket a gyári megoldásokat hanyagolom, egyrészt túlárazottak, meg tudom építeni én is, ha nem válik be eladom alkatrésznek, amit én építek kevesebbet veszít az értékéből.
    ---------------------------------------------------------------------
    (#161038) alphamooncam

    Nem lesz gond neki, a fenti három akku 18A áramot tud leadni folyamatosan egy órán keresztül, ez elég extrém használat lenne, ennyit nem fog kérni az erősítőm, írtam kis teljesítményű (még ha lesznek is áram felvételi csúcsok működés közben)! Amúgy nem hangnyomásmérő versenyre készülök, ott hirtelen sok áram felvétel van! :N
    --------------------------------------------------------------------
    (#161043) attigabi
    Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat! :R Úgy látom, akkor nem csak nekem fordult meg ez a fejemben! Milyen akku lehet a te UPS készülékedben?
    --------------------------------------------------------------------
    (#161044) BBéci
    " Az a szünetmentes nem hifi célokra készült, ha fizetnének érte, akkor sem tenném be a rendszerembe."
    Akkor megfordítom a kérdést, ezekbe az "accuphase vagy isotec ..." akkus tápokba milyen típusú akkukat tesznek? Nem kérdés, hogy a fenti három is tudja működtetni, de melyik fog degradálódni lassabban a használat során (feltöltés-lemerítés ciklusok), melyiknek lesz hosszabb az élettartama? Ezért jöttem ide hasznos tanácsért. :)

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • tranceplanet

    addikt

    válasz BBéci #161053 üzenetére

    Én csak azt írtam, amit Sanci38 felemlegetett, ez, amit linkeltél egy tápegység. Továbbra sem audio tápról és hálózati jel szűrőkről és "feljavító" áramkörökről beszélek, hanem szünetmentes tápról audio célra. Nem tudom létezik-e ilyen termék a piacon, de továbbra is azt szeretném elérni, hogy az erősítőt ne kelljen rádugni a nagyfeszültségű 230V elektromos hálózatra. Lehet valakinek nem ment át, de hálózatfüggetlen akkus tápellátást szeretnék építeni, ehhez keresek akkut. Most lehet értekezni arról, hogy egy audio láncban milyen eszköznek van értelme vagy nincs... Sok dolog van a piacon, amire sokan azt mondják, hogy csak "woodoo és varázslat" marketinggel gazdagon nyakon öntve, hozzáteszem sok neves gyártó ebből megél!
    ------------------------------------------------------------------------------
    (#161055) attigabi
    Köszi szépen! Ránézek! Azt szeretném még megkérdezni tőled, hogy ezzel a 9Ah kapacitású akksival milyen üzemidőt érsz el?

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • tranceplanet

    addikt

    válasz BBéci #161058 üzenetére

    OK, rendben! :)
    ------------------------------
    (#161057) attigabi
    Köszi!

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Új hozzászólás Aktív témák