Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz malagutif122 #1454 üzenetére

    Valamit azért tisztázzunk, hogy te mit értesz az alatt, hogy "egy zenét lehet csak egyszerre keverni" ?

    Általában a zenekeverés lényege pont az, hogy LEGALÁBB két zenét keversz össze, vezeted át egyikről a másikra.

    A két eszköz amit linkeltél teljesen más!

    A Behringer egy sima két csatornás keverő, azaz két forrás hangját tudod egy kimenetre tolni. A két forrást PC-ből két hangkártyával tudod megoldani ebben az esetben. A PC-nek két különböző zenét kell kitolnia a két hangkárytán, amit sebességben szinkronizálnod kell, ez a PC-n futó program feladata. Tehát a keverőnek a gépnél kell lennie, mert a gép monitorán fogod tudni követni a számokat, onnan tudod majd bedobni a következőket, stb.

    A Mixvibes az egy speciális kontroller EGY adott szoftverhez. Ezzel azt tudod elérni, hogy nem egérrel és billentyűkombinációkkal vezérled a keverőprogramot, hanem ezzel a kontrollerrel. Ahogy tekergeted a potikat, meg forgatod a tárcsát, úgy látod majd a PC-n futó programon is a változást. Ez a controller egy USB porton keresztül kommunikál a géppel és két sztereó kimenete van (egy pl. kontorllnak, egy a main) + füles és mikrofon is köthető rá, de van két sztereó bemenete is, amire bakelitet és/vagy CD játszót köthetsz.
    Egy ilyen kontrollerrel is a PC-nél kell ülnöd vagy állnod, hogy tudd rendesen használni.

    Én ezt a Mixvibes-féle keverőt javasolnám megvételre. Sokkal többre képes, mint a Behringer. Hobby célra, kis házibulikhoz nem kell több. Az erősítőt mindenképpen közelebb kell majd raknod, vagy veszel egy sima sztereó erősítőt ehhez, vagy akár aktív hangfalakat.

    És még egy jó tanács: ne mp3-at keverj vele ha lehet, hanem FLAC-ot vagy WAV-ot. :D
    (A PC-s programok nem tudják rendesen kiszámolni mp3-ból a sebesség változtatást. Amikor én is foglalkoztam ilyennel örökké zavart, hogy össze-vissza ugrált a sebesség, állandóan utána kellett állítani és hallottam, amikor a program ezt csinálta.)

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák