Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Smiley

    őstag

    válasz Nemir Ombe #131434 üzenetére

    Akkor ebben azonos a velemenyunk. :) 7-10e korul kapsz olyan kabelt, normalis gyartotol ami maximalisan teljesiti a szabvanyban foglaltakat. Amirol en beszelek az, hogy ehhez a normalis minosegu kabelhez kepest nem tud tobbet nyujtani egy 150e forintos audioquest, vagy az olyan horror aru kabelek aminel a marketing bullshit szerint ilyen-olyan szuper kepet/hangot biztosit. A gyari kabel nalam is kapasbol megy a szemetbe, viszont szerintem nincs ertelme tobb 10e/100e forintert ehhez a technologiahoz kabelt venni.
    Ha visszaemlekszel ugyanez volt regen a DVI kabeleknel is, egy idoben gyarilag adtak a monitorok melle samsung es a tarsai, egeszen addig amig el nem ertuk a "kvazi megfizetheto" fullhd-t valahol 2008 kornyeken, ugyanis onnantol hirtelen elfelejtettek csomagolni a monitor melle, mert az a szar minoseg teljesen alkalmatlan volt ekkora felbontashoz, az 1440x900@60-at meg elviselte, de az 1920x1200@75-on mar elverzett. Ment a helyette a digitalis hangyafoci. En benne voltam ebben es meg kaptam ilyen DVI kabelt az elso fullhd monitorom melle 2008-ban. Gondolom kitalalod mi lett vele.

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

  • Joshi

    titán

    válasz Nemir Ombe #131434 üzenetére

    "(a hdmi kábelekre "visszatérve", én sem vagyok a száz- vagy többszázezres kábelek híve, de van egy minőség, ami alá nem érdemes menni és ezt sajnos nem "párszáz" forintért adja a piac ..... írom ezt arra, hogy ez a jelenlegi "hdmi vita" egy PS4 gyári hdmi kábeltől indult, ami azért ismerjük el a gyártó(ka)t ismerve, hogy talán "éppen" teljesíti a szabvány követelményeit az adott kb. 75cm hosszon.... ;) )"
    A legtöbben arra gondolnak, hogy egy bizonyos árszint fölött nincs semmi értelme súlyos tízezreket kiadni HDMI kábelért. Például az Audioquest HDMI kábelei között óriási árkülönbségek vannak, egy 1,5-2m-es HDMI kábel valószínű nem lesz jobb attól hogy ezüstöt tesznek a vezetőbe. Tök jól hangzik de gyakorlati haszna nem sok van, már csak azért se, mert a neves gyártók eleve aranyozott csatlakozókat használnak ahol ugye fontos a korróziómentesség. Egy 1,5m-es Audioquest Vodka HDMI kábel ~100ezer, szerinted? :D

Új hozzászólás Aktív témák