Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janaboy

    veterán

    válasz liszi70 #100295 üzenetére

    Nem hiszem liszi70, hogy az én okoskodó megjegyzésem kellene ide, hiszen ennek a hangtechnikai résznek maximum a felszínét kapirgálom! :)
    De azt megértettem, hogy egy digitális eszközön (CD,DVD stb) tárolt hang előbb utóbb visszafordul analóggá, innentől minden, ami közvetít a digitális forrástól a hang kijöveteléig bármi befolyásolhatja annak minőségét!
    Ugye egy CD-n, ha audio cd-ként írjuk eleve máshogy történik a jelfeldolgozás mint pl ha egy cd-re írt mp3-at, wav-ot vagy éppen flacot hallgatunk vissza!

    Amúgy alapvetően nem semmi topic, nézelődtem már sokfelé, de egyszerűen eddig ez volt az első olyan hely, ahol egyszerűen nem lehet okos az ember, mivel nem elég, hogy egy adott gyártón belül van százféle típus (és van olyan gyártó is, akinek a nevét még sose hallottam :), ráadásul sokszor az 5-10 éves erősítő szebben/jobban működik mint az aktuális, még azzal is számolni kell, hogy milyen konnektorban van, milyen kábellel van összekötve és milyen hangfalat vásárolsz (az milyen anyagból van stb)..és most ezeket nem költség szempontjából mondom!
    De közben azzal sem árt tisztában lenni, hogy a legtöbb ember elé teszel egy 200eFt-os rendszert vagy egy 5 milliós rendszert, azt se tudja, hogy miben keresse az eltérést! Lehet, hogy hallja, de nem tudja elmagyarázni (hiszen nincs szakértelme), hogy mit hall máshogy és az egyáltalán melyik kellene, hogy legyen az "igazi"!

    Janaboy

Új hozzászólás Aktív témák