Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    válasz Gino20 #180996 üzenetére

    Van Umik1 mikrofonod, szóval folyamatosan tudsz mérni REW-ben. A plafonra pedig könnyen kiszámolható, az ülőpozíció és a hangsugárzók távolságának a feléhez nyugodtan feltehetsz 3-4 darab 60*120-as elnyelőt. Azért írtam, hogy plafonnal egyszínű panelt is tehetsz fel, mert így kvázi beleolvadna a környezetbe, nem igazán tűnne fel. De a te házad, a te döntésed. Ez sokkal fontosabb, minthogy minden létező üres falfelületet telepakolj, az utolsó négyzetcentiméterig. Megnézegettem a képeid, és felesleges mindenféle fura alakzatban végigpakolni az összes üresen maradó felületet. A hátsó ablaknál levő függöny mennyire vastag? Ha nem az, márpedig szemre elég vékonynak tűnik, cseréld le valami vastagra. Minél vastagabb, annál jobb, és az se baj, ha hosszabb, mint a felület amit eltakar. Ahogy python írta, az az obis dekor elemet el kellene felejteni.

    Az a baj, nálad a frontoldal miatt úgyse lesz soha tökéletes. A jobb oldali lcr-ed teljesen sarokba van szorítva,ráadásul közvetlen oldalfal mellé, hogy még rosszabb legyen a helyzet. A baloldali front mögött meg egy kvázi üregnek mondható tér van, aminek szépen meg lesz a saját hangja, ill. pont emiatt a két frontodnak nem nagyon lesz szimmetrikus a hangja, tere. Meg amúgyis baromira messze ülsz tőlük. Ez a másik fő probléma. Nem csak a hang miatt, de a kép méreted is baromira kicsi így. Azt írtad, hogy "kisgyerekek, munka mellett a nappali "dekorációjára" még nem volt érkezésünk". Ez teljesen rendben van és teljesen elfogadható érv. De én őszintén szólva én idővel áttervezném és átrendezném ezt a szobát. Sőt, inkább ezzel kezdeném. Látom is, hogy mit és hogyan kellene.

Új hozzászólás Aktív témák