Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisszidi

    csendes tag

    Sziasztok,

    Először is mint friss reges, üdv mindenkinek. :)

    Egy kb 30nm-es szobába keresek hangszórókat. Többnyire zene szólna rajta és film menne.
    Azért néha szeretnék leülni és valóban kiélvezni a zenét, jó lenne ha térben érzékelhetővé válna a hangszerek helye. Ilyenkor tömörítetlen lenne a zene formátuma.

    Egy Denon AVR-X1000 házimozi erősítőre lennének kötve. Próbáltam Elac D6 szettel, azzal szépen összeáll a zenekar térben és a hangja is jó, csak a mélyeknél nem OK valami, bár lehet közel volt a fal.
    Most valami olcsóbbat keresek. Wharfedale Diamond 225-re gondoltam, de nagyon jókat olvastam a Mission LX-2-ről is.Aztán nagyon olcsón találtam Wharfedale 9.1 szettet SW150 mélynyomóval, így az is gondolkodóba ejtett. Végülis a Diamond 225 és az LX-2 között örlődök inkább. Érdekes, hogy a Diamond 220 Whathifi díjnyertes, mégis olvasok róla pár negatív kritikát, így elég bizonytalan vagyok, sajnos ebben a témában nem találtam erről a 2 termékről véleményt.

    Nem célom kategóriát váltani és mozdulni High-End irányba, a cél házimozi, nem sztereó rendszer, de jó lenne, ha zenehallgatás is élvezhető lenne.
    Némi útmutatásért nagyon hálás lennék. :) A keret kb 100e a párra, újan vagy használtan.

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Kisszidi

    csendes tag

    válasz BBéci #20241 üzenetére

    Bocs, B6. Elac Debut B6, csak fejben összemostam a dolgot. :) Ezzel elég volt a 30nm-re.
    Az a kompromisszum, amit a B6-tal tud, nekem elég már, azt hiszem.

    Van mellette egy Anthem MRX510 is Monitor Audio Gold 100-zal, természetesen hallom a különbséget, de valamiért abbahagytam az igazi zenehallgatást, és már csak szóljon valami, miközben edzek, bicót szerelek, vendégek vannak, stb, de azért nagyritkán biztos le akarok majd ülni, csak hallgatni. De nem annyit, hogy egy ilyen drága rendszert tartsak, szóval ők eladásra kerültek/kerülnek, a sweet spotba már jó, ha évente 5-ször beülök. :(

    Féltem tőle, hogy ezeknél valóban csak úgy fogok tudni dönteni, ha meghallgatom őket, pedig nagyon nincs kedvem ezért utazni. :DDD Azért köszönöm a véleményt, hasznos volt, mivel ismét végiggondoltam biztos akarom-e ezt a váltást, másrészt nem húztad le a Wharfedale-t, ami picit közelebb vitt a döntéshez talán.

    [ Szerkesztve ]

  • Kisszidi

    csendes tag

    válasz Nemir Ombe #20245 üzenetére

    Köszönöm a tippeket, megnézem.
    Cantonon amúgy megfordult a fejemben, de semmit nem tudok róluk, nem is igazán találtam leírásokat róluk, így nem tudtam fejben hova helyezni a márkát.
    CASTLE KNIGHT 2 -ről soha nem hallottam, de a specifikáció elég meggyőző, mindenképpen meg kéne hallgatnom valahol.

    BBéci
    Valahol mélyen érzem, hogy amúgy baromira igazad van. :))
    Lehet csak el kéne paterolnom a hangcuccot egy másik szobába, és a TV elé betenni a Denont valami ládával.
    Ebben a felállásban meg végülis tökmindegy mit kötök rá, épp csak a kartondoboz nem jó.

    [ Szerkesztve ]

  • Kisszidi

    csendes tag

    Sziasztok,

    Már egyszer jártam itt tanácsért, de azóta szüneteltetnem kellett a házimozi témát, azóta sokminden változott.
    Az Anthem + Elac páros marad a kisebbik nappaliban, de mégis kell valami házimozira amin lehet zenét is hallgatni.
    Az erősítő egy alap Denon AVR-X1000, ami marad egy darabig, nem akarom cserélni. Kb 25nm a szoba.

    Amiket kinéztem:
    Az egyik hangfal páros (..... és óváció ..... ) a Klipsch R-28F.
    Quadral Argentum 470.
    Wharfedale 230.
    Q-Acoustics 3050.

    Sikerült összehozni egy meghallgatást, ahova az Anthememet vittem, mivel idővel az kerül a Denon helyére.

    -Wharfedale szinte ki is esett, nagyon jó, és pont. Semmi emlékezetes.
    -A Q-Acoustics méginkább feledhető volt, mint a Wharfedale. Nagyon jó volt a hangzása, de semmi extra, a mély határozottan kevés.
    -Quadralból egy régebbi 470-t sikerült kipróbálnom, tetszett, de kicsit fátyolos volt, kellemes méllyel, mégis néha kicsit visszafogottnak éreztem. Sikerült némi teret is felépítenie. A fátyolos hangzás viszont elég fura, nem szeretem, de mivel elég enyhe volt, betudom annak, hogy új a szett.
    -Aztán a Klipsch szintén rákerült ugyanarra az erősítőre, harsány, faragatlan hangzásra számítottam. Helyette egészen kiegyensúlyozott volt, erőteljes méllyel, pontosabb térrel mint a Quadral, egyedül magastartományban volt némi hiányérzetem néha, amire kicsit sem számítottam pont egy Klipsch-től. Sokkal dinamikusabbnak éreztem mint a másik 3-at.

    Ennyire más lenne a hallásunk és/vagy az izlésünk? Az eladó véleményét szándékosan nem kértem ki hogy ne befolyásoljon, de nálunk a Klipsch nyert első körben. Vagy a bejáratás hiánya számít ennyit? Lehet kéne mégegy próba, de egyelőre semmit nem merek rendelni. :DDD Meg lehet a Denonnal kéne kipróbálni, végülis arra kerül most.

    [ Szerkesztve ]

  • Kisszidi

    csendes tag

    Sziasztok,

    Tegnap vettem egy Denon 1100x erősítőt, Wharfedale 230 és 220 dobozokkal. Ezekhez szeretnék mélyládát venni. A Wharfedale SW150 volt az első kiszemelt, de aztán rátaláltam a BK Gemini II-re és a Wharfedale SPC10-re. Mindhárom elég olcsó. Filmezni melyiket ajánlanátok? Esetleg más preferált lenne?

    Köszi előre is!

  • Kisszidi

    csendes tag

    válasz #09634560 #23014 üzenetére

    Szia,

    100.000Ft fölé csak minimálisan szeretnék menni, azt is csak akkor, ha különösen megéri.
    Ha az SW150 nem rossz, akkor maradnék nála azt hiszem. Ez csak filmezésre kell, az is max hetente, 2 hetente történne meg, zenére meg van más.

    [ Szerkesztve ]

  • Kisszidi

    csendes tag

    válasz I'am Dony #23020 üzenetére

    Köszönöm szépen a tippet. Igazából nézegettem a Klipsch R-12SW-t is, azt nem tudtam, hogy van egy kisebb testvére.
    Ez tényleg nagyon jó ár.

Új hozzászólás Aktív témák