Aktív témák

  • supercow

    őstag

    Ne rendelj ilyesmit, parasztvakítás. Én is foglalkoztam ezzel, és nem jutottam semmire. Igen komoly optikai ismeretekkel kell rendelkezni ahhoz, hogy nulláról indulva ilyen projektort otthon megcsinálj. Amit a neten rendelsz, az egy egyszerű szerkezet, amit a monitorod dobozából otthon is megcsinálhatsz ilyen költségek nélkül.
    Ha igen komoly háttérinfó is érdekel, nézd meg a www.diyaudio.com oldalon a fórumokat, ott a DIY Video Projector témát, oda és is írtam elég sokat. A legegyszerűbb megoldás a TV képének nagyítása egy fresnel-lencsével. Ehhez viszont a tévét fejjel lefelé kellene fordítani, mert ez a lencse is megfordítja a képet. Ezzel párhuzamosan igen erősre kell a fényerőt és a kontrasztot állítanod, mert ugye a fényerő igen gyorsan (négyzetesen?) csökken a távolsággal. Egy ilyen szarral csak tönkreteszed a tévédet.

    Ja még valami: a legegyszerűbben (és legolcsóbban) úghy jársz, ha:
    1. veszel egy leselejtezett/használt, de jó olcsó írásvetítőt.
    2. veszel (itthon NAGYON nehéz hozzájutni) egy írásvetítős LCD panelt (átengedi a fényt, D-SUB monitor vagy Svideo stb. bemenet)
    3. panelt a vetítőre, kábelt bedug, vetít...
    4. félóránként lekapcsol, fúj mint állat, mert az issó megolvasztja a panelt.

    Ezeket is lehet moddolni, majd írok még róla ha érdekel. Most ennyi fért bele a modembe :)

    In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Aktív témák