Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FireKeeper

    nagyúr

    sziasztok!

    egy olyan szervert szeretnék csinálni, ami képes lenne kiszolgálni, mondjuk 20-30 felhasználót ki tudna szolgálni pár (akár jópár) giga tárhellyel, adatfel/le töltés lenne, a netsebesség mondjuk hogy adott ehhez. kíváncsi lennék mekkora teljesítmény kéne ehhez, hogy akkor se haljon le, ha mindegyik felhasználó egyszerre akarja intézni a cuccait. én egy 2-3-4 magos athlon"-re gondoltam elsőre 2-4-4+ giga ram társaságában, mondjuk egy visszafogott teljesítményű 785g-s lapban és 1-2-3 darab vinyóval, ha lehetőség van rá akkor esetleg raid biztosítással.

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • FireKeeper

    nagyúr

    válasz Dajkusz #267 üzenetére

    szia

    oprendszernek linuxot gondoltam, ez még majd eldől, ha kitisztul a kép, ez még csak terv. szóval érdekesebb lenne pl 1 terás vinyó helyett két 500asat, és akkor több felhasználó esetén gyorsabb lenne?

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • FireKeeper

    nagyúr

    válasz Szirti #269 üzenetére

    a szoftveres része még nem dőlt el, akkor visszajövök, ha az a része már legalább tisztázódott, de az eddigi válaszokat is köszi! :R

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • FireKeeper

    nagyúr

    sziasztok!

    ugyan már írtam egy másik topikba, de azért megkérdezem itt is. szóval tervezem egy otthoni szerver építését. igazából viszonylag egyszerű feladatokat kéne ellátnia, nyomtatót akarok vele megosztani, fájlokat, torrent szervert (nem lenne rossz ha távból is elérném dyndns-el), illetve, ha megoldható, akkor a gép végezné a router feladatait (itt tegyük fel hogy a megfelelő számú vezetékes ill vezeték nélküli hardverek megvannak). a gépnek egy egymagos proci+1 (vagy 2, ha az 1 kevés) GB ramos konfigot terveztem eddig, elvileg a fogyasztása nem olyan durva, hogy ne tudna menni 0-24ben.
    az első gyors kérdésem, hogy ez a vas szerintetek megbírkózna-e ezekkel a feladatokkal, illetve hogy windows server 2003-el meg tudok-e csinálni mindent (ha a 2003 esetleg nem lenne jó, tudok szerezni 2008-at is, csak félek annak már kevés lenne a vas). valamint még az érdekelne, hogy kb mekkora helyet foglalna ez az oprendszer, vagyis kb mekkora partíciót/meghajtót kell az oprendszer számára bekalkulálnom.

    előre is köszi a válaszokat

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • FireKeeper

    nagyúr

    sziasztok!

    otthonra terveznék egy szervert, fájl-, nyomtató megosztás, torrent kliens, esetleg webszerver (szigorúan magán felhasználásra, nem erről szándékozok hosztingolni :D) szóval mondhatni a szokásos :)
    találtam ezt az elég olcsó, és méretben sem túl vészes gépecskét, érdekelne, szerintetek megfelelne-e a feladatra? fogyasztását esetleg egy egymagos procival mennyire lehetne letornázni? gondolom arra, amire nekem kéne, akkora teljesítmény is bőven sok. a fogyasztás nyilván kardinális kérdés, mivel 0-24-ben menne, jó szerverhez méltóan. érdekelne az is, ezzel a procival kb mekkora fogyasztásra számíthatok (30-40-50W)? illetve ha valakinek vannak tapasztalatai a típussal, az is érdekel, hogy alapjáraton milyen zajszinttel üzemel. és persze alternatívákat is szívesen várok, a lényeg, hogy hasonló árban és méretben.

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Új hozzászólás Aktív témák