Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirti

    tag

    válasz Dajkusz #256 üzenetére

    Üdv!

    Amit leírtál az konkrétan szerintem a legjobban egy torrentfluxszal valósítható meg. Linuxos a kicsike kell neki php apacs meg mysql, de ezeket felteszi magának, ha aptvel rakod fel. Direkt több felhasználós, szerverre szánt okosság, és tuti kevesebb erőforrásba kerül, mint távoli asztalozni windowsban. Alapból webes kezelő felülete van, és az (s)ftp meg winscpwel könnyen megoldható, de sima ftp-t sem nehéz összedobni linuxra. nekem 5 felhasználót visz egy 1.7 es cerka 1gb 266os ddr1 el. Legnagyobb hátránya, hogy a default kliense egy python alapú bittornado, ami a dht-t nem támogatja.

    FireKeeper Ha leírnád, hogy mi futna a szerveren akkor könnyebben lehetne rá válaszolni. Úgy értettem, hogy mi lenne felhasználási terület, szóval videót akarsz streamelni, vagy webhosting, esetleg torrent?
    Gondolom a 2db 500 as at raid 0 ás tömbbe szerveznéd. Akkor tud gyorsabb lenni, mint egy 1 terrás. Ha nem adatbázisszerver lenne, vagy nem mondjuk active directory-t szinkronizálnának a felhasználók tőled akkor hamarabb lesz a hálózat a kevés. 10/100 as hálón 10MB/s jó esteben átmegy ,annyit pedig bármilyen sata2 vinyó kis túlzással kiszolgál.
    Ha gigabites lokál háló, akkor más a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

    "Revenge is a dish best served cold." - old Klingon proverb

Új hozzászólás Aktív témák