Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Darda Csabi #2003 üzenetére

    szőrszálhasogatóan értelmezve a fogalmakat a bixbe egyáltalán nem lehet szervert bevinni, az ugyanis egy elméleti entitás. a bix node már közelebb áll a megfogható valósághoz, de még mindig nem az igazi, mivel az néhány böszme routert/l3 switchet jelent.

    amit a köznyelv bix-nek hív, az az internet szolgáltatók tanácsának a Sztaki tulajdonában levő Victor Hugo utcai épületébe behordott cuccokat jelenti.

    Tehát a bixbe nem tudsz bevinni cuccot, a Victor Hugoba igen, a sztakitól kell helyet bérelned és megegyezni az áram és klíma kérdésekről. Utána kell uplinket intézned, vagy szolgáltatótól, vagy magadnak kell olyan szinten szolgáltatóvá válnod, hogy megfelelj a bix csatlakozási szabályzatnak és kiperkáld érte a zsetont. olcsóbb lesz hostingba pakolni, hidd el :)

    a tutti kis szerverterem ott indul, mint a dataplex, mikor utoljára arra jártam, redundánsan, 2x 8 megawatt teljesítmény érkezett az épületbe :) kisebb áram csak szivárgás :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Brogyi

    senior tag

    válasz Darda Csabi #2003 üzenetére

    Na aranyapám hülyeséget ne terjessz! Nálunk a kib@szott mikro miatt minden 2hétben van áramszünet. Nálam RAIDz van. Zéro adatvesztés. 100x leírtam winfos meghal az első áramszünetnél. A linuxot nem tudom, vagy pontosabban amikor még egy HDD-m volt bírta. Nincs semilyen elemes kütyüm.
    Aki pedig minden másodpercben látszani akar a neten az fizessen, mert valószínűleg pénzt keres vele, és akkor joggal reklamálnak ha eltünik. Home user-nek nem számít az áramszünet ha jól választott os-t.

Új hozzászólás Aktív témák