Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • malor

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy lelkes és kreatív szervizet vagy szervizest keresek Budapesten, aki tudna segíteni egy aktív monitorsugárzón. Már a második adja vissza, hogy nem tudja kideríteni mi a pontos hibája. Nem haragszom egyikre sem. Az egyik hidegebb pincében dolgozik. A hibához meg valószínűleg kell a szobahőmérséklet. Ő azt javasolta vigyem vissza, ha már meleg lesz az idő. Ha így haladunk, még ez is megtörténhet...A másik már "méri a torzítást", de ha emel a hangerőn (nem biztos, hogy azon, mert nem nagyon értettem, hogy miért nem tudja kimérni a hibaforrás helyét), akkor megszűnik a hiba, így nem tudja ő sem javítani. A második szerelő meg azt javasolta, hogy "tegyem tönkre". Kérdeztem, hogy ez károsíthatja-e a hangszórót. Erre azt válaszolta, hogy általában csak elolvad/összeég, aminek kell és megszűnik a tápellátás. Ha mégsem, akkor így jártam és a hangszóró(k)nak is annyi lehet. Szóval ez a megoldás annyira nem vonz. Inkább jó lenne valahogy javtani ilyen durva "invazív" hibafeltárás nélkül.

    Az aktív monitorsugárzó mélyközepe hol egész finoman elkezd "zsizsegni", hol pedig nagyon durván betorzít. Annyira nem véletlenszerű a hiba. Használni kell és elég hamar zavaró tud lenni. Magának a hangszórónak semmi baja (egyelőre, kopp-kopp), de a mögötte lévő elektronikában valahol van valami. Még karácsony előtt adtam be az első szerelőnek. Ő visszaadta január első hetén. A másodiknál már 2 hónapot volt. Türelmesen vártam, nem zavartam, nem kérdezősködtem. Ma hívott, hogy nem bírja megoldani a "rejtélyt", mert méri a torzítást, aztán mégsem tudja kimérni. Aki ért hozzá, az lehet tudja miről beszél. Én sajnos nem vágom ezt a műszaki nyelvet.

    Itthoni körülmények között gyakorlatilag elég gyorsan használhatatlan tud lenni az aktív monitor. Félelmetesen be tud torzítani miután "kizsizsegte" magát. De olyat is csinált már, hogy az első bekapcsolás után azonnal durván torzított. Ilyenkor azonnal kikapcsoltam, hogy se a dobozt, se magamat ne kínozzam.

    Előre is köszönöm, ha valaki tud valakit ajánlani, akit megkereshetek :R

    [ Szerkesztve ]

  • malor

    aktív tag

    válasz shalafi66 #36829 üzenetére

    Persze, nem hangszórójavítást keresek. Ezért is írtam, hogy aktív monitorsugárzó az alany és a mögötte lévő elektronika a hunyó.

    Az első szervizes csak internet rádiót hallgatott rajta. Az elmondása szerint torzításmentesen. Ő nem mérte, mert várta, hogy betorzítson, de szerinte ilyen nem történt. Én meg hazahoztam, "temperáltam" majd bekötöttem és egy idő után észrevettem, hogy "zsizseg". Ekkor beszélgettem vele róla arról, hogy valószínűleg tényleg számíthat a hőmérséklet. Félnap szobahőmérséklet után már azonnal betorzított otthon. Szóval hazavittem délután az első szerelőtől, mert ő nála nem torzított. Bekötöttem és nálam sem torzított, amig "fel nem melegedett". Utána viszont nagyon gyorsan hallgathatatlan lett. Este lekapcsoltam. Másnap délelőtt bekapcs és azonnal torzított. Megint kikapcs. Utána később bekapcsoltam, de "csak zsizsegett". Ez főleg emberi beszédhangnál feltűnő. Nem szórakoztam vele, mert nem láttam értelmét. Kikapcsoltam és vártam, hogy egy másik szerelőhöz vigyem. Amikor a második szerelővel beszéltem erről, akkor ő rávágta, hogy neki nincs arra ideje, hogy órákig üzemeltesse, mire hallgatatlanul betorzít. Ő csak mérte, nem hallgatta, amennyire kivettem a szavaiból. Az első szerelő meg csak hallgatta, de nem mérte.

    A második szerelő viszont melegben dolgozik, tehát ott nem lehet gond a hőmérséklet.

    Gondoltam rákérdezek most itt. Talán ismertek valakit, aki szereti a kihívásokat és nem ismeretlen terület számára egy aktív hangfal működése.

    [ Szerkesztve ]

  • malor

    aktív tag

    válasz shalafi66 #36831 üzenetére

    Én is azt gondoltam, hogy egy "szakinak" ez nem olyan nagy feladat. De tévedtem. A második után már elbizonytalanodtam.

  • malor

    aktív tag

    válasz decoati #36834 üzenetére

    Köszi a tippet, de ennyire nem vagyok bátor. Szétkapni nem gond, de "fújkálni" nem merném :D Inkább többet fizetek a javításért. Ha tudsz valakit, ne tartsd magadban. Jöhet privátban is.

  • malor

    aktív tag

    válasz shalafi66 #36837 üzenetére

    Igen, forrásfüggetlen a probléma.

    Az elején kicseréltem a hangszórót is, hogy kizárjam azt a hibát is. A párja jól van. Csak ebben szórakozik az elektronika.

Új hozzászólás Aktív témák